0

وسط حرف دیگران پریدن

وسط حرف دیگران پریدن

همه می دونیم که وسط حرف دیگران پریدن اصلا خوب و خوشآیند نیست و کسی که وسط حرفش پرده میشه اصلا حس خوبی نصبت به این موضوع پیدا نمیکنه و این رو یک نوع بی احترامی نصبت به خودش می پنداره.

چند سال پیش رفته بودم در شرکتی و منتظر بودم تا کاری رو برای من انجام بدند، چون من زیاد به اون شرکت رفت و آمد داشتم چارتِ سازمانی، سِمَت ها و جایگاهای افراد رو خوب میشناختم. من توی اتاق مدیرعامل نشسته بودم و مدیر مالی هم کنارِ دست ایشون نشسته بود و داشتند در مورد کار و موارد حاشیه ای صحبت میکردند، بعد از چند دقیقه آبدارچی شرکت، همراه با جارو و خاک انداز وارد اتاق شد تا کارش رو انجام بده، همونطور که مدیرمالی و مدیرعامل داشتند باهم در رابطه با حاشیه کار صحبت میکردند آبدارچی شرکت هم میپرید وسط حرفشون و در رابطه با همون موضوع، خودش رو در بحث شرکت میداد.

اون لحظه مدیرعامل و مدیرمالی اون شرکت به روی خودشون نیوردند و هرچقدر بی محلی میکردند، آبدارچیِ شرکت متوجه نبود که وقتی دو نفر در حال صحبت هستند نباید بپره وسط حرف، مخصوصاً اینکه در جایی مثل شرکت که سِمَت ها و جایگاه هر فرد مشخص هست.

همین موضوع و موضوعاتی از این قبیل باعث به اخراجِ این شخص از شرکت شد، درصورتیکه ایشون خیلی کارهارو خوب انجام میداند و شخص مرتب و منظمی بودند و فقط رعایت نکردنِ چند موضوعِ کوچیک باعثِ اخراج شدندش از شرکت شد.

شاید از نظر آبدارچی شرکت، پریدن وسط حرف مدیرعامل و مدیر مالی و شرکت دادنِ خودش در بحث خیلی جذاب و باحال باشه، یا شاید هم آبدارچی فکر می کنه که با این کار می تونه حس دوستی بین خودش و مدیران ایجاد کنه.

[quote]پیشنهاد می کنم نگاهی به این مقاله بیاندازید: نحوه رفتار با همکاران در محیط کار[/quote]

به هر حال هر فکری که داشت، رفتارهای کوچیکه اینطوریش و به ظاهر بی اهمیتش باعث شد که از شرکت اخراج بشه.

رعایت نکردن یکسری از آداب معاشرت واقعا می تونه عواقبت بدی برای ما داشته باشه.

اما برای یک شخصِ حرفه ای فرقی نمیکنه که توی شرکت باشه یا بیرون از شرکت، افرادی که دارند صحبت میکنند بزرگ باشند یا کوچیک، در هر صورت توی صحبت های کسی نمیپره.

[quote]پیشنهاد می کنم نگاهی به این مقاله بیاندازید: نکات آداب معاشرت[/quote]

بهتره اگر کاری با یکی که در حالِ صحبت کردن هست داریم، کمی صبور باشیم و اجازه بدیم صحبت هاش تموم بشه بعد ما کارمون رو بگیم و یا اگه کارمون خیلی ضروری و واجب هست عذرخواهی کنیم و موضوع رو بیان کنیم.

در خیلی از مواقع هم وقتی دو نفر دارند باهم صحبت میکنند و ما منتظر میشیم (مخصوصاً در شرکت ها) افرادی که در حال صحبت هستند متوجه میشند که با یکیشون کار داریم و خودشون صحبت هاشون رو قطع میکنند تا به کارِ ما رسیدگی کنند.

[quote]بنابراین خیلی قشنگ تر و حرفه ای تره که وسط حرف کسی نپریم، صبوری را تمرین کنیم.[/quote]

حرفه ای بودن و متمایز بودن اصلاً کار سختی نیست فقط کمی صبر و تحمل و تمرین میخاد.


اگر وسط حرف ما پریدند…

یا اصلا زمان هایی هست که خودمون داریم با شخصی صحبت میکنیم و یکهو یکی مثل عجلِ معلق سر میرسه و میپره وسط حرف های ما و میخاد که کارِ خودش رو سریعتر پیش ببره.

اگر شخصی یا اشخاصی وسط حرف ما پریدند اصلا نیاز نیست که ما روی صحبت هامون تأکید کنیم و یا صدامون رو بالا ببریم.

بهترین راه حل برای اینجور افراد اینه که اجازه بدیم صحبت هاشون رو تموم کنند و ما هم به صحبت هاشون گوش کنیم.

[quote]پیشنهاد می کنم نگاهی به این مقاله بیاندازید: تکنیک های گوش دادن فعال[/quote]

این افراد نیاز به توجه دارند و زمانی که فردی وسط حرف دیگران میپره، دوست داره که به صحبت هاش توجه بشه.

اما اگر ما به صحبت هامون ادامه بدیم و به اینجور افراد توجه نکنیم ممکنه که میان ما تنش به وجود بیاد.

البته در بعضی از موارد هم هست که اگه ما به صحبت های خودمون ادامه بدیم و به صحبت نفر سوم که پریده وسط حرف ما اهمیت ندیم، طرف راهش رو میکشه و میره.

حالا یک پیشنهاد دارم، بیایید از همین امروز حواسمون به افرادی که وسط حرف دیگران میپرن باشه و از طرفی هم حواس خودمون باشه وسط حرف کسی نپریم.


اگر به نوشته ها و آموزش های این سایت علاقه مند هستید پیشنهاد می کنم در خبرنامه سایت ثبت نام نمایید تا از انتشار مقالات و مطالب آموزشی آن در ایمیلِ خود مطلع شوید.

و در آخر اگر سوالی برایتان پیش آمده یا جایی از مقاله نیاز به توضیح بیشتر دارد و یا اگر نظری درباره این نوشته دارید می توانید در پایین همین صفحه در قسمت نظرات، سوال خودتان را مطرح بفرمایید تا در سریع ترین زمانِ ممکن به آن پاسخ داده شود.

 
دانلود PDF وسط حرف دیگران پریدن “

[member]

دانلود PDF این مقاله

[/member]

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *