0

قرار دادن یک عکس در تمام صفحات پاورپوینت

قرار دادن یک عکس در تمام صفحات پاورپوینت

به قرار دادن یک عکس در تمام صفحات پاورپوینت اصطلاحات می گویند یک تمپلیت (قالب) اما اگر بخواهیم تخصصی تر بگوییم می توانیم بگوییم که چگونه در پاورپوینت اسلاید مَستر ایجاد کنیم؟

 

با این مسیر می توانید قرار دادن یک عکس در تمام صفحات پاورپوینت را برای خودتان ایجاد کنید:

 

View > Master View > Slide Master

 

سپس روی اسلاید شماره ۱ که در سمت چپ تصویر آمده است کلیک کنید و بعد از مسیر زیر عکس مورد نظر خودتان را در پاورپوینت وارد کنید:

 

Insert > Images > Pictures

 

بعد از این کار سربرگی به نام Slide Master در بالا ایجاد می شود، روی آن کلیک کنید و سپس دکمه قرمز رنگی که در سمت راست قرار دارد را کلیک کنید تا عکس شما به عنوان یک عکس در تمام صفحات پاورپوینت قرار بگیرد.

 

با این کارهایی که انجام داده ایم یک عکس در تمام صفحات پاورپوینت که به صورت ثابت است خواهیم داشت.

 

برای برداشتن آن عکس یا ویرایشش مجدد می توانیم به سربرگ view برویم و از گروه Master View گزینه Slide Master را انتخاب کنیم.

چند نکته و ترفند در مورد پاورپوینت

اگر قصد دارید که یادداشت های مخفی را در پاورپوینت ایجاد کنید تا فقط خودتان بتوانید آن را ببینید این مقاله ای که نوشتم می تواند برایتان سودمند باشد.

 

حتما این مقاله را بخوانید: نوشتن یادداشت مخفی در پاورپوینت

 

نوشتن یادداشت مخفی در پاورپوینت یکی از تکنیک هایی است که سخنرانان و افرادی که قصد دارند موضوعی را به وسیله پاورپوینت پرزنت و ارائه دهند مورد استفاده قرار می گیرد.

نوشتن یادداشت مخفی در پاورپوینت همان طور که از نامش پیداست یک یادداشت مخفی فقط برای سخنران است تا در صورت نیاز بتواند به اطلاعاتی که برای خودش به صورت تیتروار نوشته است دسترسی داشته باشد.

معمولا این یادداشت های مخفی حاوی اطلاعاتی مانند آمارها، اعداد و ارقام مهم یا یکسری نکات کلیدی هستند که امکان دارد از سمت سخنران فراموش شود.

پاورپوینت این امکان را به شخص ارائه دهند (سازنده اسلایدها) داده است تا بدون اینکه مخاطب یکسری اطلاعات را در صفحه نمایش یا پرده ویدیو پروژکتور ببیند در دسترس خود داشته باشد.

ازآنجاکه قرار نیست ما به عنوان سخنران، ارائه خود را از روی متن نوشته شده در پاورپوینت بخوانیم، نوشتن یادداشت مخفی در پاورپوینت یک مزیت عالی است و به ما کمک می کند تا مواردی که خیلی مهم هستند و ممکن است فراموش شود را برای خودمان یادداشت کنیم.

متاسفانه افرادی را مشاهده می کنم که کل صحبت های خود را به صورت متن در می آورند (یا شاید هم آن متن را از جایی کپی کرده اند) و دقیقه همان متن را بر روی اسلایدهای پاورپوینت می آورند و در زمان ارائه، پشت به مخاطب می کنند و شروع به خواندن متن می کنند.

 

 

تبدیل پاورپوینت به پی دی اف – PDF

برای تبدیل پاورپوینت به پی دی اف – PDF می توانیم در چند مرحله ساده این کار را انجام دهیم.

 

File > Print > Printer > Microsoft Print to PDF > Print

 

شما از مسیر بالا می توانید به سادگی برای تبدیل پاورپوینت به پی دی اف – PDF اقدام کنید.

 

البته برای تبدیل پاورپوینت به پی دی اف – PDF ریزه کاری های دیگری هم وجود دارد که در پیشنهاد می کنم روی لینک زیر کلیک کنید تا به صورتی تصویری خدمتتان آن را مشاهده کنید.

 

حتما این مقاله را بخوانید: تبدیل پاورپوینت به پی دی اف – PDF

 


جمع بندی

استفاده از پاورپوینت یکی از رایج ترین نرم افزارها برای ارائه محسوب می شود.

پاورپوینت امکانات فوق العاده ای را برای ارائه یک پرزنتیشن خوب در اختیار ما گذاشته است و یکی از آن امکانات قرار دادن یک عکس در تمام صفحات پاورپوینت است که می توانیم به راحتی این کار را با چند کلیک انجامش دهیم.

 

روزگارتان زیبا و در پناه خدا باشید

امیر مصطفی

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *