0

اثرات سخنان منفی و مثبت

اثرات سخنان منفی و مثبت

 

تا به حال به اثرات سخنان منفی و مثبت فکر کرده‌ اید ؟

ما هر روز با جملات متعددی با دیگران در جامعه صحبت می کنیم، جملاتی که انرژی های مثبت و منفی را از خود منعکس می کند .

زمانی که به جملاتی از نوع مثبت و منفی فکر می کنیم یعنی اینکه در ضمیر نا خود آگاه ما وجود دارد و این جملات مثبت و منفی چه در واقعیت و در خیال روی زندگی افراد اطرافمان تاثیر گذار است .

ممکن است جملات مثبت در زندگی فردی که نا امید است معجزه ای رخ دهد که غیر باور و خارج از تصور باشد و در طرف مقابل ممکن است جملات منفی بکار ببریم و یک رویا یا آرزو زیبایی را از فردی بگیریم و او را نا امید بسازیم، پس مراقب انرژی منفی در جملاتمان باشیم.

تاثیرات جملات منفی و مثبت روی انسان ها از طریق انرژی هایی صورت می گیرد که ما صحبت کردن و حرف زدن به آن فرد انتقال می دهیم.

جملات مثبت باعث روحیه دادن و انگیزه دادن می شود که در این صورت فرد خوشایند می شود از سخن گفتن با ما و این امر باعث می شود  که احساس غرور کند و چون سخن ما با انرژی مثبت همراه می شود، امید به سراغ زندگی آن فرد می رود تا وی از زندگی خود راضی باشد و چون انرژی مثبت در زندگی خیلی مهم هست بی شک می‌تواند به کمال و خوشبختی برسد.

باید دقت کنیم که انرژی منفی باعث می شود که افراد احساس نا امیدی کنند و همانطور که میدانید نا امیدی نام دیگر شیطان است و ما را کامل نسبت به کار و زندگی بی رمق و بی انگیزه می کند و این موضوع را چه برای خود و چه دیگران اصلا نمی پسندیم پس چه بهتر در جملات خود از کلماتی سخن بگوییم که مثبت باشد که هم به دیگران هم به خودمان  حس نشاط را منتقل کنیم.

اثرات سخنان منفی و مثبت
اثرات سخنان منفی و مثبت

ترغیب افراد برای زندگی، کار، رفت و آمد بهتر  چه با خانواده و چه فامیل یا آشنا و حتی غریبه از طریق روحیه دادن ایجاد می شود و این امر با صحبت ما حاصل می شود چون بار(+) دارد.

به طور مثال :گاهی اوقات ما شاید نتوانیم فردی را که از لحاظ مالی با شکست مواجه شده است و زانوی غم بغل گرفته است را از لحاظ مالی ساپورت کنیم ولی می توانیم با سخن گفتن و استفاده کردن از جملات مثبت روی روحیه وی چنان تاثیری بگذاریم که فکر نکند همه کشتی هایش غرق شده است و از این شکست درس بگیرد و شروعی دوباره داشته باشد.


تاثیر جملات مثبت روی دوستان

شما نمی توانید دوستان خود را نگه دارید زمانی که از جملات نسبتا منفی استفاده می کنید و مطمئن باشید که دوست خوب خود را از دست خواهید داد چون جملات شما بار(-)دارد.

پس چرا جملات یاس گونه داشته باشیم که دوستان خود را از خود برنجانیم و از آن‌ها فاصله بگیریم، بلکه می توانیم با خوب سخن گفتن تعداد دوست های خود را افزایش داده و زندگی را زیبا کنیم .

 

این جمله قشنگ را شنیده اید که :

(خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد)

همانطور که می دانید انسان ها از نظر چهره با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند ،بعضی از افراد چهره زیبایی دارند و چهره بعضی ها متوسط است.

شاید فردی از نظر قیافه چهره خوبی نداشته باشد ولی ممکنه ذهن زیبا و کلامی دلنشین داشته باشد.

و این زیبایی کلام و ذهن فرد به خاطر تاثیرات جملات مثبت روی دیگران است که باعث می شود همه را عاشق خود کند چون انرژی مثبت به انسان های پیرامون خود می دهد.

دقت داشته باشید که فقط زمانی می‌توانیم حرف های مثبت بزنیم که ذهنمان را به سمت خوبی ها و جملات خوب سوق دهیم، پس بیاییم ذهن خود را به سوی کلمات و واژه هایی ببریم که جملات ما را مثبت می کند .

باید حواس خود را جمع کنیم که چه جمله ای را بکار ببریم ،در نقل و قول در تعریف و تمجید در ابراز ندامت و پشیمانی دیگران همچنین در هم دردی و همدلی یا در گفتن شادی و تاسف برای دیگران چگونه حرف بزنیم که دلنشین باشد و مخاطب ما حس نشاط کند .

خیلی مراقب باشید چون اثرات جملات منفی خیلی مخرب هست و ممکنه در نظر ما برای فرد اتفاقی نیفته و بگویم که چیزی نگفتم، اما فرد از لحاظ روحی و عاطفی داغون تر می شود.

و خیلی زیاد  جمله های مثبت را بکار ببرید تا به دیگران و خودمان انگیزه بدهیم و افراد را به زندگی خوب تشویق کنیم.

بهتر این است که جملات مثبت با لحن لبخند گونه و ساده و کوتاه و دلگرم کننده در سخنان خود بیان کنیم تا به فرد امید بدهیم.

در خاتمه مطلب باید عرض کنم سعی کنید اگر کسی با شما حرف میزند به او انگیزه بدهید که تا حدودی مشکلاتش را فراموش کند و کمر همت ببندد برای شروعی مجدد تا به هدف خود برسد و یادمان باشد که طوری حرف نزنیم که یاد بدهکاریش بیفتد، او نیاز به تکیه گاه دارد و شما می توانید با جملات خیلی ساده و البته مثبت تکیه گاه خیلی محکمی برای آن فرد باشید.

لطفا از تاثیرات جملات مثبت و منفی غافل نشوید .

 

             بیایید حداقل با حرف‌های خوب زندگی را برای خود و دیگران شیرین کنیم  .

 

روزگارتان زیبا و در پناه خدا باشید

موسی فخیره

 

دانلود PDF مقاله “اثرات سخنان منفی و مثبت” [member]

دانلود PDF این مقاله

[/member]

 

دیدگاه کاربران
 • ساناز ۶ مرداد ۱۳۹۹

  سپاس از مطالب خیلی مهم و مفیدی که ارائه میدین.
  متن بسیار خوب بود منتها اگر راهکاری در جهت بردن ذهن به سمت افکار مثبت هم بگویید خیلی عالی است. موفق و پیروز باشید

 • موسی فخیره ۱۳ مرداد ۱۳۹۹

  سلام و درود برای شما
  خیلی ممنون و سپاسگذارم
  شما می توانید در ذهن خود کارهایی که میخواهید انجام دهید را پرورش دهید یعنی اینکه اگه قراره کاری را انجام دهید بگویدنه اینکه کاری را که قرار نیست انجام دهید را بگویید برای مثال بهتر است بگویید در ماشین را یواش ببندید نه اینکه ،در ماشین را محکم نبندید .
  از جملات و کلمات مثبت و انگیزشی استفاده کنید.
  از قانون جذب کلمات مثبت استفاده کنید ودر ذهن خود کلمات مثبت پرورش دهید.
  از گذشته خود درس بگیرید و به خود اعتماد داشته باشید و خود را ببخشید.
  از واژهای استفاده کنید که به شما اعتماد به نفس بالا میدهد،مثل من لایق بهترین ها هستم ،من خوشبخترینم .
  همیشه یادتون باشه که میتونست بدتر از این باشه پس قدر داشته هاتون رو بیشتر بدونید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *