0

داشتن صدای بم و کلفت و از بین بردن صدای نازک زنانه آقایان

چگونه صدای بم و کلفت داشته باشیم و از بین بردن صدای نازک زنانه آقایان

سال ها پیش در یک کنفرانس بین المللی به عنوان سخنران دعوت شده بودم، همینطور که در حال صحبت بودم آقایی دستش را بالا برد که یک سوال بپرسد، وقتی ایشان از روی صندلی بلند شدند قد و قامت بسیار درشتی داشتند، هیکلشون چیزی شبیه به هالک (Hulk) شخصیت سینمای هالیودی بود، من و افرادی که ایشان را دیدیم واقعا از هیبت هیکل ایشون حیرت کرده بودیم، اما تا اولین جمله رو گفتند همه زدند زیر خنده و به این آقا خندیدند.

این صحنه اصلا برای اون شخص جالب نبود، چرا که مورد تمسخر واقع شدن واقعا خیلی سخته.

چون ایشان علی رغم هیکل مردانه ای که داشتند، صداشون فوق العاده نازک و زنانه بود و از ایشون توقع می رفت که صدای خیلی مردانه و بم داشته باشند.

پیشنهاد می کنم نگاهی به این مقاله بیاندازید: نحوه رفتار با افراد مسخره کننده

همونطور که می دونید داشتن صدای نازک و زنانه برای مردان اصلا خوشایند نیست، چرا که وقتی یک آقا، صدای زنانه داشته باشه، ممکنه که مشکلات زیادی براش بوجود بیاد.


بد نیست مسائلی که برای مردانی که صدای نازک ، زیر و زنانه دارند رو با هم بررسی کنیم:

مورد تمسخر واقع شدن:

همونطور که در خاطره ای که براتون تعریف کردم، داشتن صدای زنانه برای یک مرد باعث می شه که یکسری از افراد مورد تمسخر قرارشون بدند، درسته که تمسخر کردن افراد اصلا خوب نیست، اما به هر حال باید این رو قبول کنیم که متاسفانه افرادی هستند که به راحتی هر شخصی رو مورد تمسخر قرار می دهند.


جدی گرفته نشدن:

به احتمال خیلی زیاد در جمع های غریبه افرادی که صدای زیر و زنانه دارند جدی گرفته نخواهند شد و همین موضوع باعث می شه که این افراد از حضور در اجتماع خودداری کنند و افرادی منظوی و یا خجالتی بشوند.

پیشنهاد ویژه: دوره غیرحضوری رفع کم حرفی و خجالت


صبحت با تلفن:

مردانی که صدای نازک و زنانه دارند، معمولا سعی می کنند با افراد غریبه بصورت تلفنی صحبت نکنند، چونکه افراد غریبه به احتمال زیاد فکر می کنند که یک خانم پشت تلفن در حال صحبت است.

چند وقت پیش آقا یا شاید هم خانمی به تلفن همراه من زنگ زد و گفت برای امور خیره و تکمیل جهیزیه در حال جمع کردن مبلغ هستم، از اونجا که صداشون چیزی بین صدای مرد و زن بود به خودم اجازه ندادم که بهشون بگم، “سرکار خانم میشه فامیلی شریفتون رو بفرمایید؟” چون اگر ایشون آقا بودند و من بهشون لقب سرکار خانم می دادم به احتمال زیاد ناراحت می شدند، بنابراین چون شک داشتم شخصی که در پشت تلفن هست، آقاست یا خانم، فقط ازشون پرسیدم “می تونم نام و فامیلی شریفتون رو بدونم؟”

وقتی که خودشون رو معرفی کردند متوجه شدم که ایشون آقا هستند و به خودم گفتم که خدا رو شکر که بهشون نگفتم سرکار خانم… ، چون به احتمال زیاد وقتی یک آقا رو خانم خطاب می کنیم باعث ناراحتیش میشیم.


کم شدن اعتماد به نفس:

و کم شدن اعتماد به نفس برای مردانی که صدای زیر و زنانه دارند یکی از مسائل مهم این افراد هست.

دوستی داشتم که بخاطر داشتن صدای زنانه و زیر ، به کلی اعتماد به نفسش رو از دست داده بود و نمی توانست که هیچ کاری رو درست انجام بده.

پیشنهاد می کنم نگاهی به این مقاله بیاندازید: اعتماد به نفس چیست و اعتماد به نفس در سخنوری

پیشنهاد می کنم به این رادیو بیان گوش دهید: چگونه با اعتماد به نفس حرف بزنیم

اما به هر حال این مسائل برای مردانی که صدای زیر و زنانه داشته باشند بصورت کم یا زیاد وجود داره.

ولی خبر خوب اینکه ما می توانیم با یکسری از تمرینات می توانیم صدایی بم و کلفت داشته باشیم.


چه صدایی خوب است؟ صدای بم و کلفت یا صدای زیر و نازک؟

جواب دادن به این سوال که صدای خوب، صدایی بم و کلفت هست یا صدای زیر و نازک، اصلا درست نیست، من در پاسخ به این سوال خدمتتون عرض می کنم که اصلا صدای خوب یا صدای بد وجود ندارد، این صدای مناسبِ هر شخص است که مهم است و اهمیت دارد.

دقیقا مثل خاطره ای که ابتدای این مقاله خدمتتون عرض کردم. صدای زیر و نازک اصلا مناسب یک آقا با اون هیبت و هیکل نیست و یا برعکس، داشتن یک صدای کلفت و مردانه برای یک خانم ظریف اصلا مناسب نیست.

بنابراین صدایی خوب است که متناسب با اون فرد باشه و خوبه که هر شخصی بهترین صدای متناسب با خودش را داشته باشد.

در ادامه راهکارها و تکنیک هایی رو خدخمتتون عرض می کنم که می تونید با تمرین کردن، صدای نازک و زیر خودتون رو به صدایی کلفت و بم تبدیل کنید، البته بدیهی هست که این تمرینات مختص به آقایان است، اما اگر خانمی صدای خیلی زیر و نازکی دارد هم می تواند این تمرینات را انجام دهد تا صدایش از حد خیلی نازک به یک صدای متعادل زنانه ای برسد.


گام اول برای داشتن صدای بم و کلفت : تقویت گوش ها و موثر گوش دادن است

به احتمال زیاد این جمله رو از موسیقی دان ها و افرادی که در مسابقات خوانندگی بعنوان هیئت ژوری هستند شنیدید که می گویند:

شما گوشتون ضعیفه یا شما گوش موسیقیایی ندارید

این دقیقا به این معنیه که این افراد نمی توانند یکسری نُت ها و آکوردها رو شناسایی کنند و همینطور نمی توانند که زیر یا بم بودن صدایی رو به خوبی متوجه بشند.

البته داشتن یک گوش تربیت شده برای موسیقی کاری نیست که یکی دو ماهه انجام بشه و حقیقتش اینه که ما هم برای اینکه صدای بم و کلفتی داشته باشیم نیاز به داشتن یک همچین گوشی نداریم.

برای تقویت گوش هامون و موثر گوش دادن فقط کافیه که به نُت های موسیقی یا صداهایی که می شنویم دقیق تر بشیم، این دقتِ ما و متوجه شدنِ ریتم و زیر و بمی هر صدایی در طی زمان باعث تقویت گوش ما میشه.

پیشنهاد می کنم نگاهی به این مقاله بیاندازید: گوش دادن موثر

حالا چرا باید گوشمون رو تقویت کنیم تا صدای خوبی داشته باشیم؟ اصلا این دوتا چه ربطی به هم دارند؟

قبل از اینکه صدای ما از طریق حنجره ما تولید بشه، این مغز ما هست که صدای ما رو تولید می کنه. و تُن صدای ما هم در جایی به نام حافظه صدایی ذخیره میشه.

بنابراین گام اول برای اینکه صدایی کلفت و بم داشته باشیم این هست که گوشِ خودمون رو تقویت کنیم تا صداهایی که می شنویم رو بتونیم از هم دیگه تمیز بدیم تا بتونیم این صداها رو در حافظه صدایی خودمون ذخیره کنیم.

پیشنهاد می کنم نگاهی به این مقاله داشته باشید: درمان گرفتگی صدا

اگه بخام حافظه صدایی رو با یک مثال توضیح بدم می تونم خدمتتون عرض کنم که، به احتمال زیاد براتون پیش اومده که به شدت سرما خورده بودید و سرماخوردگی شما مدتی هست که خوب شده، اما با وجود اینکه سرما خوردگی شما خوب شده باز هم صداتون گرفته، این دقیقا همون حافظه صدایی هست.

چون مغز ما حدود یکی دو هفته صدای ما رو بصورت گرفته شنیده و در حافظه صدایی خودش ذخیره کرده و هر وقت که می خواهیم صحبت کنیم به ما میگه که صدای تو این صدا هست و باید با این صدای گرفته و سرماخورده صحبت کنی.


گام دوم برای داشتن صدای بم و کلفت : تقویت حنجره و تارهای صوتی است

یک دلیل عمده برای نداشتن صدای بم و کلفت در آقایان این است که حنجره شان تقویت نشده است.

چون این افراد بخاطر اینکه صدای نازک و زنانه ای دارند ترحیج می دهند که کمتر با افراد دیگه معاشرت و صحبت کنند و به همین خاطره حنجره و تارهای صوتی این اشخاص تنبل شده و اون قدرتی که می بایست داشته باشند رو ندارند.

پیشنهاد می کنم نگاهی به این مقاله بیاندازید: چگونه صدای قدرتمندی داشته باشیم

یک تمرین فوق العاده برای تقویت حنجره و تارهای صوتی این است که “تمرین بلند خوانی” را انجام دهیم.

این تمرین دقیقا مثل روخوانی از کتاب در دوران مدرسه است. اگر خاطرتان باشد در دوران مدرسه معمولا افرادی که صدای بلندی داشتند برای این کار انتخاب می شدند.

البته زمانی که این تمرین را انجام می دهید باید دقت داشته باشید که زیادی به حنجره خودتون فشار وارد نکیند تا آسیب ببینه.

پیشنهاد می کنم به این رادیو بیان گوش دهید: راه های تقویت فن بیان

مراقب باشید که به جای بلند خوانی فریاد نزنید. همونطور که خدمتتون عرض کردم این تمرین دقیقا باید مثل روخوانی از کتاب در دوران مدرسه باشه.

در روز سعی کنید که یک یا دو صفحه (حداقل ۳ و حداکثر ۷ دقیقه) از کتابی رو به این صورت بخوانید (اگر کتاب خاصی سراغ ندارید و یا دم دستتون کتابی نیست می تونید قسمتی از کتاب “شیک” رو دانلود کنید و از روی آن بلندخوانی کنید)

نکته ای که باید برای این تمرینات دقت کنید این است که هیچکدام از این تمرینات با چند بار انجام دادن اثر بخش نخواهند بود. زمانی این تمرینات اثر بخش هستند که بصورت مستمر انجام شوند. سعی کنید که برای انجام دادن این تمرینات برنامه ریزی کنید، مثلا دو بار در روز این تمرینات رو سر ساعت ۱۷ و سر ساعت ۲۱ انجام دهید، برای این کار می تونید ساعت موبایلتون رو تنظیم کنید تا به شما یادآوری کنه.


گام سوم برای داشتن صدای بم و کلفت : انجام تمرینات صداسازی است

این تمرینات بصورت کاملا علمی و عملی بوده و برای اینکه صدای بم و کلفت داشته باشیم و صدای زنانه و نازک خود را از بین ببریم بسیار موثر خواهند بود.

به شما پیشنهاد می‌کنم برای انجام این تمرینات، دوره جامع صداسازی را تهیه کنید.

پیشنهاد ویژه: دوره جامع صداسازی


اگر به نوشته ها و آموزش های این سایت علاقه مند هستید پیشنهاد می کنم در خبرنامه سایت ثبت نام نمایید تا از انتشار مقالات و مطالب آموزشی آن در ایمیلِ خود مطلع شوید.

و در آخر اگر سوالی برایتان پیش آمده یا جایی از مقاله نیاز به توضیح بیشتر دارد و یا اگر نظری درباره این نوشته دارید می توانید در پایین همین صفحه در قسمت نظرات، سوال خودتان را مطرح بفرمایید تا در سریع ترین زمانِ ممکن به آن پاسخ داده شود.

دانلود PDF چگونه صدای بم و کلفت داشته باشیم و از بین بردن صدای نازک زنانه آقایان”

[member]

دانلود PDF این مقاله

[/member]

 

دیدگاه کاربران
 • مرتضی ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام و خدا قوت خدمت شما .
  جناب امیر مصطفی عزیز ، من امروز ارائه و کنفرانس دانشجویی داشتم وبه طور خیلی واضح بگم که داخل این کنفرانس تمام اشتباهات رو انجام دادم ، همون اول به استاد و دانشجو ها گفتم من استرس دارم و از همون موقع تیکه های دانشجو های دیگه شروع شد و مسخره کردن .
  من یک دوره از یک استاد دیگه خریداری کردم از مهارت کنفرانس دانشجویی و داخل اون گفت که اصلا متن برای خودتون اماده نکنید بلکه تیتر و موضوع رو مشخص کنید و برید کنفرانس بدید با توجه به همین موضوع و تیتر آن .
  اما من نزدیک به ۱۰ بار برای خودم این کنفرانس رو تمرین کردم و کاملا مسلط بودم اما زمانی که رفتم اون بالا اصلا جملات یادم نمی یومد ، زمانی که ارتباط چشمی میخواستم بگیرم کل حرف هام یادم می رفت جوری بود که استاد هم بهم کمک کرد که زود کنفرانس رو تموم کنم که دیگه ادامه ندم .
  خب من طبق صحبت های اون استاد سخنرانی پیش رفتم اینطوری شد !
  به نظر شما اگر من سعی کنم تکاملی این مسیر رو برم خوبه یا نه ؟
  یعنی بخوام که اول یه متن رو کامل بنویسم و برم جلوی جمع و کلاس اون رو بخونم مثل دانشجو های دیگه ، چند بار برای کنفرانس ها این کار رو انجام بدم و بعد کم کم سعی کنم این متن رو کم کنم و بعد کم کم به جای اینکه سرم توی برگه باشه بخوام با بقیه ارتباط چشمی برقرار کنم و همینطور به پیش برم تا بتونم طبق اون چیزی که یک سخنران باید عمل کنه ، عمل بکنم !
  اینطور خوبه آیا ؟
  جدای از این مسئله به نظر شما جواب یک نفر رو که مسخره میکنه حرف های من رو و یا تیکه میندازه در کنفرانس و اینکه من جوابی درستی برای اون ندارم مثلاً من رو استاد صدا بزنه برای مسخره کردن چطور میتونم جواب قانع کننده به اون بدم که اون رو ساکت کنم و جلوی مسخره کردن های اون رو بگیرم .اومدم خونه وتمام تیکه هایی که انداخته بود رو شناسایی کردم و جوابی قانع کننده بعد از چند دقیقه برای اون یدا کردم اما من میخوام هر حرفی رو که میزنن در همون موقع جواب بدم و بداهه باشه اما چطور ؟
  لطفا کمکم کنید متشکرم !

  • امیر مصطفی ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

   درود بر شما جناب آقای مرتضی عزیز و ارجمند
   ۱- برای فراموش نکردن متن سخنرانی پیشنهاد می کنم مقاله زیر را مطالعه بفرمایید:
   https://amirmostafa.com/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B4-%D9%86%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85/

   ۲- برای نوشتن و تهیه متن سخنرانی پیشنهاد می کنم این مقاله را مطالعه بفرمایید
   https://amirmostafa.com/lecture-notes/

   ۳- برای تمرین سخنرانی پیشنهاد می کنم به این رادیو بیان گوش کنید:
   https://amirmostafa.com/practice-speech/

   ۴- معمولا دانشجوها واسه شوخی و مسخره بازی این حرف ها رو میزنن، به دل نگیر خودت هم باهاشون بخند 🙂
   برای برخورد با افراد مسخره کننده هم پیشنهاد می کنم این مقاله را مطالعه بفرمایید:
   https://amirmostafa.com/make-fun-of-others/

   ۵- برای اینکه ارتباط چشمیتون موقع ارائه بهتر بشه پیشنهاد می کنم عکسهایی رو از مجلات یا پوستر ها برش بدی و موقع تمرین کردن سخنرانی اونها رو روی دیوار بچسبونید یا روبروی خودتون بزارید و باهاشون ارتباط چشمی برقرار کنید. انقدر این کار رو انجام بدید تا بتونید به راحتی با همه عکس ها ارتباط چشمی بگیرید.
   در صحبت های روزانه هم اگر در جمعی صحبت می کنی با همه افراد اون جمع ارتباط چشمی برقرار کن و در روز این کار رو تمرین کن.
   پیشنهاد می کنم نگاهی به این مقاله داشته باشید:
   https://amirmostafa.com/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%DA%86%D8%B4%D9%85%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%AB%D8%B1/

   ۶- برای فراموش نکردن متن سخنرانی و همینطور حاضر جواب بودن باید قسمتی از مغزتون به نام super creative fast brain را تقویت کنید تا بتونید بصورت بداهه و خیلی سریع صحبت کنید و یا جوابی برای گفتن داشته باشید.
   مثلا یک تمرین برای تقویت super creative fast brain ، تمرین جمله سازی است. به این صورت که از یک کلمه شروع به جمله سازی می کنیم، سپس از یک کلمه از جمله اول یک جمله مرتبط می سازیم و به همین ترتیب از یک کلمه از جمله دوم یک جمله جدید مرتبط میسازیم.
   مثلا “موبایل”: موبایل یکی از ابزارهای ارتباطی دست بشر است که می تواند برقراری ارتباط را انجام دهد. این برقراری ارتباط در گذشته نه چندان دور کار بسیار سختی بود. سختی اش هم به خاطر این بود که مجبور بودند برای رساندن یک پیام از نامه یا تلگراف استفاده کنند…
   همینطور جمله جدید می سازیم. و این کار رو حداکثر تا ۵ دقیقه انجام میدهیم.
   پیشنهاد می کنم اگر میخواهید قسمت super creative fast brain مغزتون رو تقویت کنید در دوره غیرحضوری رفع کم حرفی و خجالت شرکت کنید تا با تمرینات منظم و علمی که انجام میدهید مغز و زبانتان را برای صحبت کردن و جواب داشتن آماده کنید.
   https://amirmostafa.com/product/shy/
   بزرگی میگه که: آماده نشده برای چیزی، آماده شدن برای شکست است.
   پس لطفا خودت رو برای کارهایی که قراره انجام بدی آماده کن.

   ۷- در مورد تکامل در ارائه هم خدمتت عرض بکنم که، میتونی این راه رو امتحان کنی، اما خب این راه خیلی طولانی هست برای این کار. از یک طرف شما مگه در یک ترم چند بار کنفرانس دانشجویی داری که میخای تکاملش بدی؟ تا بیایی به خودت بیایی ترم تموم شده و نهایتا دو تا کنفرانس دادی و توی این دوتا هم تا بخای خودتو پیدا کنی با برای ترم بعد بر میگری به خونه اول.
   پیشنهاد می کنم به جای این کار، اون قسمت از مغزت رو که برای صحبت کردن هست تقویت کن + موارد دیگه ای که خدمتت عرض کردم رو انجام بده.

   ۸- پیش بینی کن.
   پیش بینی کن در موقعیتی که قراره توش حضور داشته باشی چه مواردی قراره که پیش بیاد، براش برنامه ریزی کن و خودت رو آماده کن.

   • مرتضی ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

    سلام آقای مصطفی .چه توضیحات عالی و خوبی بود .
    خیلی ، خیلی ممنونم . سپاس

    • امیر مصطفی ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

     خواهش می کنم. بزرگوارید آقا مرتضی عزیز 🙂

  • آیدین ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

   وقتی بهت میگه استاد،بگو گویا شما کور رنگی دارید،استاد اون ور نشسته،نگاه کن عموجان…اون استاده.

 • حسابی ۱۷ مرداد ۱۳۹۶

  با سلام
  من چهارده سال دارم و تا چند سال پیش صدای خوبی داشتم و همیشه توی گروه سرود مدرسه حضور داشتم
  ولی حدود سن چهارده سالگی صدام به صورت بسیار عجیبی نازک شد و خش های درون صدام بسیار افزایش پیدا کرد
  الان هم شدن سوژه ی همه ی بچه ها و همه منو مسخره میکنند
  دیگه ازین وضع خسته شدم به صورتی که حتی نمی تونم به صورت درست یه جمله رو به بقیه بگم و با بقیه ارتباط برقرار کنم
  خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنید
  اگه نیازه برم به دکتری لطفا بگید پیش کدوم دکتر برم
  ممنون از سایت فوق العادتون*_*

  • امیر مصطفی ۴ آبان ۱۳۹۶

   درود بر شما “حسابی” عزیز و گرامی
   سن شما در زمان بلوغ است. خیلی از افراد مخصوصا پسر ها در این سن صداشون دو رگه میشه و بم تر میشه.
   تمریناتی که در این مقاله وجود دارد می تواند شما رو به صاف تر کردن صدای بم شما و تراش دادنش کمک کنه.
   در حال حاضر دارم در استودیو دوره غیرحضوری مربوط به داشتن صدای خوب را ضبط می کنم تا با استفاده از تمرینات مربوطه اش هر شخصی بتونه صدای خوبی برای سخنرانی، صحبت در جمع، خوانندگی یا مداحی داشته باشه.
   این دوره حدودا تا اواخر آذرماه رو نمایی میشه.
   به هر حال جای نگرانی نیست و هیچ نیازی هم نیست که به دکتر مراجعه کنید.
   براتون بهترین ها رو آرزو دارم.
   اگر سوالی بود در همینجا می تونید بفرمایید.

 • علیرضا گراوند ۲۸ شهریور ۱۳۹۶

  سلام اقای مصطفی,مت ده روز هست دارم تمرین صدا سازی رو انجام میدم اما تغییری حس نمیکنم?
  میشه لطفا یه توضیح بدین?

  • امیر مصطفی ۲ مهر ۱۳۹۶

   درود بر شما جناب آقای علیرضا گراوند عزیز و ارجمند
   لطفا به تمرینات ادامه دهید و ممنون میشم یک نمونه از تمریناتی که انجام میدهید را برای بنده ارسال کنید تا من هم بشنوم که چگونه انجامش میدهید، برای ارسال فایل تمرین میتوانید به ایمیل بنده ارسال کنید info@amirmostafa.com
   صدای معمولیتون رو هم برای بنده ارسال کنید تا بشنوم.
   متشکرم

   • علیرضا گراوند ۲۲ اسفند ۱۳۹۶

    سلام اقای مصطفی,
    لطفا میشه بگین مناسبترین متن برای تمرین بلند خوانی برای کلفت شدن صدا چیه?لطفا یه متن مناسب به من معرفی کنید و طریقه ی خوندن متن رو هم به من بگین??
    با تشکر از شما.

    • امیر مصطفی ۲۲ اسفند ۱۳۹۶

     سلام بر شما علیرضا گراوند ارجمند
     شما از هر متنی میتونید استفاده کنید، متن شما میتونه یک خبر باشه یا هر چیز دیگه.
     نحوه خوندنش هم دقیقا مثل زمانیکه در مدرسه از روی کتاب میخواندیم هست.

 • م ۴ مهر ۱۳۹۶

  با سلام خدمت استاد بزرگ
  من ۲۲ سالمه و حس میکنم از زمانی که به سن بلوغ رسیدم تا الان صدام همون‌جوری مونده
  مثل صدای ی پسر بچه ۱۵-۱۶ساله
  تا جایی که میبینم دوستام همه صداهای کلفت و یا مردانه ای دارند اما صدای من بیشتر تو دماغی و شبیه پسر بچه های
  از همین جهت ترس قرار گرفتن در جلسه های سخنرانی و همچنین بلند صحبت کردن در بین دوستان رو دارم.
  اعتماد به نفسم در مواردی خوب و در این موارد از جمله سخنرانی ، آواز خوانی ، مداحی بسیار ضعیف است
  ی راهکاری پیش رو بزارید لااقل بتونم صدای دو دونگ و خام رو به شش دانگ تبدیل کنم
  باتشکر

 • م ۵ مهر ۱۳۹۶

  در ادامه موارد بالا
  مشکل شنیدن صدای خودم را دارم ، یعنی اینکه اون صدایی که ضبط میکنم با صدایی که خودم موقع صحبت کردن می‌شنوم کلی تفاوت دارد،
  دوست دارم صدایی تماما از حنجره و صدایی شبیه مداحان بزرگ داشته باشم
  ولی متاسفانه صدای نوجوانانه و تو دماغی دارم وار این موضوع بسیار شاکی بوده و هیچ کاری از دستم بر نمیاد.
  چون که میخواهم حرفه ی مداحی را دنبال کنم و همچنین مداحی نیازمند صدای شش دانگ است درنتیجه میخواهم صدایی مردانه و کلفت و مشابه مداحان داشته باشم،
  خوشحال میشم از راهنمایی شما

  • امیر مصطفی ۱۰ مهر ۱۳۹۶

   درود بر شما “م” ارجمند
   وقتتان بخیر باشد.
   پیشنهاد می کنم برای رفع صدای نازکتان، تمریناتی که در همین مقاله بیان کردم را انجام بدید، انتظار بازده سریع نداشته باشید، چون قرار نیست با انجام چند بار این تمرین معجزه ای رخ بده.
   بنابراین با تمرین، صبر و پشتکار این تمرین رو انجام بده.
   برای داشتن صدای (به قول شما شش دانگ) یکسری تمرینات وجود داره که باعث میشه صدای میانی مان را پیدا کنیم.
   در ماه های آینده دوره غیرحضوری را منتشر می کنم که می توانید در آن شرکت کنید و با استفاده از تمرینات و توضیحاتی که بیان می کنم به صدای دلخواهتان برسید.
   پیشنهاد می کنم نگاهی به این مقالات بیاندازید:
   ۱- درمان گرفتگی صدا

   ۲- چگونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم

   و در آخر ازتون میخام برای رسیدن به هدفتون صبر و مداومت داشته باشید تا بهش برسید.
   بهترین ها رو براتون آرزو دارم
   در پناه خدا باشید

 • محمد ۲۲ مهر ۱۳۹۶

  سلام . ببخشید من صدام مشکلی بزرگ داره . من از بچگی تا کلاس دهم خیلی بلند و رسا حرف میزدم و می خوندم . اما وسطای سال صدام به مرور زمان خش دار شد . و الان هر وقت می خوام حرف بزنم ، صدام آنقدر خش دار است که هیچ کس قادر به شنیدن صدای من نیست و متوجه ی حرف من نمی شوند . صدام هم خیلی خوبه و اصلا زنانه نیست. فقط صدام خیلی خیلی خش دار هست .
  به یک دکتر حنجره متخصص مراجعه کردم و گفت که ((حنجره ی شما هیچ مشکلی نداره و صداتون مردانه هست . همچنین گفت که علل مشکل شما استفاده نکردن از صدای بم است. ))
  ولی من صدام هیچ مشکلی نداره و بلدم چی جوری حرف بزنم . تنها مشکل من خش دار بودن صدای من است .وقتی دبیر اسم من را صدا میزند که متنی را بخوانم ، با ناراحتی می گویم نمی توانم ! درس زبان هم که گفتاری هست ، من نمی توانم حرفی بزنم . نمره اش را هم که نمی گیرم .
  دارو گیاهی هم مصرف کردم . هیچ فایده ای نداشت .
  لطفا کمکم کنید . این مشکل رو ۱ ساله که دارم !!
  ممنون

 • ا ۲۹ مهر ۱۳۹۶

  سلام من ۱۶ سالمه صدام سه سالی هست که خیلی زنونه شده واقعا به مشکل برخوردم .از یه طرف میتونم کلفت هم حرف بزنم بدون اینکه حنجره ام خراب بشه یه حالتی انگار دو تا صدا دارم یکی نازک یکی کلفت صدای کلفت فوق العاده خشن هست و باعث شده که ترجیح بدم با همون صدای زنونه حرف بزنم الان این تمرین رو واسه کدوم اجرا کنم؟! رو صدای زنانه یا خیلی کلفت ؟

  درمورد تفاوتشون هم بگم که خیلی ها بهم میگم این صدای نازک صدای اصلیت نیس و اون خشنه صدای اصلیته ولی چون از بچگی به اون صدا عادت کردی و ازش استفاده کردی الانم داری اونجوری صبحت میکنی و اگه با صدای کلفتت صحبت کنی بعد از مدتی خوب میشه.

  یه مشکلی که دارم حالا اگه با صدای کلفت صحبت کنم تغییر یه دفعه ای صدا هم تو فامیل و هم تو مدرسه میتونی عجیب باشه و همین باعث شده که نتونم از اون صدای کلفت استفاده کنم.

  لطفا کمکم کنید

  باتشکر از سایت خوبتون

  • ا ۳ آبان ۱۳۹۶

   چرا جواب نمیدید؟!

  • امیر مصطفی ۳ آبان ۱۳۹۶

   درود بر شما دوست عزیز و گرامی
   از تاخیر در پاسخ پوزش میطلبم.
   شما الان در سن بلوغ هستید، صدای بچگی شما که یک صدای زیر و نازک هست تبدیل شده به یک صدای بم تر.
   از این به بعد بهتر هست که از صدای بم خودتان استفاده کنید.
   تغییر در صدای شما در بین دوستان و فامیل هم کاملا مشخص خواهد بود. اصلا جای هیچ نگرانی نیست. از همان صدای بم خودتان استفاده کنید تا در طی زمان این صدا کم کم بشینه روی حنجره تان.
   اگر تمایل داشتید می تونید صدای خودتون رو به آدرس ایمیل بنده ارسال کنید و نظرم را خدمتتان عرض کنم.
   آدرس ایمیل: info@amirmostafa.com
   تمریناتی که در این مقاله وجود دارد می تواند شما رو به صاف تر کردن صدای بم شما و تراش دادنش کمک کنه.
   در حال حاضر دارم در استودیو دوره غیرحضوری مربوط به داشتن صدای خوب را ضبط می کنم تا با استفاده از تمرینات مربوطه اش هر شخصی بتونه صدای خوبی برای سخنرانی، صحبت در جمع، خوانندگی یا مداحی داشته باشه.
   این دوره حدودا تا اواخر آذرماه رو نمایی میشه.
   براتون بهترین ها رو آرزو دارم.
   اگر سوالی بود در همینجا می تونید بفرمایید.

   • ا ۱۲ آبان ۱۳۹۶

    ممنون از پاسختان .

    من شاید بزرگترین مشکلم این هست که اگه از یه زمانی با صدای کلفت شروع کنم به حرف زدن این باعث تعجب خانواده و فامیل میشه و به خصوص دوستان و معلمانم در مدرسه.

    خودتون رو جای من بزارید فرض کنید که به یک دفعه با یه صدای دیگه صحبت کنید . این خیلی عجیبه.شاید بزرگترین ترسم اینه که بهم بگن چرا تا حالا ازش استفاده نکردی

    میخاستم بدونم تقریبا چه مدت تمرین کنم به یه صدای کلفت بدون خش میرسم یه ماه دو ماه شش ماه یه سال؟!

    مرسی از راهنمایی هاتون

    • ا ۱۹ آبان ۱۳۹۶

     اگه میشه پاسخ بدید

   • امیر مصطفی ۱۹ آبان ۱۳۹۶

    درود بر شما دوست عزیز.
    به شما پیشنهاد می کنم که با صدای جدیدتون شروع به صحبت کنید.
    مهم نیست که بقیه چه فکری می کنند و چه چیزی بیان می کنند.
    دقیقا با همون صدایی که دارید شروع به صحبت کنید.
    قرار نیست خودتون رو به خاطر صحبت دیگران اذیت کنید، اگر اینجوری باشه هر روز باید به یک سازی برقصیم.
    در مورد مدت زمان هم در مقاله خدمتتون عرض کردم که این تمرین نیاز به زمان داره و مدت زمانی که معمولا جواب میده بین ۴۰ تا ۵۰ روز است.
    البته تمرینات دیگه ای هم وجود داره که میشه انجام داد.
    در یک یا دو ماه آینده از محصول غیرحضوری رونمایی می کنم که می تونه روی بهبود و کیفیت صدای هر شخصی تأثیرات مثبتی بذاره.

 • Ali ۷ آبان ۱۳۹۶

  با سلام و خسته باشید من ۱۷ سالمه حدود سه ساله صدام بسیار نازک شده و حالت خفه داره یعنی تو یه جای شلوغ صدامو اطرافیانم به سختی میشنوند ولی میتونم صدامو کلفت کنم که صدای کلفتم بسیار بم وخشن هست ولی عادت دارم با صدای نازکم حرف بزنم یعنی در کل دوتا صدا دارم و تا قبل از سه سال پیش یک صدای واضح و معمولی داشتم که خیلی بهتر بود لطفا زود تر جواب بدید با تشکر

  • امیر مصطفی ۹ آبان ۱۳۹۶

   درود بر شما علی عزیز.
   شما الان در سن بلوغ هستی و این تغییر صدا یک امر طبیعی هست.
   در حال حاضر دارم روی دوره غیرحضوری کار میکنم که تمریناتش میتونه فوق العاده روی بهبود صدای شما تاثیر داشته باشه.
   این دوره در حال ضبط شدن در استودیو هست و تصور میکنم تا اواخر ماه آینده رونمایی بشه.

   • Ali ۱۷ بهمن ۱۳۹۶

    سلام و درود بر شما ببخشید من الان با کدام صدام حرف بزنم بهتر است ؟ لطفا راهنمایی کنید با تشکر

 • Ali ۹ آبان ۱۳۹۶

  من منتظر جوابتون هستم لطفا جواب بدید

  • امیر مصطفی ۱۱ آبان ۱۳۹۶

   در کامنت بالا جواب سوالتان را بیان کردم 🙂

 • روح الله احمدی ۱۱ آبان ۱۳۹۶

  باسلام ،،استادعزیزبنده ازبچگی صدای س و ز رو نوک زبون میگم الان سی ونه سالمه ،مداحی هم میکنم ولی خیلی اذیت میشم لطف کنیدبگیدراهی برای اصلاح بیانم هست یانه ممنون میشم جوابم روبه جیمیلم بفرستین ممنون

  • امیر مصطفی ۱۱ آبان ۱۳۹۶

   درود بر شما جناب آقای روح الله احمدی بزرگوار
   چون یکسری کارهای عملی وجود داره که می بایست حضوری انجام شه، پیشنهاد می کنم که در نزدیکی محل زندگی خودتان به یک گفتاردرمانگر مراجعه بفرمایید، قطعا این مسئله شما با تمرین و پشتکارتان مرتفع خواهد شد.
   براتون بهترین ها رو آرزو دارم.
   در پناه خدا باشید. 🙂

 • بنیامین ۱۳ آبان ۱۳۹۶

  سللام من مونث هستم و این تمرینات صدای منم کلفت و مردونه میکنه؟

  • امیر مصطفی ۲۷ آبان ۱۳۹۶

   درود بر شما بنیامین عزیز
   بله. هیچ فرقی نمیکنه.
   البته این بستگی داره که صدای شما به چه مقدار زیر باشه.
   در ماه های آینده در یک دوره غیرحضوری تمرینات تکمیلی تری ارائه خواهم داد که می توانید ازش استفاده کنید.

 • امیرحسین ۲۵ آبان ۱۳۹۶

  سلام خدمت شما من الان ۱۸سالمه و ۲صدا دارم که یکی نازک هست و دیگری بسیار کلفت این حالت ۴سالی هست اتفاق افتاده و من با صدای نازک حرف میزنم منم ترسم از اینه تو فامل و مدرسه چجوری با اون صدا حرف بزنم یهو بگن تا قبل این داشتی مسخره بازی در می اوردی به نظر شما چیکار کنم تازه اعتماد به نفسم که شدیدا افت کرده نمیدونم صبر کنم خوب میشه یا باید خودم تمرین کنم که خوب شه لطفا اگه میشه راهنمایی بفرمایید باتشکر.

  • امیر مصطفی ۲۷ آبان ۱۳۹۶

   درود بر شما امیر حسین عزیز
   بهتره که با صدای کلفت خودتون شروع به صحبت کنید و از این نگران نباشید که دیگران حرفی بزنند.
   به هر حال شما در سن بلوغ هستید و هر پسری این تجربه رو خواهد داشت.
   با تمرین هم میشه صدای بهتر و بهتری داشت.
   به هر حال شما به جای صدای نازکتون سعی کنید که از صدای کلفت خودتون استفاده کنید.

   • امیرحسین ۵ بهمن ۱۳۹۶

    سلام آقای مصطفی امیدوارم که حالتون خوب باشه.
    من طبق فرمایشات شما یک هفته هست دارم کلفت صحبت میکنم،میخواستم بدونم تا کی طول میکشه تا این صدا رو اون صدا بشینه؟
    درضمن اگر راهنمایی های شما نبود من هیچ وقت کلفت حرف نمیزدم از شما خیلی ممنونم.

    • امیر مصطفی ۵ بهمن ۱۳۹۶

     سلام بر شما امیر حسین عزیز و گرامی
     به تمریناتتون حدود ۴۰ تا ۵۰ روز ادامه بدید.
     علاوه بر اون تمرینات سعی کنید که تقلید صداهایی مثل کارکتر “نمکی” که نقشش را آقای مهدی فخیم زاده بازی کرده اند در آوردید.
     این تقلید صدا کمک می کند که تارهای صوتی شما جای مناسب خودش را پیدا کند و با استفاده از حافظه صدایی، صدای بم خود را بهبود ببخشید.

 • محمد ۱۲ آذر ۱۳۹۶

  سلام خدمت شما
  من الان حدود بیست سال سن دارم
  و چه جور بگم
  صدا و تلفظ هایی که هنگام حرف زدن از خودم میشنوم با واقعیت زمین تا اسمون فرق داره
  و در تلفظ مشکل دارم
  ینی یه جورایی زبوم نمیچرخه
  خواستم بدونم غیر از راهنمایی های بالا راهنمایی ها دیگه ای هم هست؟
  خیلی ممنون میشم

  • امیر مصطفی ۱۲ آذر ۱۳۹۶

   درود بر شما محمد عزیز
   پیشنهاد میکنم که پیش یک گفتار درمانگر بروید با تمرین هایی که میده قطعا بهتر از قبل خواهید شد

   خوشحالم که میزبان شما در سایت هستم

   • محمد ۱۲ آذر ۱۳۹۶

    خیلی ممنون لطف کردین

    • امیر مصطفی ۱۲ آذر ۱۳۹۶

     خواهش میکنم
     بزرگوارید

 • م ۲۰ آذر ۱۳۹۶

  سلام خسته نباشید من یک پسر۱۶ ساله هستم اما الان که صدای همه ی دوستام کلفت و بم شده صدای من هیچ تغییریی نکرده و میترسم همیشه همینجوری بمونه از طرفی هم فکر میکنم دیگ از دوره تغییر صدام گذشته و تغییریی نمیکنه…. به نظر شما باید به مراکز گفتار درمانی یا…. مراجعه کنم یا نه! خواهش میکنم راهی پیش روی من بزارید واقعا این صدا باعث افسردگیم شده….
  باتشکر

  • امیر مصطفی ۲۰ آذر ۱۳۹۶

   درود بر شما م ارجمند
   پیشنهاد میکنم‌یک سال دیگه هم تحمل بفرمایید، اگر صداتون تغییری نکرد میتونید به دوزه غیرحضوری که برای بهبود و تقویت صدا هست مراجعه کنید
   البته این دوره در حال ضبط هست.
   نگران نباشید این موارد قابل حل هستند

 • Artin ۲۴ آذر ۱۳۹۶

  سلام اقایی دکتر مطالب بالا بسیار جالب هستند و حتما انجام میدم اما خواستم بدونم که آیا داروی هم وجود داره که در کنار این روش ها استفاده کنم تا زودتر به نتیجه برسم و صدای بم و کلفتی داشته باشم ممنون میشم اگه پاسخ بدید

  • امیر مصطفی ۲۴ آذر ۱۳۹۶

   درود بر شما Artin عزیز و ارجمند
   من دارویی را پیشنهاد نمی کنم که مصرف کنید.
   الان در حال طراحی دوره ی تکمیلی تری هستم تا با استفاده از تمرینات خاصی که داره بتونیم سریع تر صدای میانی خودمون رو پیدا کنیم و از طرفی باعث بشه که صدای نازک و زنانه ما تبدیل به یک صدای مردانه بشه.

 • ...... ۲۶ آذر ۱۳۹۶

  سلام استاد
  خوبید؟
  ببخشید شاید مسخره به نظر بیاد
  من دخترم بعد به دلایلی گاهی وقتا میخوام صدام پسرونه بشه
  سوءتفاهم نشه چیز مهمی نیست خخ
  چکار باید بکنم تا صدام پسرونه تر بشه
  از اینم بگذریم موقع حرف زدن با بزرگترا ناخداگاه صدام خیلی آروم و خجالتی میشه البته اینجوریم نیست ازشون خجالت بکشم اما این شکلی میشه دست خودم نیست
  دوست دارم بتونم یکم محکم تر باهاشون حرف بزنم
  ممنون میشم کمکم کنید

 • محمدرضا ۲۸ آذر ۱۳۹۶

  سلام
  مرسی از مطالب مفیدتون
  من ٢٩ سالمه صدای نسبتا نازکی داشتم کارهایی که گفته بودید را انجام دادم و بعد از ٣ماه نتیجه گرفتم
  مشکلی که دارم اینکه هنوز با صدای قبلی صحبت میکنم
  خیلی سعی کردم اما نمیدونم چرا نمیتونم با صدای جدید در جمع خانواده صحبت کنم اگر ممکن است لطف کنید و راهنمایی بفرمایید

  • امیر مصطفی ۲۸ آذر ۱۳۹۶

   درود بر شما محمدرضا عزیز
   خیلی خوشحالم که با پشتکار این تمرینات رو به مدت سه ماه انجام دادید و نتیجه گرفتید.
   دلیل اینکه نتیجه گرفتید یکی پشتکارتون بوده و دیگری انجام دادن صحیح این تمرین بوده.
   ازتون میخام که باز هم به این تمرینات ادامه بدید و سعی کنید که این صدا جزئی از وجود شما بشه و در هر موقعیتی بتونید ازش استفاده کنید.
   شاید چون خجالت می کشید در جمع از این صدا به صورت ناخودآگاه استفاده نمی کنید.

 • بهزاد ۱۸ دی ۱۳۹۶

  ممنون به خاطر زحماتتون
  موفق باشید و خدا قوت

  • امیر مصطفی ۱۸ دی ۱۳۹۶

   درود بر شما بهزاد عزیز.
   ممنون از محبت شما 🙂

 • اکبر ۲۳ دی ۱۳۹۶

  سلام آقا مصطفی من اکبر شیری ۲۰ ساله هستم
  تا ۱۰ سالگی تهران زندگی می کردم از ۱۰ سالگی تا الان دربابل یکی از شهرستان های مازندران زندگی می کنم
  سوالی که از شما داشتم این بود که من از وقتی اومدم بابل لهجه ام عوض شده وبرای من ناراحت کننده هست
  می خواستم ببینم راهکاری برای ازبین بردن لهجه من دارید؟
  باسپاس از شما وسایت خوبتون

  • امیر مصطفی ۲۳ دی ۱۳۹۶

   درود بر شما اکبر ارجمند
   یک راهکار ساده
   به صحبت های لهجه تهرانی خوب گوش دهید و سعی کنید که جملات و واژگان را دقیقا به همانصورت بیان کنید
   این کار را هر روز انجام دهید.
   بعد از یکی دو ماه لهجه شما بهتر خواهد شد

   • اکبر ۲۳ دی ۱۳۹۶

    سپاس از راهنمایی و کمک شما آقا مصطفی

 • نسرین ۲۴ دی ۱۳۹۶

  سلام آقای امیر مصطفی . من یک ترنس ام تو اف یعنی مرد به زن هستم . ۲ تا مشکل دارم .
  ۱ : دربین مردها اصلا راحت نیستم و آرامش ندارم اما با خودم میگم نباید ترنس بودنم مانع ارتباطاتم بشه اما واقعا استرس و اضظراب دارم.اصلا نمیتونم باهاشون صحبت کنم یا ارتباط بگیرم ولی مجبورم هستم که تحمل کنم این وضع رو مثل محیط دانشگاه .با زنها هم چون اکثرا محافظه کار هستن در ارتباطات با مردها چون بازم من جسما من مرد هستم نمیتونم ارتباط برقرار کنم .کلا از این مونده و از اون رونده شدم .چیکار کنم ؟
  ۲ : برای تبدیل صدای مردانه به زنانه می بایست چکار کرد ؟ یعنی میدونم صدا نازک نمیشه یا اگه بشه دورگه میشه چطور میشه بهترین بهره رو گرفت

  • امیر مصطفی ۲۴ دی ۱۳۹۶

   درود بر شما نسرین گرامی
   در جورد مسائلی که مطرح کردید.
   ۱- آیا به هیچ وجه نمیتونید با مردها ارتباط برقرار کنید؟ تمرینات ذهنی را انجام دهید. به این صورت که تصور کنید خیلی خوب با مردها ارتباط میگیرید، خوب صحبت میکنید و بگوبخند دارید.
   قدرت تمرینات ذهنی اگر بصورت مداوم برگزار شود واقعا عالی است.

   ۲- در دوره ویدیویی که در حال ضبطش هستم شما میتوانید صدای خودتان را به راحتی مدیریت کنید و صدایتان را به سمت زیر و زنانه ببرید.

   روزگارتان زیبا
   در پناه خدا باشید

   • نسرین ۲۴ دی ۱۳۹۶

    آقای مصطفی عزیز ممنون از پاسخگوییتون . من ۲ سال هست که با روانشناس در ارتباطتم و تمام این تمرینات رو انجام دادم و میدم اما باز هم مشکلش با منه ، کلا همونطور که گفتم از این مونده و از اون رونده شدم ، هر جا هم که مشکلم رو مطرح کردم همین مورد رو به من پیشنهاد دادند اما واسه من کارساز نبود …

    • امیر مصطفی ۲۴ دی ۱۳۹۶

     پس دلو به دریا بزن
     سعی کن با آقایون بیشتر باشی و باهاشون خوش بگذرونی، مسافرت بری…
     از هر چیزی میترسی باید بهش حمله کنی. این قانونه طبیعته.
     از آب میترسی باید شیرجه بزنی ?‍♂️

     • نسرین ۲۵ دی ۱۳۹۶

      بله درست میفرمایید سپاس از توجه تون

 • امیرسالار ۲۵ دی ۱۳۹۶

  سلام جناب
  من میخام صدای کلفتی داشته باشم چه کار باید بکنم ؟

  • امیر مصطفی ۲۵ دی ۱۳۹۶

   سلام بر شما دوست عزیز و گرامی
   به شما پیشنهاد می کنم مطالبی که در همین مقاله بیان شده است را مطالعه و تمرین بفرمایید.
   البته در حال ضبط یک دوره حرفه ای در مورد صدا هستم که می تواند روی کنترل شما در صدایتان فوق العاده عمل کند.

 • مسیح ۱۴ بهمن ۱۳۹۶

  سلام
  خسته نباشید
  من یه ترنس اف تو امم که هنوز مجاز نیستم برای هورمون درمانی و …
  ازینکه صدای زنونه داشته باشم متنفرم! این تمرینات رو هم انجام دادم ولی هیچ تغییری نکرده!
  میشه راهنماییم کنید لطفا؟
  من باید چیکار کنم که صدام کلفت بشه؟
  تمام دوره ها و کارگاه هایی که برگزار میکنم دارای گارانتی بازگشت وجه هست.
  گارانتی بازگشت وجه چیست؟

  • امیر مصطفی ۱۴ بهمن ۱۳۹۶

   سلام بر شما دوست عزیز
   در حال طراحی و ساخت یک دوره حرفه ای مربوط به صدا هستم
   متاسفانه خیلی وقت گیر هست و زحمت بسیاری داره.
   اگر خیلی اسرار دارید که صداتون رو تغییر بدید میتونم قبل از عید کلاس خصوصی براتون بزارم تا به صدای دلخواهتون برسید

 • اریا ۷ اسفند ۱۳۹۶

  سلام من ۱۳ دارم و هنوز به بلوغ نرسیدم و صدای خیلی بچه گانه ای دارم چطور میتونم صدامو کلفت و مردانه کنم؟

  • امیر مصطفی ۸ اسفند ۱۳۹۶

   تمرینی که در این مقاله هست میتونه براتون مفید باشه
   اما در هر صورت زیاد خودت رو اذیت نکن و صبر داشته باش

 • Ali ۲۲ اسفند ۱۳۹۶

  با سلام به شما من این کامنت زیر را قبلا گذاشتم و سوالم الان اینکه با کدام صدام حرف بزنم بهتره؟؟با سلام و خسته باشید من ۱۷ سالمه حدود سه ساله صدام بسیار نازک شده و حالت خفه داره یعنی تو یه جای شلوغ صدامو اطرافیانم به سختی میشنوند ولی میتونم صدامو کلفت کنم که صدای کلفتم بسیار بم وخشن هست ولی عادت دارم با صدای نازکم حرف بزنم یعنی در کل دوتا صدا دارم و تا قبل از سه سال پیش یک صدای واضح و معمولی داشتم که خیلی بهتر بود لطفا زود تر جواب بدید با تشکر

  • امیر مصطفی ۲۲ اسفند ۱۳۹۶

   درود بر شما علی عزیز
   بنده به کامنت شما پاسخ دادم اما ظاهرا دقت نکردید.

   درود بر شما علی عزیز.
   شما الان در سن بلوغ هستی و این تغییر صدا یک امر طبیعی هست.
   در حال حاضر دارم روی دوره غیرحضوری کار میکنم که تمریناتش میتونه فوق العاده روی بهبود صدای شما تاثیر داشته باشه.
   این دوره در حال ضبط شدن در استودیو هست و تصور میکنم تا اواخر امسال رونمایی بشه

   لطفا صداتون رو هم توی یک ایمیل برام ارسال کنید تا بشنوم
   info@amirmostafa.com

   • Ali ۱۶ فروردین ۱۳۹۷

    متوجه شدم که کاملا طبیعیه الان میخواستم بدونم با صدای بم حرف بزنم یا صدای نازکم که برایم بهتره؟

    • امیر مصطفی ۱۶ فروردین ۱۳۹۷

     با صدای بم صحبت کنید بهتر هست. البته پیشنهاد من اینه که صدای میانی خودتون رو پیدا کنید و با اون صحبت کنید.
     صدای میانی هر شخصی جلوه دیگری به صدایش می بخشد

     • Ali ۲۴ فروردین ۱۳۹۷

      خیلی متچکرم. برای پیدا کردن صدای میانی تمرینات خاصی وجود داره که باید انجام بدم؟

      • امیر مصطفی ۲۴ فروردین ۱۳۹۷

       خواهش میکنم محبت دارید
       این تمرینات حرفه‌ای در دوره جامع صداسازی موجود هستند
       http://AmirMostafa.com/product/voice

 • امیر حسین ۲۲ فروردین ۱۳۹۷

  سلام من الان ۱۷سالمه صدام خیلی نازکه تو بچگی صدام خوب بود کلاس هشتم هم که بودم یه مدت صدام دورگه و کلفت شد ولی دوباره نازک شد و اگه بخوام بلند حرف بزنم مجبورم داد بزنم و صدام خیلی کلفت و خش دار میشه همه بهم می گند دو هنجره
  اگه میشه کمکم کنید.

  • امیر مصطفی ۲۲ فروردین ۱۳۹۷

   سلام و وقت بخیر امیرحسین عزیز
   مواردی که بیان کردید نکات بسیار حیاتی هستند و برای بهبود صدای خودتان می بایست بر روی حنجره خودتان کار کنید و آن را پرورش دهید تا صدای شما یک صدای متناسب شود.
   برای رفع کامل این موارد به شما پیشنهاد میکنم تا در دوره جامع صداسازی شرکت نمایید و تمرینات آن را که موجب بهبود صدای شما میشود را انجام دهید.
   اطلاعات این دوره :
   http://AmirMostafa.com/product/voice
   صبر کنید تا صفحه کاملا لود شود تا اطلاعات آن را مشاهده کنید

 • alireza ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

  سلام
  من نوزده سالمه
  و مشکلی که دارم اینه که صدام تو دماغی هست و نمیدونم اسم بردن از این اصطلاح درست باشه یا نه اما صدا حالت تریبل داره یا تیزه
  میشه کمکم کنید
  با تشکر

  • امیر مصطفی ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

   سلام و درود بر شما.
   دقیقا می‌دانم که چه میفرمایید.
   شاگردان زیادی داشتم و دارم که صداشون تودماغی هست و صداشون خیلی صدای تیزی هست.
   من تصور می‌کنم که شما نحوه نفس کشیدنتون و همچنین موقعیت زبانتون در هنگام صحبت کردن صحیح نیست و روی سق نرم شما فشار وارد می‌شه.
   برای نحوه صحیح نفس کشیدن می‌توانید این مقاله را مطالعه بفرمایید:
   چگونه صدای خوبی داشته باشیم

   علاوه بر این به طور کامل و مفصل در دوره جامع صداسازی رفع صدای تو دماغی را بیان کرده‌ام که می‌توانید اطلاعات این دوره را از لینک زیر مطالعه و آن را به راحتی تهیه کنید و شما هم جزو صدها نفر که در این دوره شرکت کردند و رضایت کامل داشته اند باشید:
   دوره جامع صداسازی

 • mostafa ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

  با سلام. خسته نباشید .من میخوام صدای خوبی برای مداحی داشته باشم (صدایی باز و تقریبا گرفته شده )ولی صدایم اصلا خوب نیست..من قبلا به شما گفته بودم وشما گفتید که با تمرین بهتر میشه و خیلی تاثیر خوبی داشت .اما باز هم اون صدایی که میخوام نیس و اگه بخونم همه مسخرم میکنن شما چه راهیی رو پیشنهاد میکنید….

  و من شنیدم که ارد و اب ولرم و عسل میتونه تاثیر خیلی خوبی داشته باشه نظر شما چیه..خیلی ممنون میشم جوابمو بدید.

  • امیر مصطفی ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

   سلام و وقت بخیر mostafa ارجمند
   خوشحالم که تمرینات بر صدای شما تاثیرات خوبی گذاشته
   این تمرینات، تمرینات ابتدایی برای ارتقا صدا هست
   من در مورد این ترکیبی که فرمودید اطلاعای ندارم که به چه صورت هست
   اما اگر میخواهید از این ترکیب استفاده کنید توصیه میکنم آرد را حذف کنید و فقط آب ولرم و عسل را امتحان کنید
   ترکیب آب و آرد باعث غلیظ شدن مخاط شما میشود

   اما به شما پیشنهاد میکنم از بسته جامع صداسازی که یک دوره حرفه‌ای برای پرورش و ارتقا صدا هست استفاده نمایید و تمرینات آن را انجام دهید تا بهترین صدای خودتان را داشته باشید
   اطلاعات این دوره
   https://amirmostafa.com/product/voice

 • mostafa ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

  خیلی ممنونم

  • امیر مصطفی ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

   خواهش میکنم ?

 • Abolfazl ۶ خرداد ۱۳۹۷

  درود ببخشید یه سوال داشتم مربوط به صدا نیست ولی ممنون میشم انجامش بدین?
  اگه میشه فونت سایتتونو با سه فرمت اصلی وب برام بفرستین
  abol.blackguy@gmail.com
  واقعا ممنون از شما???

  • امیر مصطفی ۶ خرداد ۱۳۹۷

   درود بر شما ابوالفضل عزیز

   از آنجا که این فونت‌ها حق‌نشر دارند (لایسنس) نمی‌توانم آن را برای شما
   ارسال کنم.
   اما می‌توانید مجموعه این فونت را از سایت ((فونت ایران)) تهیه بفرمایید.
   نام فونت ایران سنس است
   IranSans

   شاد و پرانرژی باشید – امیر مصطفی

 • آرش ۸ تیر ۱۳۹۷

  سلام و تشکر از مطلب مفیدتون فقط یک سوالی ک داشتم اینه ک گام های دوم‌ و سوم رو همزمان باید اجرا کنیم؟ یا جدا جدا؟ مثلا ۵۰ روز گام دوم‌ و ۵۰ گام سوم

  • امیر مصطفی ۹ تیر ۱۳۹۷

   درود بر شما دوست خوبم.
   پیشنهاد می‌کنم که هر دو را همزمان استفاده کنید 🙂

 • iman ۱۵ مرداد ۱۳۹۷

  برای اینکه فقط ایمیل مردم رو بدست بیارید هر کاری میکنید لینکی برای دانلود ارسال نمیشه فقط تاسف

  • امیر مصطفی ۱۵ مرداد ۱۳۹۷

   سلام و وفت بخیر.
   در کجا لینک برای شما ارسال نشد؟
   کدام فایل منظورتان هست؟

  • امیر مصطفی ۱۵ مرداد ۱۳۹۷

   فایل‌هایی که در این صفحه است بدون نیاز به دریافت ایمیل است.
   اصلا خوب نیست اطلاعاتی که سالها در موردش تجربه کسب کردم و به رایگان در اختیار همگان قرار داده ام را به این صورت زیر سوال ببرید.
   قصد ما سوء استفاده از ایمیل‌ها نیست، اینجا یک محیط آموزشی است برای همگان.

 • حسین عظیمی ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

  سلام . ببخشید من یه سوال داشتم . من خیلی ((تند حرف )) میزنم وصدام ضعیفه و ممنون میشم اگه کمکم کنید مخصوصا برای تند حرف زدنم چون واقعا خیلی اذیتم میکنه .

  • امیر مصطفی ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

   سلام و وقت‌بخیر.
   برای تند حرف زدنتان پیشنهاد می‌کنم این مقاله را مطالعه کنید: (روی آن کلیک کنید)
   چگونه شمرده صحبت کنیم

   و همچنین به شما پیشنهاد می‌کنم در دوره رایگان چگونه فن بیان خوبی داشته باشیم شرکت نمایید

   اگر مقاله را مطالعه کردید و یا در مورد دوره سوالی داشتید می‌توانید از انتهای همان صفحه در قسمت دیدگاه سوال خودتان را مطرح کنید.

   روزگار زیبایی داشته باشید – امیر مصطفی

 • حسین عظیمی ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

  سلام ببخشید یه سوال دیگه داشتم اونم این بود که من الان ۱۴ سالمه و از نظر شما اشکال نداره این تمریناتو انجام بدم ؟ اخه من واقعا خیلی دوست دارم صدا و فن بیان خوبی داشته باشم. و ممنون

  • امیر مصطفی ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

   خیر اشکالی نداره.
   حتی پیشنهاد می‌کنم برای پروش حنجره خودت توی دوره جامع صداسازی هم شرکت کنی.
   حنجره ما هم دقیقا مثل عضلات بدن ما می‌ماند هر چقدر زودتر ورزیده تر شود نتیجه بهتری هم می‌گیرد.

 • حسین عظیمی ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

  سلام ببخشید میخواستم ببینم اگه من صدام ضبط کنم باید به چه ایمیلی بفرستم تا شما با توجه به صدای من بهتر راهنماییم کنید . و ممنون

  • امیر مصطفی ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

   سلام مجدد، خواهش می کنم.
   ایمیل info@amirmostafa.com
   لطفا دکلمه نخوانید. به صورتی عادی صحبت کنید

 • حسین عظیمی ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

  سلام . استاد به نظر شما یکی که صدای خیلی بدی داره و میخواد خواننده بشه به نظر شما میتونه ؟

  • امیر مصطفی ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

   سلام بر شما 🙂
   بله میشه.
   مگر اینکه در حنجره‌اش واقعا یک مشکل فیزیکی وجود داشته باشه.
   دوره جامع صداسازی می‌تونه تا حدی به شما برای بهبود و پرورش صدای شما کمک کنه اما در کنار این موارد هم باید در کلاس‌های آواز شرکت کنید تا تکنیک‌های آن را فرا بگیرید.
   پس باتوجه به تجربه و رشد خیلی از افراد در این زمینه می‌گویم که می‌شود با صدای خیلی بد هم خواننده شد.

 • حسین عظیمی ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

  ببخشید منظورتون از مشکل فیزیکی چه ؟ اگه میشه توضیح بدید ممنون

  • امیر مصطفی ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

   مثلا شخصی که به صورت مادرزادی حنجره‌اش مشکل داره. یا توی تصادف حنجره‌اش آسیب دیده.

 • حسین عظیمی ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

  سلام یه سوال دیگه داشتم اینکه این تمریناتو ایا باید توی فضای بسته انجام داد یا میشه توی فضای باز هم انجام داد ؟ یعنی بیرون از خانه هم میشه انجام داد ؟

  • امیر مصطفی ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

   فضا مهم نیست.
   فقط جوری نباشه که دیگران از صدای بلند شما شاکی بشند 🙂

 • علیرضا ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

  سلام و خسته نباشید من از دوران کودیم نمیدونم چطور صدایی داشتم ولی بنظر در دوران ابتدایی صدای خوبی داشتم دوستام اینطور میگفتن در دوران متوسطه اول معلوم شد صدایی نازک و مسخره داشتم چون افراد دیگ اینو میگفتن و امید میرفت ک صدام بهتر بشه از۱۵سالگی به بعد اما الان ۱۶الی۱۷سالمه و در صدام هیچ فرقی ایجاد نشده و صدام باید بگم نازک و بسیار مسخرهههه اصلا باید بشنوید نظر بدید و در گفتن بعضی کلمات میمونم و نمیتونم بگم نفس کم مییارم اسمم داشتم الانم فک کنم دارم ورزش های سخت مثل فوتبال یا دو نمیتونم انجام بدم انجام میدم به سختی و وقتی زیاد حرف میزنم نمیتونم دیگ حرف بزنم میزنم ولی به سختی و باید بگم بچه خوشگل وهمه چی دارم خدا شکر فقط این صدای لنتی منو عزاب میده از این میترسم خوب نشه الان به امید اینم ک در اینده خوب بشه دکتر نرفتم و کارای شماروهم انجام ندادم چون پدرم جوری ک گفته میشد…در دوران جوانیش همینطوری بوده و الان صدای عالی داره!فک کنم منم ارثی رسیده و شاید در سن بالا خوب بشه لطفا اقا مصطفی با توجه تمام حرفام ک درد دلم میشه گفت چون اینارو به کسی نگفتم لطفا نظرتونو و اینکه صدام خوب میشه بدید ممنونم?

  • امیر مصطفی ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

   سلام بر شما علیرضا عزیز
   با توجه به اینکه سن شما در سنی است که هنوز جا داره برای پخته شدن صداتون پس نگران نباشید.
   از اونجا هم که پدرتون همچین تجربه‌ای داشته میشه گفت که این موضوع ارثیه.
   اما برای اینکه بتونید نکات مهمتری رو در مورد مراقبت از حنجره خودتون بدونید و علاوه بر اون یکسری تمرینات که باعث پرورش حنجره شما میشه انجام بدید، دوره جامع صداسازی رو پیشنهاد می‌کنم.
   تصور می کنم با دانستن و انجام این تمرینات خیال شما از بابت صداتون راحت خواهد شد.
   لطفا برای دیدن اطلاعات بیشتر در این دوره روی لینک زیر کلیک کنید:
   https://amirmostafa.com/product/voice

   اگر سوالی برایتان به وجود آمد از همین طریق می‌تونید بپرسید.

 • حسین عظیمی ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

  سلام ببخشید یه سوال ? دیگه . من این تمریناتو چه مدتی انجام ؟

  • امیر مصطفی ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

   سلام بر شما 🙂
   خواهش می‌کنم
   اگه منظورتون تمرینات داخل این صفحه است حدودا ۵۰ روز انجام بدید.
   البته میشه بگید دقیقا مشکل صداتون چیه؟
   قرار بود برای من صداتون رو ایمیل کنیدا.

 • حسین عظیمی ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

  سلام ایمیل کردم .

  • امیر مصطفی ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

   سلام جناب آقای عظیمی عزیز.
   ممنونم از شما.
   این چند روز درگیر کارگاه آموزشی فن بیان بودم.
   حتما در اسرع وقت ایمیل‌هاتون رو می‌بینم و بهش جواب میدم.

 • ماني ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

  با عرض سلام و احترام
  چند سال تصمیم گرفتم فایل های اموزشی حقوقی ایجاد کنم ولی هر وقت شروع میکنم احساس میکنم بخاطر صدام مسخرم میکنن چطوری حالا چند وقت این تمرینات رو انجام بدم ؟موثر هست؟اصلا از کجا بدونم صدام خوبه یا نه؟

  • امیر مصطفی ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

   سلام و وقت‌بخیر مانی عزیز
   به شما تبریک می‌گم بابت این تصمیم خوب و فرهنگی.
   شما می‌توانید صدای خودتان را برای من ایمیل کنید تا نظرم را درباره صدایتان بگویم.
   info@amirmostafa.com
   این تمرینات قطعا موثر هستند و همانطور که دیگر دانشجویانم جواب گرفته‌اند قطعا شما هم جواب خواهید گرفت. البته در نظر داشته باشید که این تمرینات به صورت ابتدایی هستند.
   از آنجا که داشتن یک صدای دلنشین برای ضبط کردن فایل‌های آموزشی بسیار مهم است به شما پیشنهاد می‌کنم به سراغ تمرینات حرفه‌ای تر بروید، این تمرینات را می‌توانید در دوره جامع صداسازی انجام دهید.
   برای دیدن اطلاعات بیشتر در مورد این دوره روی لینک زیر کلیک کنید:
   https://amirmostafa.com/product/voice

 • حسین عظیمی ۱۲ شهریور ۱۳۹۷

  سلام . ببخشید من یه فایل صوتی جدید فرستادم چون اون فایل قبلی فرستاده بودم مال چند ماه پیش بود .

 • حسین عظیمی ۱۴ شهریور ۱۳۹۷

  و اینکه دندان من فاصله داره به نظر شما تاثیری روی صدام داره ؟

  • امیر مصطفی ۱۶ شهریور ۱۳۹۷

   جناب آقای عظیمی گرامی
   سلام و وقت‌بخیر
   تصور نمی‌کنم آنقدرها تاثیری داشته باشد
   مگر اینکه فاصله دندان‌ها از هم زیاد باشد.
   اگر دقت کرده باشید افرادی که دندان‌های خودشان را کشیده‌اند یکسری از واژه‌ها را نمی‌توانند صحیح تلفظ کنند.

 • حسین عظیمی ۱۶ شهریور ۱۳۹۷

  سلام ببخشید اگه میشه زودتر فایل صوتی منو گوش کنید و اشکالات منو بگید . من واقعا به کمک شما نیاز دارم میدونید من تو کلاس کلی سوال دارم ولی به خاطر صدام نمیتونم بپرسم چون میترسم مورد تمسخر دیگران قرار بگیرم ولی با این حال در امتحان های کتبی نمره خیلی خوبی میگرم ولی شفاهی ? از خود تعریف نباشه ولی نوجوان باهوشی هستم و میدونم که یه روزی به جای بزرگی خواهم رسید ?و موفق خواهم شد ،میدونید این تا حالا به هیچ کس نگفتم و مچکرم

  • امیر مصطفی ۱۶ شهریور ۱۳۹۷

   سلام مجدد بر شما
   من چند بار اومدم فایلتون رو دانلود کنم اما چون حجمش بالا بود نتونستم.
   ممنون میشم صوت خودتون رو ارسال کنید، ظاهرا ویدیو برای من میفرستید.

 • حسین عظیمی ۱۸ شهریور ۱۳۹۷

  سلام فرستادم

 • میلاد ن ۲۵ شهریور ۱۳۹۷

  سلام
  ۲۷ سالمه … چندین ساله که از روبرو صدای معمولی دارم اما پشت تلفن همه من رو با یه خانم اشتباه میگیرن
  به فوق تخصص حنجره مراجعه کردم و بعد از بررسی و آزمایش گلو و حنجره گفتن عضلات حنجره ام ضعیفه ولی مشکل دیگه ایی ندارم و منو به یه گفتاردرمان معرفی کردن ۱۳ جلسه گفتاردرمانی رفتم و صدای دیگه ی خودم رو شنیدم اما هرگز اون صدا تثبیت نشد و من از ادامه گفتاردرمانی دلسرد شدم. شما راه حلی برای من سراغ دارین؟
  خیلی عذاب میکشم و محدود شدم با هیچ کس نمیتونم تلفنی حرف بزنم و دنبال کار هم نمیتونم بگردم

  • امیر مصطفی ۲۵ شهریور ۱۳۹۷

   میلاد گرامی
   سلام و وقت بخیر
   ضعیف بودن حنجره ما یکی از آن دلایل شایعی است که صدای افراد ضعیف و یا نازک میشود
   به شما توصیه اکید می‌کنم که در دوره جامع صداسازی که یه صورت غیرحضوری و صوتی است شرکت کنید و تمرینات حرفه‌ای آن را هر روز انجام دهید.
   عضلات حنجره ما هم دقیقا مثل عضلات بدن ما هستند و می‌بایست با تمریناتی تقویت شوند.
   لینک تهیه و اطلاعات بیشتر این دوره را در زیر مینویسم
   http://AmirMostafa.com/product/voice

   لطفا اطلاعات آن را مطالعه کنید
   براتون بهترین‌ها را آرزو دارم

   • میلاد ن ۲۵ شهریور ۱۳۹۷

    ممنونم. حتما. امیدوارم بالاخره این مشکل با کمک شما حل بشه.

    • امیر مصطفی ۲۵ شهریور ۱۳۹۷

     قطعا با تمرین و پشتکار شما حل خواهد شد 🙂

 • حسین عظیمی ۲۶ شهریور ۱۳۹۷

  سلام ببخشید مشکل صدای منو فهمیدین خیلی ممنون اگه زودتر جوابمو بدین ؟

  • امیر مصطفی ۲۶ شهریور ۱۳۹۷

   سلام جناب آقای عظیمی گرامی
   این چند روز کمی سرم شلوغ بود، بابت تاخیر پوزش می‌طلبم.
   جواب به ایمیلتان ارسال خواهد شد.

 • حسین عظیمی ۲۶ شهریور ۱۳۹۷

  سلام . خیلی خیلی ممنون بلاخره تکلیفم روشن شد فقط یه سوال دیگه اخرین سوالمه اینکه تمرین بلند خوانی و مشدد خوانی روزی چند دقیقه انجام بدم ؟ بازم ممنون

  • امیر مصطفی ۲۶ شهریور ۱۳۹۷

   خواهش می‌کنم 🙂
   روزی یک مرتبه کافیه
   قرار نیست که خیلی زیادی به حنجره‌اتون فشار بیارید.
   لطفا موقع بلندخوانی و یا انجام هر تمرین دیگه‌ای تعادل را حفظ کنید. جوری نباشه که خیلی صدای بلندی داشته باشید یا خیلی آهسته بخوانید.
   یک نکته در صدایی که فرستادی این بود که خیلی از کلماتت رو واضح و با تلفظ صحیح بیان نمی‌کردی.
   در مورد تلفظ دوشنبه آینده ساعت ۱۲ ظهر یک مقاله منتشر می کنم که پیشنهاد می‌کنم مطالعه اش کنی.
   در مورد ادای آن هم لطفا این رادیو بیان را گوش بده و تمرینش رو انجام بده تا واضح‌تر صدات شنیده بشه.
   amirmostafa.com/ways-to-strengthen-rhetoric/

 • متین ۱۰ مهر ۱۳۹۷

  سلام.من متین هستم ۱۷ ساله . من هیکل کوچکی دارم و صدای خیلی نازک . همه منو رو مسخره میکنن هم بخاطر هیکلم هم بخاطر صدام. میشه بگشید چطور صدای خوبی داشته باشم. بلوغ من تقریبا پدیدار شده و علاعمی داره ولی روی صدای من هنوز هیچ کاری نکرده و قدم و هیکلم هم خیلی کوجیکه .

  • امیر مصطفی ۱۱ مهر ۱۳۹۷

   متین عزیز سلام و وقت‌بخیر
   فکر می‌کنم که نیاز هست کمی بیشتر صبور باشید و اجازه دهید روند بلوغ شما به طور کامل طی شود.
   اما اگر می‌خواهید روی صدایتان کار کنید تمریناتی که در انتهای همین مقاله است را گوش و تمرین کنید. سعی کنید روزانه دو مرتبه این تمرینات را انجام دهید تا حنجره شما تقویت شود. البته در نظر داشته باشید این تمرینات، تمرینات پایه‌ای و ابتدایی هستند.
   اما برای شروع و تقویت حنجره شما می‌تونه مفید باشه.

 • حسین عظیمی ۱۹ آذر ۱۳۹۷

  سلام ببخشید دلیل اینکه من صدام خودم را خیلی بم میشنوم البته در مدرسه که خیلی هم سر وصدا هست چیست ؟ وممنون

  • امیر مصطفی ۱۹ آذر ۱۳۹۷

   سلام بر شما جناب آقای عظیمی گرامی
   دلیلش این است که صدای هر شخصی برای خودش ۱۵ برابر بیشتر است تا زمانی که صدای خودتان را در وویس می شنوید.
   البته اگه سوال شما این است که فقط صداتون رو در مدرسه بم می‌شنویند تنها موردی که به نظرم میرسه اینه که اونجا محیطش باز تر هست و گرنه صدای ما در جاهای مختلف تغییری نخواهد داشت.

 • حسین عظیمی ۱۹ آذر ۱۳۹۷

  با عرض سلام مجدد . ولی صدای بقیه بچه در مدرسه و کلاس خیلی واضح ورسا شنیده میشه حتی وقتی که خیلی سر و صدا است ، ولی نمیدونم چرا صدای خودم را بم میشنوم ،وقتی شروع به رو خوانی در کلاس میکنم بچه ها به صدام میخندند و واقعا حسی خیلی خیلی بدی بهم دست میده و امیدوارم که راحلی برای این مشکل من پیدا کنید و ممنون

 • مجید ۱۰ دی ۱۳۹۷

  سلام من از صدای مسخره گونه ام خسته شدم وقتی صدامو پخش مکنم ناامید میشم وخیلی ناراحت میشم وبعضی افراد صدامو به مسخره میگیرند راضی به صدای خشن وخیلی کلفت هستم فک پایینم کمی جلوتراز با لایی است وا لان دندانهای مصنوعیم رو هم قرار میگیره ایا راهی است

  • امیر مصطفی ۱۰ دی ۱۳۹۷

   درود بر شما دوست خوبم، مجید ارجمند
   بله این موضوع راه‌حل دارد.
   دندان‌های مصنوعی ربطی به صدای زیر شما ندارد، یک نکته که باید توجه کنید میزان باز شدن دهان شما است، اگر بیش از حد به طرفین باز می‌شود می‌بایست آن را کنترل کنید.
   اگر دقت کرده‌ باشید تارهای گیتار، سه تا و … به یک جسم کاسه مانند وصل شده اند و دلیلش این است که طنین مناسب را ایجاد کند.
   پس اگر دهانتان بیش از حد باز شود صدای شما یک صدای دلنشین نخواهد بود.
   به شما پیشنهاد می کنم دوره صوتی و جامع صداسازی را تهیه کنید و تمرینات و کارهای مربوطه را انجام دهید.
   از آنجا که مطالب این دوره زیاد است نمی‌توان آن را به صورت متن یک کامنت قرار داد و از طرفی هم چون تمریناتی دارد که با پیانو انجام می‌شود نمی‌توان آن را به صورت متن بیان کرد.
   برای تهیه این دوره روی لینک زیر کلیک کنید:
   https://amirmostafa.com/product/voice

   برایتان بهترین‌ها را آرزو دارم – در پناه خدا باشید

 • Mostafa ۱۶ دی ۱۳۹۷

  سلام
  منظورتون از تمرین باز و بسته کردن دهان رو نمیفهمم. میشه توضیح بدین که این تمرین چجوری باید انجام بشه؟ یعنی آروم بخونیم و دهان رو خیلی باز کنیم موقع ادای کلمات؟

 • آریاسپ حکیمی ۲۳ دی ۱۳۹۷

  با درود فراوان من ۱۴ سال سن دارم متاسفانه صدای بچه گانه ام هنوز با من باقی مانده حتی برخی از افراد هم به این صدا صدای زنانه می گویند به همین دلیل من را دوستانم مسخره می کنند البته می توانم صدایم را درست کنم و به همانند یک گوینده تلویزیون حرف بزنم و حتی برخی از دوستان این صدا را شنیده اند ولی خب من اعتماد به نفس این را ندارم که با اون صدایم سخن بگویم و باعث ناراحتی من شده است سپاسگذار میشوم به من کمک کنید.

  • امیر مصطفی ۲۴ دی ۱۳۹۷

   سلام بر شما دوست عزیز
   به شما پیشنهاد می‌کنم کم کم از صدای بم خودتان استفاده کنید.
   برای مثال از خانواده و دوستان نزدیک شروع کنید و به مرور در تمام جاها از این صدا استفاده کنید.
   نگران نباشید، دوستان و هم سن و سال‌های شما در این سن صدایشان در خور تغییر شده است.
   پس با اطمینان از صدای بم خودتان استفاده کنید.

 • آرتا ۲۷ دی ۱۳۹۷

  سلام خدمت شما
  من ۱۹ سالمه
  صدامم بمه شاید اگه قرار باشه کسی مسخره کنه واسه کلفتیه صدام مسخرم کنه. بعضی موقا حس میکنم اصن صدای خودم‌ نی. دارم ادا در میارم. یا خودمو گول میزنم
  برای مثال من وقتی گردنمو بیارم به طرف پایین و صحبت کنم جوریه که صدام اصلا شباهتی به قبلی نداره و نازک میشه. میخواستم ببینم این واسه شمام اینجوریه و طبیعی هستش؟

  • امیر مصطفی ۲۷ دی ۱۳۹۷

   سلام بر شما.
   وقت بخیر آرتا گرامی
   از آنجا که تارهای صوتی درون گردن قرار گرفته است.
   بنابراین با توجه به موقعیت آن تاثیر می‌پذیر.
   نگران نباشید.

 • محمد ۷ بهمن ۱۳۹۷

  سلام من محمد هستم ۱ ماه دیگه ۱۴ سالام کامل میشه ….صدای من خیلی دخترونه و بچگانه هست و این اثلا با جثه من جور در نمیاد….همه تو کلاس حتی جلوی خودم بهم میگن دختر …!!و این ناراحت کنندس برام…به بلوغم رسیدم علایمش پیدا شده میخواستم بگم این متن واقعا صدامو کلفت تر میکنه یا راه حل دیگه ای هم هست چون واقعا خسته شدم حتی اطرافیانمم به من میگن دختر!!واین منو خیلی ناراحت میکنه!!

  • امیر مصطفی ۷ بهمن ۱۳۹۷

   سلام محمد عزیز
   وقتت بخیر
   بهت پیشنهاد می کنم که عجله نکنی.
   گاها تا ۱۸ سالگی تغییر صدای شما طول خواهد کشید
   اما اگر تمایل داری زودتر به صدای واقعی خودت دست پیدا کنی بهت پیشنهاد می‌کنم تمرینات دوره جامع صداسازی را انجام دهی
   لینک زیر مربوط به این دوره است:
   amirmostafa.com/product/voice/

 • امید ۹ بهمن ۱۳۹۷

  سلام
  نوجوانی هستم ۱۶ (پسر) که صدایی خیلی خیلی خفه که اصلا نمیتونم داد بزنم و بلند خوامی کنم وقتی بلند خوانی میکنم صدام خیلی بچگانه میشه
  در حال عادی هم صدام کاملا زنونس که باعث شده اعتماد به نفسم کم بشه
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • امیر مصطفی ۱۰ بهمن ۱۳۹۷

   سلام بر شما امید عزیز
   به شما پیشنهاد می‌کنم دوره جامع صداسازی را تهیه کنید و تمرینات حرفه‌ای که در آن برای پرورش دادن صدایتان در نظر گرفته‌ام انجام دهید.

 • افشین ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

  سلام ببخشید من ۱۶ سالمه صدای نازکی و زنانه ای دارم نمی تونم در جمعی صحبت کنم لطفا منو راهنمایی کنید ممنون

  • امیر مصطفی ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

   سلام بر شما دوست خوبم
   تمریناتی که انتهای همین مقاله با شما به اشتراک گذاشته‌ام می‌تواند به شما تا حدی کمک کند.
   اما اگر می‌خواهید تمرینات حرفه‌ای‌تری برای بم کردن صدای خودتان انجام دهید
   دوره جامع صداسازی را پیشنهاد می‌کنم
   https://amirmostafa.com/product/voice/

 • نیما ۲۰ خرداد ۱۳۹۸

  سلام دکتر من ۱۴ سال دارم صدام نازکه . چقدر باید از نت پیانو استفاده کنم تاصدام کلفتشه؟بعد چگونه از صدای بم خودم استفاده کنم

  • امیر مصطفی ۲۱ خرداد ۱۳۹۸

   سلام بر شما نیما عزیز
   شما در سن بلوغ هستید و داشتن این نوع صدا طبیعی است.
   اما این تمرین باعث میشود که روند بلوغ و تقویت حنجره شما سریعتر انجام شود.
   روزی دو تا سه مرتبه مناسب است.
   اما شما با توجه به سنتان اصلا نباید توقع داشته باشید که در یکی دو ماه تغییری حاصل شود.

   روزگارتان زیبا و در پناه خدا باشید
   امیر مصطفی

 • محمد ۲۴ خرداد ۱۳۹۸

  با سلام و خسته نباشید
  من یه پسر ۱۶ ساله ام و صدام نسبت به بقیه بچه های داخل مدرسه بچه گانه است.میخواستم بدونم که تمرینات صداسازی برای مشکل من چاره ساز هست؟
  و اگر هر روز انجامش بدم صدام مثله دوستام میشه؟

  • امیر مصطفی ۲۴ خرداد ۱۳۹۸

   سلام بر شما محمد عزیز
   از آنجا که در سن بلوغ هستید این موضوع طبیعی است، اما قطعا این دوره می‌تواند صدای شما بسیار پخته‌تر کند.
   http://www.AmirMostafa.com/product/voice

 • امیرحسین ۶ تیر ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید این فایل های صوتی که تو گام سوم گذاشتین روزی چند بار تمرین داشته باشیم خوبه ؟

  • امیر مصطفی ۸ تیر ۱۳۹۸

   سلام بر شما
   بهتر است هر فایل‌ را روزی دو تا سه مرتبه انجام دهید

 • M ۲۰ تیر ۱۳۹۸

  سلام.خسته نباشید.من ۱۷ سال دارم اما صدام خیلی نازک هس و همیشه توی دبیرستان سوژه خنده هم کلاسی هام هسم.به نظرتون کلاس خوانندگی میتونه کمکم کنه؟

  • امیر مصطفی ۲۱ تیر ۱۳۹۸

   سلام بر شما
   چون در سن بلوغ هستید این موضوع طبیعی است.
   اما قطعا کلاس‌های آزاد و همچنین دوره جامع صداسازی می‌تونه به شما در این زمینه کمک زیادی کنه.
   http://www.AmirMostafa.com/product/voice

 • پسربد ۲۶ تیر ۱۳۹۸

  سلام ۲۰ سالمه من متوجه شدم خیلی صدای نازک و بدی حرف میزنم.

  متوجه شدم وقتی با صدای دومم حرف میزنم خیلی صدام کلفت تر و بهتر میشه.

  اصلا اون صدای زشت و نازک نیست.

  وقتی با اون صدا حرف میزنم هی میخوام سرفه کنم

  چطوری میتونم صدای کلفتمو تقویت کنم؟

  • امیر مصطفی ۲۷ تیر ۱۳۹۸

   سلام.
   در انتهای همین مقاله دو فایل صوتی هست.
   لطفا آن‌ها را تمرین کنید.

   • پسربد ۳۱ تیر ۱۳۹۸

    چه صدای قشنگی دارید.

    فقط این تمرین در روز چقدر انجام شه؟

    • امیر مصطفی ۳۱ تیر ۱۳۹۸

     سلام بر شما دوست گرامی
     ممنون 🙂

     روزانه دو تا سه مرتبه کافی هست.
     هر مرتبه هم به اندازه طول فایل.

 • چیا ۸ مهر ۱۳۹۸

  سلام و خسته نباشید اقا امیر
  من یک پسر ۱۷ ساله ام صدای نازکی دارم و با خش البته یه صدای کلفتی هم دارم نمی دونن چرا این طوری شدم میخوام صدام خوب بشه
  لطفا راهنماییم کنید

  • امیر مصطفی ۲۹ مهر ۱۳۹۸

   سلام بر شما
   به خاطر دوران بلوغتان هست
   نگرام نباشید
   به مرور بهتر میشه

  • امیر مصطفی ۲۹ مهر ۱۳۹۸

   سلام بر شما
   به خاطر دوران بلوغتان هست
   نگرام نباشید
   به مرور بهتر میشه
   ممنون از شما

 • یحیی ۲۹ مهر ۱۳۹۸

  سلام اقا امیر
  ایا منتقی هس ک دو صدا داشته باشم نازک و کلفت سنم ۱۷ ساله و صدای نازکی و خش دار دارم و با صدای کلفتم رون نمیشه صحبت کنم چطوری خوب میشه صدام چقدر صول میکشه
  لطفا راهنمایی گنید ممنون

  • امیر مصطفی ۳۰ مهر ۱۳۹۸

   سلام بر شما.
   بله منطقی است.
   شما الان در سن بلوغ هستید و این یک امر طبیعی است.
   کم کم سعی کنید با صدای ذخیم خود صحبت کنید تا عادی شود.

 • یحیی ۳۰ مهر ۱۳۹۸

  اخه با خیلی سخته چون توی فامیل مان با این صدا منو میشناسن یهو صدام عوض شه خیلی سخته اخه همین طوری صدام خوب نمیشه ؟؟

 • امین ۸ آذر ۱۳۹۸

  سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما آقای امیر مصطفی،من سه ماه دیگه ۱۵ سالم میشه ولی از سن ۱۳ سالگی دو صدا پیدا کردم یکی مثل پچه دخترها که اصلا نمی توانم داد بزنم ودیگری مثل یک پسر ۱۸ ساله که خش دارد.من امسال اعتماد بنفس به خرج دادم و برخلاف سال های پیش در مدرسه و پیش دوستانم از صدای کلفت استفاده کردم و دیگر مورد تمسخر بقیه واقع نشدم فقط ارتباطم با دوستانم کم شده.ازاین که بگذریم من نمی توانم در جمع فامیل و خانواده از صدای کلفت استفاده کنم چون بیشتر اعضای خانواده و فامیل صدای خوبی دارن و بیشتر روبه نازک اما صدای من کلفت است و برخلاف روحیه ی لطیف و بامزه ی من است و می دانم که اگر با این صدا در خانواده حرف بزنم با من دیگر کسی صحبت نمی کند و از این می ترسم. لطفا راه حلی برای ارتباط با دوستان و راهی برای بیان در خانواده پیش رویم بگذارید .مرسی♥

  • امیر مصطفی ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

   درود بر شما امین عزیز
   به هر حال دیر یا زود از صدای جدیدتان باید استفاده کنید.
   پیشنهاد می‌کنم این موضوع را با خانواده خودتان در میان بگذارید.
   و از صدای جدیدتان در خانواده استفاده کنید.
   روزهای اول برایشان این صدا جالب خواهد بود اما رفته رفته به آن عادت می‌کند.

  • امین ۲۶ تیر ۱۳۹۹

   امین جان من هم دقیقا مثل تو هستم و همچنین اسمم با شما یکیه می خواستم بدونم آقای امیرمصطفی خودارضایی ممکنه تاثیر داشته باشه؟

 • مهدی پیری ۱۵ آذر ۱۳۹۸

  عالیه

 • امیر ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

  سلام
  من امیر هستم از زمان ششم ابتدایی صدام دو رگه شد و نمی توانستم بلند حرف بزنم و ضعیف شده بود و الآن که نهم می خوانم صدام همین جوری مانده و در کلاس نمی توانم مثلا انشا بخوانم زیرا صدایم در نمی آید و خیلی خیلی ضعیف است و وقتی می خواهم صحبت کنم صدایم زیر و اگربخواهم کمی بلند صحبت کنم صدام بم می شود و از حالت زیری خارج می شود

 • عربی جامع خیلی سبز ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

  اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم کنید؟

  • امیر مصطفی ۳ اردیبهشت ۱۳۹۹

   لینکی در این صفحه وجود ندارد بزرگوار

 • شهاب ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام
  من ۱۵ سالمه توی یکی دو سال اخیر صدام کلفت تر شده اما هنوز نسبت به بقیه نازکه. بنظرتون چون در سن بلوغم در آینده کلفت تر میشه؟

  • امیر مصطفی ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

   بله لطفا کمی صبور باشید.

 • علیرضا ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام یه سوال داشتم آیا تغذیه ربطی به این قضیه داری؟اگه داره میشه بگید چی بخوریم بهتره؟گیاه دارویی چیزی

  • امیر مصطفی ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

   اگر هم با تغذیه یا داروهای گیاهی بشود صدا را بم کرد قطعا موقت است.
   مثلا خیلی از افراد می گویند که من سیگار می‌کشم تا صدایم خش دار تر و بم تر شود.
   فارغ از اینکه دارند به حنجره خودشان ضرر می‌رسانند.
   تغذیه و موارد شبیه به این اگر هم بشود گذرا و مقطعی است.
   من پیشنهاد نمی‌کنم.
   پیشنهاد من این است که روی صدایمان کار کنیم و حنجره خودمان را پرورش دهیم.

 • مهدی ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سلام آقای امیر مصطفی عزیز. من حدودا ۷ ماه دیگه ۱۸ ساله میشم از بچگی صدای خیلی نازکی داشتم وقتی ۱۴سالم شد صدام یکم بم شد ولی خب هنوزم نازکه. بخاطر صدام تویه جمع ها اصلا صحبت نمیکنم و همیشه یه گوشه نشستم. به همین دلیل خیلی کم حرف و خجالتی ام و اعتماد به نفسم ندارم کلا.و هر روز از روز قبل افسرده تر. انقدرم کم حرفم که دیگه وقتی حرف میزنم بعضی کلماتو درست تلفظ نمیکنم و حتی گیر میکنم میشه لطفا راهنماییم کنید خیلی کمک میکنید بهم

 • karimi ۵ تیر ۱۳۹۹

  سلام آقای مصطفی من صدام خیلی کلفت و خش دار هست وقتی حرف مزنم واضح صدامو نمیشنون میگن صدات در نمیاد!
  صبح وقتی پا میشم صدام این قدر خش دار هست!
  لطفا منو راهنمایی کنید

  • امیر مصطفی ۱۳ فروردین ۱۴۰۰

   سلام دوست خوبم.
   وقتت بخیر
   پیشنهاد می‌کنم از مطالب وبسایت استفاده کنی.
   علاوه بر این اگه واقعا میخای صدات خوب شه دوره جامع صداسازی برات فوق‌العاده عمل میکنه.
   همچنین پیشنهاد می‌کنم به اینستاگرام هم بیایی و از مطالبش استفاده کنی.
   instagram.com/amirmostafacom

 • امیر حسین شهدوست ۸ مرداد ۱۳۹۹

  با سلام و خسته نباشید
  توی یه قسمت از مقاله راجع به حافظه صدایی حرف زدید می خواستم بدونم وقتی ما صدای کسی رو گوش میدیم و خیلی هم ازون صدا خوشمون میاد (اگه گوش تربیت شده داشته باشیم ) آیا ممکنه اون صدا داخل حافظه صدایمان ثبت بشود و صدای خودمان هم شبیه آن شود. منظورم تقلید صدا نیست و انتظار ندارم دقیقا شبیه اون بشه ولی دوست دارم صدام به همون اندازه بم تر بشه

  • امیر مصطفی ۴ شهریور ۱۳۹۹

   بله خیلی میتونه موثر باشه.
   البته بحث تقلید هم خیلی میتونه موثر باشه تا بتونی صدای خودتو به اون صدا برسونی

 • امین ۸ شهریور ۱۳۹۹

  سلام آقای مصطفی
  من چجوری میتونم با شما یک ارتباط تلفنی داشته باشم؟

  • امیر مصطفی ۱۶ شهریور ۱۳۹۹

   درود بر شما.
   می‌تونید با مجموعه هماهنگ کنید تا یک وقت مشوره برای شما ست کنند.
   ۰۲۱۹۱۰۱۴۷۱۷
   ۰۲۱۸۸۸۸۶۹۶۹

 • زهرا ۶ دی ۱۳۹۹

  با سلام و خسته نباشید، من دختر هستم و ۲۰ سالمه صدام خ نازک و جیغ جیغو هستش☹️ حتی با تلفن حرف زدن شدتش به نظرم خ بیشتر میشه من می‌خوام صدام یکم کلفت و رسا بشه چیکار کنم لطفا کمکم کنید

  • موسی فخیره ۷ دی ۱۳۹۹

   سلام
   وقتتون به خیر و شادی
   دو تا زاهکار برای شما هست
   ۱- استفاده کردن از دوره های خصوصی صدا و لحن استاد ابراهیمی که از گویندگان رادیو هستند.
   ۲- استفاده کردن از دوره آفلاین صدا سازی

   برای توضیحات تکمیلی با ما تماس بگیرید
   ۰۹۱۰۰۷۷۶۹۶۹

 • Eli ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

  من احساس میکنم صدام خش دار هست چیکار میتونم بکنم؟

 • علی ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

  سلام خسته نباشید.من پسر هستم و ۱۷ سالمه از زنجان .عتماد به نفس تقریبا بالایی دارم و شوخی ها رو کمتر بدل میگیرم . صدام دو حالت داره که دست خودم از کدومش استفاده کنم .یکیش خیلی نارک و یکی خیلی کلفت .برای تمرین های آوایی هم نمیدونم از کدومش استفاده کنم..خیلی سخت شده برام چون از زمان بچگیم صدام نازک بوده و به تازگی فقط میتونم صدام رو خیلی کلفت کنم.اگر هم بخوام تغییرش بدم صدام دچار گرفتگی میشه و اصلا کلمه ای رو نمیتونم بلند بگم . صدای خودم رو ضبط کردم و گوش کردم ولی بنظر خودم صدای کلفتم معمولیه با این تفاوت که فقط کلفته و حتی یکم ریز بودن صدام رو نشنیدم خونوادم از این صدام ناراضی ان و میگن خیلی کلفته و اصلا بهم نمیخوره . چون با دوست صمیمیم راحت ترم رفتم پیشش و اونم همین رو گفت…ممنون میشم راهنمایی مفصلی بکنید منو.

  • امیر مصطفی ۱۳ فروردین ۱۴۰۰

   درود بر شما علی عزیز.
   لطفا از صدایی که بم هست استفاده کن.
   شما در سن بلوغ هستی.
   دلیل مسخره کردن اطرافیان بزرگترت هم اینه که قبلا خودشون با این مسائل رو به رو بودن.
   نگران نباش.

 • علی ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

  سلام امیدوارم که حالتون خوب باشه..من ۱۷.۵ سالمه صدای خیلی بهم ریخته دارم و ۲ صدا دارم یکی که انقد کلفته که نمیتونم صحبت کنم باهاش..یکی هم نازک و بد جور…پارسال که مدارس حضوری بود معلما وقتی بهم میگفت فلان شعر رو بخون هم صدام دخترونه بود هم بلندی صدام کم بود…کلی از اعتماد به نفسم کم کرده و حتی زورم میاد که صحبت کنم..چون خجالت میکشم..همین‌ مسئله باعث شده خانواده بهم فشار بیارن که تو اجتماعی نیستی و از این حرفا..در حالی که همش زیر سره صدامه…یه نکنه ای هست باید بگم…من از بچگی صدام نازک بوده یعنی نازک تز از بقیه بچه ها…و اونموقع هم صدام کم بود و نمیتونستم بلند صحبت کنم..انگاری یه چیزی گیر بود توی صدام….البته بعضی موقع ها اطرافیانم منو مسخره میکنن..واقعیت یکمی کلافه شدم…خیلی خوشحال میشم کامل جوابمو بدید…متشکرم از شما

  • امیر مصطفی ۱۳ فروردین ۱۴۰۰

   درود بر شما علی عزیز.
   لطفا از صدایی که بم هست استفاده کن.
   شما در سن بلوغ هستی.
   دلیل مسخره کردن اطرافیان بزرگترت هم اینه که قبلا خودشون با این مسائل رو به رو بودن.
   نگران نباش.

 • محمد ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

  سلام ببخشید شما در کامنت بالا گفته بودید از صدایی که بم هست استفاده کنید ولی چطوری میشه یهویی با این صدا با خانواده صحبت کرد من یه روز با یه دوستی این کا رو کردم تعجب کرد !
  لطفا راهنمایی کنید

  • امیر مصطفی ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

   سلام محمد جان.
   صحبت کن. عادت میکنن.
   بالاخره هر شخصی یک زمان بلوغ صدا براش رخ میده دیگه.
   اگه پرسیدن چرا اینجوری شده صدات بگو که صدام دورگه شده یا صدام به بلوغ رسیده.
   نگران مسخره شدن هم نباش. بعد از یک مدت عادت میکنن به صدات.

   • محمد ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

    خب من الان که صدام خیلی نازکه یک دفعه صدام بم شه یجوری میشه مثلا در چه وقتی صداموعوض کنم و چی بهشون بگم اونم منی که خیلی خجالتی هستم

    • امیر مصطفی ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

     مگه نمیتونی کلا با صدای بمت صحبت کنی؟
     اگه میتونی پس همیشه با اون صدا صحبت کن.

 • Scarlett ۲۰ شهریور ۱۴۰۰

  سلام خدمت شما استاد
  راستش من دختر هستم و صدام معمولیه ینی نه خیلی کلفته و نه خیلی نازک
  و تصمیم گرفتم ب دلایل شخصی صدام رو کلفت تر و نزدیک ب مردانه بکنم برای نتیجه گیری سریع و موثر دقیقا چ کار باید بکنم ؟

  • فرشته جهانی ۲۱ شهریور ۱۴۰۰

   درود و وقت بخیر

   دوره ی جامع صدا سازی و پرورش صدا رو پیشنهاد میکنم
   و میتونید پیج

   amirmostafacom
   ۱sokhanvar

   دنبال کنید بعضی مطالبشون بدرد شما میخوره دوست عزیز

 • الف ۹ آبان ۱۴۰۰

  سلام من یه پسر ۱۵ ساله هستم چون صدام نازکه میخوام از تستسترون استفاده کنم آیا تاثیری داره؟ و صدای من چند سالگی میزان قابل توجهی تغییر میکنه؟

  • محدثه مظلوم ۱۹ آبان ۱۴۰۰

   فعلا زوده نگران نباش تا۱۸سالگی صبرکن درست میشه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *