09100776969
0

چگونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم

چگونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم

صدای ما بخشی از وجود ما است، صدای ما رنگ و بوی افکار و احساسات ما را از جوهر وجودمان خارج می کند. صدای ما منعکس کننده افکار و شخصیت ما است.

تا حالا شده به صدای ضبط شده خودتون گوش کنید؟

در اون لحظه چه حسی نسبت به صدای خودتون داشتید؟

آیا از صدای خودتون متنفر شدید؟

آیا وقتی در جایی که تعداد افراد زیادی هستند، صدای شما در بین آنها شنیده نمی شود؟

آیا به خاطر داشتن همچین صدایی اعتماد به نفس تان پایین آمده است؟

چگونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم تا در محل های شلوغ صدای ما به خوبی شنیده شود.

چگونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم تا از دیگران خجالت نکشیم

چونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم تا اعتماد به نفس ما افزایش پیدا کند…

اما واقعیت اینه که وقتی از بیشتر مردم در مورد صدای خودشون و یا شنیدن صدای ضبط شده خودشون ازشون سوال می پرسم، در بیشتر موارد بازخوردهای خوبی در مورد صداشون اعلام نمی کنند و اغلب می گویند که من وقتی صدای ضبط شده خودمون رو می شنوم و یا وقتی که در جمعی هستیم و فیلمی از من گرفته میشه و بعد وقتیکه فیلم را می بینم از صدای خودم خجالت می کشم و صدایم برای خودم واقعا عجیب است.

معمولا افراد در مورد صدای خودشون قضاوت های خیلی سختگیرانه و ناعادلانه ای دارند، مثلاً میگند که صدای من:

 • خیلی خشنه
 • خیلی نازکه
 • خیلی ضعیفه
 • صدام اعصاب خرد کنه
 • تو دماغیه
 • و …

چگونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم

در نظر ما وقتی که در حال صحبت هستیم صدای ما مثل گویندگان حرفه ای رادیو و تلوزیون بسیار دلنشین و طنین انداز هست، اما در عمل وقتی با کسی صحبت می کنیم به صحبت های ما توجه نمی کنند و یا اصلا ما را نادیده می گیرند. خیلی وقت ها آنچه از دهان ما بیرون می آید، چیزی کاملاً متفاوت نسبت به آنچه می خواهیم است.

از اینکه صدایمان شور و هیجان، و چیز هایی که در افکارمان هستند را منتقل نمی کند از دست خودمان نارحت می شویم.

اما وقتی که یاد بگیریم چگونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم و مواردی که باید رعایت کنیم یا تمرین کنیم بعد از مدتی از تغییر به وجود آمده حیرت می کنیم.


صدا چگونه ایجاد می شود

صدای انسان اغلب یک راز محسوب می شود. ما نمی توانیم دستگاه و تارهای صوتی خود را ببینیم و از طرفی هم هیچ ساز ارکستر مشابهی وجود ندارد که بتواند صدای انسان را شبیه سازی کند. آنچه می دانیم این است که ما دهان خود را باز می کنیم و صدا از آن بیرون می آید.

چگونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم

ما دارای یک وسیله زهی هستیم که به آن هوا می دمیم. داخل گلویمان دو مجرا در کنار هم قرار دارد. در قسمت پیشین، مجرایی است که هوا را از طریق دماغ و دهان به ریه ها می رساند. در قسمت پشت، مجرایی است که غذا و مایعات را به معده می رساند. بالای مجرای هوا جعبه ای غضروفی قرار دارد که تارهای صوتی در آن جا گرفته است و حنجره نامیده می شود. یک جفت تار که باعث ایجاد صدا می شوند تارهای قوی که پوشیده شده از غشاء مخاطی هستند. این تارها در برابر هوایی که به آنها وارد می کنیم از هم جدا و به هم نزدیک شده و مرتعش می شوند و این جعبه کوچک و عجیب صوتی تقریباً مانند یک ساز، با فوت کردن، نُتِ مورد نظر ما را ایجاد کرده و لحن و شدت آن را تعیین می کند.

کیفیت صدای ما، به نحوه بکارگیری تارهای صوتی و مقدار هوایی که به آنها می دهیم دارد و صدای آواز و یا صحبت خوب هنگامی اتفاق می افتد که مقدار صحیح هوا به مقدار صحیح تارها بر خورد کند.


صدای صحبت کردن

ما معمولا بین صدایی که با آن صحبت می کنیم و صدایی که با آن می خوانیم اختلاف زیادی را قائل می شویم، اما جالب اینجاست که مغز ما این کار را انجام نمی دهد. به عبارت دیگه، برای مغز، صحبت کردن و آواز خواندن تقریباً کارِ مشابهی است.

مغز موقع صحبت کردن از همان قسمت هایی از بدن و همان عضلاتی که موقع آواز خواندن به کار می رود استفاده می کند، مغز ما فکر می کند که ما صحبت می کنیم، اما کلمات را به طور غیر معمول می کشیــــــــم و نُت های طنین دار هم بیشتر به کار می بریم.

اگر شما مداح یا خواننده هستید به این نکته دقت داشته باشید که، یکی از بزرگترین خطرهایی که برای صدای آواز خواندن وجود دارد مربوط به چگونگی خواندن نیست، بلکه مربوط به استفاده بد و نادرست از صدا در هنگام صحبت کردن است.


صدایی که دیگران از ما می شنوند

صدایی که دیگران از صحیت کردن و خواندن ما می شنوند، مانند صدایی نیست که خودمان می شنویم، چون که ما طنین صداهایمان را در عمق استخوان های خود حس می کنیم و صدایی که خودمان می شنویم انعکاس صدای ما در بدنِ ما است.

صدای ما در درونِ ما بسیار طنین انداز و دلنشین است. اما یک شونده تنها آنچه را که به هوا منتقل می شود می شنود و ممکن است آنچه به نظر ما صدایی فوق العاده است اصلا شنیده نشود و از بین برود.

از همه مهمتر صدایی که ما خارج از خودمان می شونیم عملاً با صدایی که به طرف ما می آید متفاوت است.

به علت فاصله موجود در بین درک درونی ما از صدای خودمان و درک شنونده خارجی، ضبط کردن و گوش کردن صدای خودمان باعث می شود چیزی که دیگران از صدای ما می شنوند را بشنویم و درک درستی از صدای خودمان پیدا کنیم.


حافظه صدایی چیست؟

وقتی به هر دلیلی (مثل سرما خوردگی) صدای ما تو دماغی بشود امکان دارد صدای ما به مدت طولانی به این حالت بماند. دلیلش چیست؟

یک دلیل اصلی ((حافظه صدایی))  است. مغز ما صدای هر روزه ما را در حافظه نگه می دارد و مدام در حال تخمین مجدد کیفیت های صدای ماست. مغز ما صداهای ما را می شنود و سعی می کند آنها را مجدداً ایجاد کند.

فرض کنیم که به مدت دو هفته است که سرما خورده ایم. مغز ما با این صدای گرفته یمان ارتباط برقرار کرده و زیرکانه به ما یادآوری می کند تا این صدا را حفظ کنیم (حتی موقعی که سرما خوردگی بهبود یافته و به راحتی می توانیم تنفس کنیم) سرما خوردگی تمام می شود اما صدایمان تو دماغی باقی مانده است. مغز ما به طور انحرافی به ما تلقین می کند که این صدای دیروزی شماست، پس باید امروز هم چنین صدایی داشته باشیم.

چگونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم

خوشبختانه از این حافظه صدایی می توانیم در راه رفع اشکالاتِ صدای خودمان نیز استفاده کنیم.

تمرینات مربوط به صداسازی نه تنها صدای جدید را به ما می آموزد، بلکه مرتباً به مغزمان یادآوری می کند که صدای من این است، این صدای مورد علاقه من است و صدایمان راه برگشت خود را پیدا می کند و به آن صدایی که مد نظرمان است تغییر جهت می دهد.


برای داشتن صدای خوب و قدرتمند تنفس دیافراگمی را تمرین کنیم

همین الان که در حال مطالعه این متن هستید یک نفس عمیق بکشید، یعنی به وسیله بینی نفستان را به آرامی داخل دهید و به وسیله دهان آن را خارج کنید، طوری که فقط شکمتان بالا و پایین برود.

چگونه این کار را انجام می دهید؟

من معمولاً در کلاس ها و همایش هایم وقتی از مخاطبانم می خواهم که این کار را انجام دهند، با صحنه جالبی روبرو می شوم.

می بینم که در یک لحظه همه شانه ها و سینه ها بالا می آید، البته کسانی هم هستند که بصورت صحیح این تنفس را انجام می دهند، این افراد معمولاً در کلاس های یوگا شرکت کرده اند و از اصول تنفس دیافراگمی اطلاع دارند.

چگونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم

آنچه که در تنفس صحیح دیافراگمی جالب است اینست که می تونیم این تنفس را بصورت مهارتی برای خود تبدیل کنیم تا دیگر نیازی به فکر کردن و تلاش ما نداشته باشد و بتونیم بصورت کاملاً غیر ارادی آن را در زندگی انجام دهیم.

ما زمانی که از تنفس دیافراگمی استفاده نمی کنیم فشار بسیار زیادی به ما وارد می شود (مخصوصاً در زمان سخنرانی یا آواز خواندن) و دقیقا مثل این میمونه که یک مسیر 30 کیلومتری را همراه با طناب زدن بخواهیم طی کنیم فشار زیادی به ما وارد خواهد کرد.

جالب است بدانید، ما از زمان تولدمان و بصورت طبیعی تنفس دیافراگمی داشتیم، اما متاسفانه با مرور زمان این نوع تنفس بصورت تنفس از سینه تبدیل شده است.

این نوع تنفس (یعنی تنفس با سینه) بسیار تحلیل برنده و طاقت فرسا است.

اما تنفس دیافراگمی بسیار راحتر و استوارتر است و در چنین تنفسی هوا به آرامی و سهولت وارد و خارج می شود و می توانیم بدون خستگی و به طور مداوم آن را ادامه دهیم.


برای داشتن صدای خوب و قدرتمند می بایست دهان بصورت صحیح باز و بسته شود

باز و بسته شدن صحیح دهان یکی از عواملی هست که باعث میشه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم. و از طرف دیگر هم باعث میشه که واضح صحبت کنیم.

پیشنهاد می کنم نگاهی به این مقاله بیاندازید: چگونه خوب و واضح صحبت کنیم

 اگر به خوانندگان و بازیگران دقت کرده باشید، زمانیکه در حال صحبت کردن یا خواندن هستند، دهانشان نسبت به مردم عادی بیشتر باز و بسته می شود.

بنابراین برای داشتن صدای خوب و قدرتمند دهانمان باید کمی بیشتر از حالت عادی باز شود تا صدای رساتر و واضح تری داشته باشیم.


یک تمرین برای داشتن صدای خوب و قدرتمند ، بلندخوانی است

بلند خوانی از روی متن باعث میشه که ما بتونیم صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم. به این صورت عمل می کنیم که یک صفحه از متن کتابی را انتخاب می کنیم و از ابتدا تا انتهای آن با صدای بلند می خوانیم.

این تمرین باعث میشه تا اگر تُن صدای ما پایین است به مرور زمان صدایمان بلند تر شود و صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم.


یک تمرین دیگر برای داشتن صدای خوب و قدرتمند ،مشدد خوانی است

این تمرین هم مانند تمرین بلند خوانی است، به این صورت که یک صفحه از متن کتابی را انتخاب می کنیم و بر روی همه کلمات تشدید می گزاریم و با صدای نسبتاً بلندی آن را می خوانیم.

تمرین مشدد خوانی را می توانیم تلفیقی از تمرین باز و بسته کردن صحیح دهان و تمرین بلندخوانی دانست.

فقط با اختصاص روزانه 5 دقیقه به این تمرینات، در مدت زمان کوتاهی می تونیم صدای خوب و قدرتمندی را داشته باشیم.


یک توصیه برای داشتن صدای خوب و قدرتمند

اگر می خواهید صدای خوب و قدرتمند ی داشته باشید و بهترین استفاده از صدای خود را ببرید، توصیه ای که می توانم به شما بکنم این است که:

آب زیاد بنوشید

آب برای صدای ما اهیمیت حیاتی دارد، زیرا با روغن کاری تارهای صوتی، آن را حفظ می کند. هر موقع که صحبت می کنیم یا می خوانیم تارهای صوتی ما مرتعش می شوند. این حرکات باعث ناراحتی تارها می شوند، اما اگر آب کافی بنوشیم، بدن ما ماده محافظ برای آنها تولید می کند که مخاط نازک آبکی است و مانند روغن در یک موتور از اصطحکاک و صدمه رسیدن به قسمت های متحرک جلوگیری می کند.

تصور کنید اگر در تمام مدتی که امروز از صدای خود استفاده می کردید، دستانتان را بهم می مالیدید، چه اتفاقی می افتاد؟

واضح است که پوست شما قرمز شده و باد می کرد و بعد از مدتی پینه می بست.

در تارهای صوتی هم اگر به خوبی با مخاط روغن کاری نشوند درست اتفاق مشابهی می افتد، اول باد کرده و قرمز می شوند، سپس پینه خاص خود را تشکیل می دهند.

اگر شما یک خواننده یا سخنران هستید و یا به هر دلیلی از صدای خود بیشتر از حالت معمول استفاده می کنید، به توصیه پزشکان و متخصصات حنجره روزانه باید 16 لیوان آب بنوشید تا روغن کاری حنجره تان به خوبی صورت گیرد.

چگونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم

برای نوشیدن آب هم بهتر است که مانند سیستم آبیاری قطره ای که در مزارع انجام می شود صورت پذیرد. نوشیدن آب باید در طول شبانه روز باشد نه اینکه در یک ساعت 8 لیوان آب را بنوشیم، با این کار فقط شکممان را پُر از آب کرده ایم و خودمان را گول زده ایم که 8 لیوان آب را برای روغن کاری جنجره ام نوشیده ام.

دمای آب هم بهتر است که ولرم باشد.


همچنین اگر به نوشته ها و آموزش های این سایت علاقه مند هستید پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام نمایید تا از انتشار مطالب آن مطلع شوید.

و در آخر اگر سوالی برایتان پیش آمده یا جایی از مقاله نیاز به توضیح بیشتر دارد و یا اگر نظری درباره این نوشته دارید می توانید در پایین همین صفحه در قسمت نظرات، سوال خودتان را مطرح بفرمایید تا در سریع ترین زمانِ ممکن به آن پاسخ داده شود.

 

دانلود PDF مقاله “چگونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم”

[member]

دانلود PDF این مقاله

[/member]

 

دیدگاه کاربران
 • مریم موسویان 20 دسامبر 2016

  بسیار عالی و من دوست دارم بیشتر از مطالب شما استفاد کنم

  • امیر مصطفی 20 دسامبر 2016

   سرکارا خانم مریم موسویان ارجمند
   سلام و درود خدمت شما
   سپاسگزارم، بنده هم خوشحال هستم مخاطبان خوبی مثل شما و دیگر دوستان دارم.
   پیشنهاد در سایت ثبت نام نمایید تا از آخرین مطالب در ایمیل خود با خبر شوید.

   شاد و پرانرژی باشید 🙂

  • علی 19 مه 2020

   سلام خوبید من صدام وقتی ضبط میکنم و کسای دیگه میشنون میگن زشته اخه تو دماغیه یکم کمی هم انگار کلمه هارو خیلی غلیظ میگم

   • امیر مصطفی 19 مه 2020

    درود بر شما
    خیلی از افراد این مسائل را دارند و شما تنها نیستید 🙂
    به شما این دوره را پیشنهاد می‌کنم.
    AmirMostafa.com/product/voice

 • سروش مراتی 21 دسامبر 2016

  بسیار مفید بود
  خیلی ممنون

  • امیر مصطفی 22 دسامبر 2016

   درود بر شما
   بزرگوارید جناب آقای سروش مراتی 🙂

 • علی 5 آوریل 2017

  آیا شما میدونید که چجوری میشه صدا رو کلفت کرد آیا با موادی میوه ای‌ میشه یا اینکه صدا خدادادی است نمیشه تغییر داد من وقتی داد میزنم صدام مثل دختر های ۳ ساله میشه ????

  • امیر مصطفی 5 آوریل 2017

   درود بر شما جناب آقای علی ارجمند
   وقتتون بخیر باشه
   لطفا شماره موبایلِ خودتون رو در قسمت تماس با ما وارد کنید تا با شما از طریق تلگرام کانکت شم و براتون بصورت صوتی توضیح بدم. چون تمریناتی که میخام خدمتتون عرض کنم نوشتنی نیست.
   لطفا روی لینک زیر کلیک کنید و مشخصات خودتون رو برام ارسال کنید:
   https://amirmostafa.com/%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d9%88-%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b3-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%a7/
   منتظرتون هستم

  • صمد مهدیزاده 19 ژانویه 2018

   سلام جانم این صدای بم وذیل بستگی داره به خود فرد باید تمرین کنی من خودم صدام ذیل بود با موتمرین بم خوانی دوپرده بم تر میخونم الان موفق باشین

   • امیر مصطفی 19 ژانویه 2018

    بسیار عالی ?????

 • علی 5 آوریل 2017

  لطفا کمکم کنید

 • محمد صادق 16 آوریل 2017

  سلام خسته نباشيد من صدام خيلي نازك و كلفته يه چيز بين اين ها گير كرده اما ميخوام صدام كلفت و رسا و يك دست باشه لطفا كمكم كنين

 • مجتبی 15 ژوئن 2017

  سلام خسته نباشید من صدام خیلی نازک و کلفته یه چیز بین این ها گیر کرده اما میخوام صدام عادی و یک دست باشه لطفا راهنمایی کنید

  • امیر مصطفی 16 ژوئن 2017

   درود بر شما مجتبی ارجمند
   لطفا صدایتان را به آدرس info@amirmostafa.com ارسال کنید تا باهم موارد بعدی رو بررسی کنیم
   منتظر ایمیل شما هستم
   در پناه حق باشید

 • رضوی 20 ژوئن 2017

  سلام.ممنون از توضیحات خیلی خوبتون.من موقع حرف زدن صدای(سم) خیلی میزینه.چجور میتونم اینو درسش کنم؟

  • امیر مصطفی 20 ژوئن 2017

   درود بر شما دوست بزرگوارم
   میتونم ازتون خواهش کنم که به اندازه یک دقیقه صدای صحبت کردنتون رو برام به ایمیل info@amirmostafa.com ارسال کنید.
   منتظر ایمیل شما هستم.

 • امیر 6 جولای 2017

  بسیار کامل و کاربردی.. سپاس از شما 🙂

  • امیر مصطفی 7 جولای 2017

   درود بر شما امیر ارجمند
   سپاسگزارم از لطف و محبت شما 🙂

 • نازی 31 جولای 2017

  سلام باتشکر از سایت خوبتون.من یه دختر۲۶ ساله م موقع صحبت کردن خیلی تند حرف میزنم وکلمات رو ناخداگاه با لکنت میگم این مسئله خیلی اذیتم میکنه هرچقدرم که بخوام شمرده حرف بزنم نمیتونم لطفا کمکم کنید افسرده شدم حس میکنم کسی حرفامو گوش نمیده یا اهمیت نداره مخصوصا تو جمع.

  • امیر مصطفی 31 جولای 2017

   درود بر شما سرکارخانم نازی ارجمند
   پیشنهاد می کنم که این رادیو بیان رو گوش دهید و با تمرین و تکرار و پشتکار کم کم این موارد برای شما حل خواهد شد:
   1- رادیو بیان شماره 12: تپق زدن

   2- رادیو بیان شماره 14: چگونه با اعتماد به نفس حرف بزنیم

   3- رادیو بیان شماره 10: سرعت صحبت کردن

   4- رادیو بیان شماره 5: راه های تقویت فن بیان

   اگر تمایل داشتید می توانید در طی زمان و در طی انجام د ادن این تمرینات صدای خودتون رو (حداکثر یک فایل 3 دقیقه ای) برای بنده ارسال کنید تا تجزیه و تحلیلش کنم.

   با آرزوی بهترین ها برای شما 🙂

 • نازی 4 آگوست 2017

  سپاسگزارم

  • امیر مصطفی 5 آگوست 2017

   متشکرم از شما نازی گرامی
   براتون بهترین لحظات رو آرزو دارم

 • شاهین 9 آگوست 2017

  با سلام و شکر از مطالب بسیار مفید تون من یک مرد 40 ساله هستم ولی صدای مردانه قوی و خوبی ندارم ممکنه من رو هم راهنمایی کنید.خیلی ممنون.

  • امیر مصطفی 26 اکتبر 2017

   درود بر شما جناب آقای شاهین ارجمند
   پیشنهاد می کنم که این مقاله را مطالعه بفرمایید و تمرین مربوطه اش را هم انجام دهید:
   داشتن صدای مردانه

 • زهرا 10 آگوست 2017

  سلام وخسته نباشید منم مشکلم تن صدامه ک زمخت و بم!؟چیکا کنم خوب شه

  • امیر مصطفی 25 سپتامبر 2017

   درود بر شما زهرا ارجمند.
   این موارد نیاز به تمرین داره و متاسفانه با نوشتن چند خط نمیشه بیان کرد که چطور خواهد بود.
   اگر کمی صبر کنید در ماه های آینده یک دوره غیرحضوری در استودیو ضبط می کنم که می توانید از آن برای رفع زمخت و بم بودن صداتون استفاده کنید تا صدای دلنشین تری برای صحبت کردن داشته باشید.

   براتون بهترین لحظات رو آرزو دارم
   در پناه خدا باشید

 • محمد حسین 25 آگوست 2017

  سلام .
  پسری 17ساله هستم صدام همیشه بد و خشن بوده مخصوصا وقتی با ولوم عادی و بلندصحبت میکنم.
  آیا امیدی هست که دیگران هم از صدای من لذت ببرن؟ممکنه؟

  • امیر مصطفی 25 سپتامبر 2017

   درود بر شما محمدحسین عزیز.
   به احتمال خیلی زیاد این خشن بودن صدای شما بخاطر سن بلوغتان است.
   شاید لازم باشه یک سال دیگه هم صبر کنی تا صدات و حنجره ات جای خودش رو پیدا کنه.
   اگر اینچنین نشد باز هم بنده را در جریان بزارید. 🙂
   شاد و پر انرژی باشید

 • محمدرضا.محمدزاده 6 سپتامبر 2017

  سلام.مطالب خوبی بود.
  من می‌خوام بدونم چطوری باید صدا رو کلفت کرد.

  • امیر مصطفی 24 سپتامبر 2017

   درود بر شما محمدرضا ارجمند
   وقتت بخیر باشه.
   در مورد کلفت کردن و بم کردن صدا مقاله ای مفصل نوشتم که همراه با یک تمرین است. لطفا تمریناتش رو بصورت منظم انجام بده تا بعد از حدود یک ما صدای بم تری داشته باشی. (لطفا روی لینک زیر کلیک کن)
   چگونه صدای کلفت و مردانه داشته باشیم

   برات بهترین لحظات رو آرزو دارم
   در پناه خدا باشی 🙂

 • زهرا 17 سپتامبر 2017

  سلام من یه دختر 19 ساله هستم اطرافیانم همیشه بهم گفتند که صدای بمی موقع حرف زدن دارم خودم صدامو ضبط کردم و گوش دادم و بنظرم همینطور اومد ولی موقع خوندن نت های انگلیسی صدام به شدت نازک و ضعیف و تو دماغی میشه برای حل این مشکل چیکار کنم؟دلم صدای بم حرف زدنمو موقع خوندن میخواد

  • امیر مصطفی 24 سپتامبر 2017

   درود بر شما سرکارخانم زهرا گرانقدر
   وقتتان بخیر باشد
   برای بم تر شدن صدایتان پیشنهاد می کنم این مقاله را مطالعه بفرمایید و تمریناتی که در این مقاله بیان شده است را بصورت منظم انجام دهید.
   چگونه صدای بم و کلفت داشته باشیم

   بهترین ها رو براتون آرزو دارم 🙂
   در پناه خدا باشید

 • یونس 24 سپتامبر 2017

  سلام استاد .واقعا استفاده کردم .من مدت هاست دنبال چنین چیزی میگردم چون اقتضای شغلیم اینگونه اقتضا میکنه.
  استاد من قاری قرآن و مجری همایش و برخی برنامه ها هستم.دوستانم از من ایراد میگیرن که موقع مجریگری یا قرایت قرآن صدام تغییر میکنه و از گلو و بینی میخونم .مخصوصا موقع قران خوندندم .ممنون میشم راهنماییم کنید تا چکار کنم .

  • امیر مصطفی 24 سپتامبر 2017

   درود بر شما یونس عزیز و ارجمند
   وقتت بخیر باشه
   یک تمرین بسیار ساده است که میخام روزانه سه تا پنج مرتبه انجامش بدی.
   اون تمرین اینه:
   میخام از 1 تا 10 بشماری، به عدد 6 که رسیدی بینی ات را بگیری و بدون اینکه صدات تودماغی بشه باید بتونی اعداد رو تا 10 بشماری، اگر این تمرین رو درست انجام بدی فقط کمی صدات در عدد 9 تودماغی میشه که این طبیعی است.
   پس این تمرین رو انجام بده و سعی کن مقدار هوایی که به بینی ات هدایت میکنی کنترل کنی.

   پیروز و پایدار باشی 🙂

 • نسترن 1 اکتبر 2017

  سلام و خسته نباشید
  مطالبی ک تو سایت گذاشتین عالیه

  خواستم بدونم کانالی تو تلگرام ندارید ک اونجا راحت تر بتونیم به مطالبتون دسترسی داشته باشیم؟

  من راستش صدام گاهی وقتا که کم صحبت میکنم خوبه
  اما همینکه گرم صحبت میشم جیغ جیغو میشه ? این اذیتم میکنه

  • امیر مصطفی 2 اکتبر 2017

   درود بر شما سرکارخانم نسترن ارجمند
   وقتتون بخیر
   ممنون از محبت شما
   برای عضو شدن در کانال تلگرام بنده می توانید روی لینک زیر کلیک کنید:
   کانال تلگرام آموزش سخنرانی و فن بیان (امیر مصطفی)
   https://t.me/joinchat/AAAAAD3wmaZJ0t26NzP7NA

   در مورد صداتون هم شما می بایست یکسری تمرینات رو انجام بدید که برای پیدا کردن صدای میانی شما هست.
   در ماه های آینده از دوره غیرحضوری رونمایی می کنم که می توانید در آن شرکت کنید و با انجام تمرینانتش صدای دلنشین خودتان را داشته باشید.

 • بهار 3 اکتبر 2017

  با سلام. ممنون از مطالب خوبتون
  من صدای خیلی آروم و کم جونی دارم. در مکالمات روزمره هم صحبت کردنم همینجوره. ولی وقتی که میرم سر کلاس و درس میدم باید خیلی داد بزنم چون صدام به بچه ها نمیرسه. و وقتی داد میزنم از وسطای کلاس صدام به شدت میگیره و گلوم خشک میشه. به شکلی که خودم هم صدای خودم رو به سختی میشنوم. هرچی هم آب بخورم درست نمیشه. این برای خودم و بچه های کلاسم آزاردهنده است. چطور میتونم تغییر بدم این شرایط رو؟
  از تن صدای خودمم خوشم نمیاد …

  • امیر مصطفی 25 اکتبر 2017

   درود بر شما سرکارخانم بهار ارجمند
   1- پیشنهاد می کنم تمرینات تنفسی دیافراگمی که در این مقاله عنوان شده است را انجام دهید.
   2- و سپس تمرین شمارشی را از 1 تا 50 انجام دهید، به این صورت که از شماره 1 شروع می کنید، نفس عمیق دیافراگمی میکشید و بلند می گویید 1، و با پایان شمارش شما باید تمام نفس خود را بیرون دهید. و بعد شماره 1 – 2 و بعد 1 – 2- 3 و بعد 1-2-3-4 و همنطور ادامه میدیم. کم کم به تعداد شماره ها اضافه کنید، مثلا برای هفته اول شمارش تا 20 کافیه، هفته دوم تا 30 و … تا چهار هفته به عدد 50 برسانید و یک نفس بگویید. فقط تمرین مداوم داشتن یکی از ضروریات این تمرین هست.

   نفستون گرم و صداتون رسا
   در پناه خدا باشید

 • محمد 7 اکتبر 2017

  سلام استاد عزیز من این تمرینای سایت رو چند روزیه که دارم انجام میدم اما تمرینات تخصصی تری میخوام میشه لطفا کمکم کنید

  • امیر مصطفی 25 اکتبر 2017

   درود بر شما محمد عزیز و گرامی
   بنده در استودیو در حال ضبط تمرینات تخصصی تری هستم که با استفاده از این تمرینات و موارد دیگه ای که خدمتتان عرض کردم بتوانید صدای خوب و قدرتمندی داشته باشید.
   حدودا اواخر آبان ماه از این دوره رو نمایی خواهیم کرد.
   براتون بهترین رویداد ها رو آرزو دارم، در پناه خدا باشید.

 • ابوالفظل 27 اکتبر 2017

  سلام من ابوالفظل هستم ۱۵ سالم مداحی می کنم ولی صدام میخونم خیلی بعده وهمه میگن نکره است ودو سال کالس مداحی میرم ولی تاثیر نداره به نضر شما چیکار کنم صدام خیلی خوب بشود

  • امیر مصطفی 27 اکتبر 2017

   درود بر شما ابوالفضل عزیز.
   برای خوب شدن صدا تمریناتی وجود داره که در حال حاضر دارم در استودیو به همراه پیانو آنها را ضبط می کنم.
   تلاشم رو میکنم تا اواسط ماه آینده این دوره را تکمیل کنم.

   • ابوالفظل 27 اکتبر 2017

    خیلی ممنون استاد امروز کلاس مداحی کسای که صدای خوب داشتن برد استادیوم صدای ان ها ضبت شود برای رادیو اربعین چون صدای من خوب نبود من را نبردند از بعد ضهر نارحتم تا الن لطفا کمک کنید خیلی ممنو استاد

 • ابوالفظل 27 اکتبر 2017

  لطفا جواب بدید وچه تمرینات برای صدا کنم استاد

  • امیر مصطفی 27 اکتبر 2017

   لطفا نگران نباشید.
   با تلاشهای خودتون و با راهکارها و تمریناتی که خدمتت عرض می کنم می تونی تا سال آینده صدای فوق العاده ای برای مداحی داشته باشی.

 • ابوالفظل 27 اکتبر 2017

  لطفا زود جواب بدید???

 • ابوالفظل 27 اکتبر 2017

  خیلی ممنونم استاد انشا الله خداوند شما را حفظ کند خدا خیرتون بدهد ممونم همین ترمیناتی رو که گفتید ادامه بدم اگه میشه تمرینات مهم تریم اگه هست بهم بگید تشکر

  • امیر مصطفی 11 نوامبر 2017

   درود بر شما ابوالفضل عزیز
   تمرینات دیگه هم وجود داره. اما با توجه به متن و امکاناتی که هست نمیتونم بیانش کنم و بهتون انتقال بدم. چون میبایست این تمرینات با پیانو انجام شه و یکسری نت های خاص اجراء شه.
   لطفا صبور باشید 🙂

 • ابوالفظل 2 نوامبر 2017

  استاد جمعه دوباره کلاس دارم چگونه باصدای خوب مداحی کنم که همه بچه ها کیف کنند از صدام بخدا همه ای تلاشم رو می کنم صدام خوب بشود ممنونم استاد

  • امیر مصطفی 11 نوامبر 2017

   سلامی مجدد خدمت شما ابوالفضل جان
   می دونم که خیلی مشتاق این هستی که صدای خوبی داشته باشی.
   اما این موضوع نیازمند زمان هست.
   هم شما باید زمان بگذارید و انجامش بدید و هم بنده زمان نیاز دارم تا این دوره غیرحضوری رو ضبط کنم.

 • حامد 4 نوامبر 2017

  سلام خسته نباشید استاد
  من نوجوان 18 ساله هستم علاقه شدیدی به خوانندگی دارم و میخام صدام مثل فرزاد فرزین باشه
  صدام نه نازک هستش نه کلفت
  خیلی خوشحال میشم کمکم کنید

  • امیر مصطفی 11 نوامبر 2017

   درود بر شما حامد عزیز
   پیشنهاد می کنم که حتما یک ساز را آموزش ببینید و بنوازید.
   همچنین رفتن به کلاسهای آواز هم خیلی میتونه به شما کمک کنه.
   اما برای اینکه بتونید صداتون رو کنترل بیشتری بهش داشته باشید و از آوا های بیشتری بتونید بهره ببرید بهتون پیشنهاد می کنم تا دو ماه آینده دوره غیرحضوری در حال تهیه هستم و در حال حاضر در استودیو ضبط می کنمش که میتونه فوق العاده روی صدای شما تأثیر بذاره.

   • حامد 11 نوامبر 2017

    دوره ای که میگید چطوریه؟

    • امیر مصطفی 12 نوامبر 2017

     این دوره بصورت صوتی است و یکسری تمرینات که برای پیدا کردن صدای میانی ما وجود دارد انجام میدهیم. این تمرینات با پیانو انجام میشود و می بایست یکسری آواها و نت های خاصی را اجرا کنیم.
     صدای میانی معجزه تارهای صوتی ماست و اگر بتوانیم صدای میانی خود را پیدا کنیم می توانی صدای فوق العاده ای برای صحبت کردن، خوانندگی و یا سخنرانی داشته باشیم.
     جالب بدونید که ذهن و بدن ما هیچ فرقی بین خوانندگی و صحبت کردن های معمولی قائل نمیشه و فقط تصور می کنه که ما هنگام خوانندگی کمی آواها را می کشیم.

     • حامد 12 نوامبر 2017

      منتظرم هستم استاد

     • امیر مصطفی 12 نوامبر 2017

      ارادتمندم. تمام تلاشم رو می کنم که یک دوره حرفه ای تهیه کنم.
      در پناه خدا باشید 🙂

 • ضیا 7 نوامبر 2017

  اقا صدام خشنه چکار کنم تا نرم و ملایم باشد

  • امیر مصطفی 11 نوامبر 2017

   درود بر شما ضیاء عزیز
   پیشنهاد می کنم تمریناتی که در این لینک وجود داره رو انجام بدید:
   https://amirmostafa.com/deep-bass-sound/

 • A.R.D 10 نوامبر 2017

  باعرض سلام و خسته نباشید بر تمامی شما دوستان عزیز و مخصوصا شما آقای امیر مصطفی.
  من یه سوالی داشتم و اونم اینکه
  آیا مواد غذایی یا هوا مناسب در رسا شدن صدا اهمیت یا تأثیر داره؟
  و سوال بعدیم اینکه
  چه ورزش یا تمریناتی میتونه روی صدا رو صاف و دلنشین کنه؟اصلا با تمرین و ورزش میشه یا نه؟!!

  • امیر مصطفی 11 نوامبر 2017

   درود بر شما A.R.D ارجمند
   سپاسگزارم از شما. ممنون از انرژی که ارسال می کنید 🙂
   1- بله مواد غذایی می تونه روی بهبود و یا بد شدن صدا تأثیر داشته باشه.
   هوا هم همینطور. خب اگه در هوایی آلوده زندگی کنید قطعا بخاطر سرفه ها و یا موارد دیگه حنجره شما ممکنه آسیب ببینه.
   پیشنهاد می کنم به این رادیو بیان گوش کنی:
   چه بخوریم تا صدای خوبی داشته باشیم

   2- ورزش کردن هم باعث میشه که تنفس ما بهتر بشه و از طرفی هوای بیشتر در شش های ما به وجود بیاد.
   تمریناتی هم برای بهبود صدا وجود داره که می تونید انجام بدید. البته در حال حاضر در استودیو دارم روی این تمرینات کار می کنم. این تمرینات با پیانو انجام میشه و باعث میشه که ما صدای میانی خودمون رو پیدا کنید.

 • شاهپور 10 نوامبر 2017

  با سلام و احترام
  صداي من به نوعي ٢ مود داره: مود اول كه وقتي صحبت ميكنم حتي خودمم ميدونم نوع صحبت كردنم فاقد هرگونه جذابيتي هست. مود دوم -كه براي رسيدن بهش بايد از لحاظ ذهني روي خودم كار كنم- خوب واقعا جذاب هستم و كلا كلام و رفتارم آرامش خاصي داره.
  باورش شايد آسون نباشه ولي ٦-٧ سالي ميشه كه “با راه حل هاي مختلف” سعي ميكنم مود دوم ثبات پيدا كنه ولي تا به الان موفق نشدم. اگر راهنمايي و پيشنهادي برام داشته باشيد بشدت استقبال ميكنم

  • امیر مصطفی 11 نوامبر 2017

   درود بر شما شاهپور ارجمند
   1- پیشنهاد می کنم صدای خودتون رو ضبط کنید و بشنوید. این کار را زیاد انجام بدید تا به صدای خودتون عادت کنید. اینکه میدونید صداتون فاقد هرگونه جذابیتی هست می تونه بخاطر این باشه که شما به صدای ضبط شده خودتون عادت ندارید.
   اگر دوست داشتید میتونید یک فایل یک دقیقه از صدای خودتون برای بنده ایمیل کنید تا بررسی اش کنم.
   2- مورد دوم رو متوجه نشدم، آیا کلا جذاب هستید و کلام و رفتارتون آرامش خاصی داره؟ اگر اینجوریه پس مورد اول هم نقض میشه که؟
   خیلی خوبه که روی مهارتهای خودتون وقت میزارید و برای پیشرفت خودتون تلاش می کنید. به شما تبریک عرض می کنم به خاطر این مورد.

 • امید براتی 12 نوامبر 2017

  خیلی ممنون خیلی کامل توضیح داده بودید.
  فقط یک سوال داشتم.میخواستم بدونم چطوری بفهمم که گام درستی رو برای صدام انتخاب کردم.باز هم تشکر میکنم

  • امیر مصطفی 12 نوامبر 2017

   درود بر شما جناب آقای امید براتی ارجمند.
   این که چگونه متوجه شید که آیا گام درستی را برای خواندن انتخاب کردید یا خیر بستگی به تنظیم آهنگ شما داره، (البته ساخت آهنگ، تنظیم و خوانندگی در تخصص بنده نیست) و این موارد را می توانید با تنظیم کننده آهنگ یا یک مربی آواز هماهنگ بفرمایید.

 • راضیه 12 نوامبر 2017

  سلام خدا قوت ، مممنون از مطالب عالیتون ، من یک سوال داشتم واونم اینه که چطوری میشه از همه حجم صدا استفاده کرد؟ و صدا رو رها کرد ؟

  • امیر مصطفی 12 نوامبر 2017

   سلام بر شما سرکارخانم راضیه ارجمند
   منظورتون حجم صدا این هست که چطور میشه نت های بالا را خواند؟

 • علیرضا خیری 14 نوامبر 2017

  سلام استاد
  یه سوالی داشتم .
  من هر وقت تحریر میزنم صدام خشن میشه و فقط تو یه اوکتاو میتونم بخونم .
  مثلا موقعی که خواننده تو اوج میخونه من نمیتونم بخونم و یه اوکتاو پایین تر میخونم یا برعکس .
  میشه کمک کنید؟؟؟

  • امیر مصطفی 14 نوامبر 2017

   درود بر شما جناب آقای خیری ارجمند
   دقیقا میدونم که چه میفرمایید.
   دلیلش اینه که شما صدای میانی خودتون رو پیدا نکردید.
   برای پیدا کردن صدای میانی و همچنین خواندن در اکتاوهای بالاتر و پایین تر مثل یک و نیم اوکتاو یکسری تمرینات خاص وجود داره.
   البته تمرینات سولفژ می تونه به شما کمک خوبی بکنه.
   در حال حاضر دارم در استودیو با پیانو دوره ای مخصوص این کار رو طراحی و ضبط می کنم. کمی زمان بر هست. اما تصور می کنم تا دو ماه آینده این دوره فوق حرفه ای در سایت منتشر بشه.
   پیشنهاد می کنم چند مقاله ای که در مورد صدا نوشتم مطالعه بفرمایید:
   داشتن صدای بم

   درمان گرفتگی صدا

   • علیرضا خیری 14 نوامبر 2017

    ممنونم

 • A.R.D 15 نوامبر 2017

  باعرض سلام و خسته نباشید بر تمامی شما دوستان عزیز و مخصوصا آقای(امیر مصطفی).
  استاد ببخشید وقتتون و گرفتم خواستم بپرسم مصرف زیاد بستنی ، روغن، نمک و شکر چه تاثیری روی وضع صدا یا حنجره داره؟

  • امیر مصطفی 15 نوامبر 2017

   درود بر شما A.R.D عزیز و ارجمند
   بله بله، مصرف بیش از اندازه بستنی و روغن و نمک و شکر علاوه بر اینکه روی سلامتی ما تأثیرات بسیار منفی داره. روی صدا و حنجره ما هم می تونه تأثیرات خیلی بدی بزاره.
   برای مثال مواد لبنی مثل بستی علاوه بر اینکه خیلی سرد هستند و باعث میشه حنجره آسیب ببینه، باعث میشه موادمخاطی که برای حنجره منا بسیار حیاطی هستند هم غلیط بشه که این اصلا برای صدای ما خوب نیست.

   • A.R.D 15 نوامبر 2017

    اها خیلی ممنونم استاد فعلا.

  • امیر مصطفی 15 نوامبر 2017

   خواهش می کنم.
   در پناه خدا باشید 🙂

 • ALI 16 نوامبر 2017

  با عرض سلام و خسته نباشی بر تمامی دوستان و استاد ارجمندمون آقای امیر مصطفی.
  ببخشید استاد بازم مزاحمتون شدم.
  بنده عرضی داشتم و اونم اینکه شما که گفته بودید برای روغن کاری حنجره حداقل باید روزی ۸ یا ۱۸ لیوان آب بخوریم در این فصل ها که کسی لب به آب نمیزنه مثلا خود من اصلا آب نمینوشم.
  به غیر از آب خوردن راه دیگه برای روغن کاری حنجره هست یا نه؟

  • امیر مصطفی 18 نوامبر 2017

   درود بر شما ALI عزیز
   فقط آب رو به شما پیشنهاد می کنم.
   همونطور که خدمتتون در مقاله عرض کردم نیاز نیست که یک لیوان آب رو یکهو سر بکشید. دقیقا مثل آبیاری قطره ای سعی کنید که جرعه جرعه آب بنویشید. در روزهای سرد پاییز و زمستان هم آب یخ قرار نیست بنوشید. در زمانی که دارید کار می کنید و یا پشت میز نشستید یک لیوان آب ولرم دم دستتون باشه و سعی کنید در نیم ساعت یا یک ساعت یک لیوان آب را بنوشید.

 • نگین 17 نوامبر 2017

  آموزش خوبی بود دلم نیومد تشکر نکنم.موید باشید

  • امیر مصطفی 18 نوامبر 2017

   درود بر شما نگین گرامی
   متشکرم از محبت شما 🙂
   سالم و پرانرژی باشید

 • سعید 18 نوامبر 2017

  مطالب خوبی بود لطفاً در مورداحساس در صدا اگر مطلبی دارید من را راهنمایی کنید

 • aʟɨ 29 نوامبر 2017

  سلام داداشم
  مرسی از سایت خوبت
  من توی یه گروه موسیقی هستم و اهنگ سازم
  و گاهی وقتا هم توی متن شعر دخالت میکنم
  اما من خیلی دوست دارم که باهاشون بخونم اما صدام یه چیزی بین نازکو کلفته…خیلی داغونم کرده این صدا
  دارم افسرده میشم از بقیه خجالت میکشم
  میشه کمکم کنین

  • امیر مصطفی 3 دسامبر 2017

   سلام aʟɨ عزیز و ارجمند
   وقتت بخیر باشه
   نا امید و افسرده نشو، چرا که در حال طراحی و ساخت یک دوره غیرحضوری هستم که می تونی با انجام دادن تمریناتش به یک صدای قابل قبول برسی
   فقط لطفا کمی صبور باش. تصور می کنم تا یک ماه آینده از این محصول رونمایی بشه

 • نفس 5 دسامبر 2017

  سلام وقتتون بخیر
  ممنون از مطلاب مفیدتون
  من قبلا صدای خوبی داشتم ولی از وقتی که رفتم دانشگاه صدام طوری شده که مثل سرماخورده هاشده خودم اولش متوجه نبودم ولی از ان زمان پشت تلفن با کسی صحبت میکنم میگن سرماخوردی حالامن چیکارکنم چون الن نیاز به صدای خوب برای ترتیل قران دارم لطفا کمکم کنید

  • امیر مصطفی 5 دسامبر 2017

   درود بر شما نفس ارجمند
   من تصور میکنم که هوای زیادی در بینی شما هنگام صحبت کردن در جریان هست
   برای رفع این مسئله باید سعی کنید هوای کمتری به بینیتون بدهید
   اگر نتونستید این کارو انجام بدید بهم پیام بدید تا بصورت صوتی خدمتتون عرض کنم.

   • نفس 15 دسامبر 2017

    ممنون میشم بیشتر توضیح بدید

    • امیر مصطفی 15 دسامبر 2017

     لطفا به آی دی تلگرام بنده پیام بدید
     t.me/AmirMostafa_com

 • علی 9 دسامبر 2017

  باعرض سلام و پوزش.
  ببخشید من یه سوالی داشتم میخواستم بدونم آیا صدای یک فرد بد یعنی خوب و رسا نباشه باید تا آخر عمر صداش اینجوری بمونه و تغییر نکنه.
  یا میتونه ارتقاء به صدای خوب و رسا داشته باشه؟
  یا اصلا اینجوری بگم میتونه صدای یک فرد از نوعی به نوع دیگر تبدیل بشه یا نه؟اگه بشه میشه یه توضیح خلاصه ای بدین ممنون میشم.

  وقتتون بخیر با تشکر مخلص همگی…

  • امیر مصطفی 9 دسامبر 2017

   درود بر شما علی عزیز
   بله قطعا و با تمرینات خاصی میشه ناخالصی ها و اشکالاتی که در صدا وجود داره رو برطرف کرد و به یک صدای دلنشین دست یافت.
   در حال حاضر دارم روی یک دوره غیرحضوری برای همین مورد کار میکنم.

   • علی 10 دسامبر 2017

    خیلی ممنون آرزوی موفقعیت برای شما و برای تمامی دوستان دارم…

    • امیر مصطفی 10 دسامبر 2017

     ممنون از شما.
     محبت دارید ?

 • reza 19 دسامبر 2017

  سلام استاد گرامی من صدام شبیه خواننده آقای معین امید صدام پاپ سنتی هست ولی نمیتونم مثل این خواننده ها بخونم یه پرده پایینتر میتونم اجرا میکنم تقریبا تحریر آقای معینو میتونم بزنم ولی میخام صدام رسا باشه کمک میخوام مرسی

  • امیر مصطفی 19 دسامبر 2017

   سلام بر شما رضای عزیز
   در دوره ای که در حال طراحی اش هستم این موضوع گنجانده شده.
   چون تمریناتش بصورت صوتی و با پیانو هست اینجا امکان نوشتن نداره.
   لطفا با ما همراه باشید

 • حامد 20 دسامبر 2017

  سلام استاد هنوز این بسته آموزشی آماده نشده؟

  • امیر مصطفی 20 دسامبر 2017

   سلام بر شما حامد عزیز.
   ممنونم از پیگیریتون.
   خیر متاسفانه داریم روش کار میکنیم 🙂

   • حامد 20 دسامبر 2017

    معذرت میخاما ولی نمیشه عجله کنید؟

 • عرفان 26 دسامبر 2017

  سلام خسته نباشید خیلی ممنون از مطالب مفید سایت تون، من 19 سال دارم و به خوانندگی هم خیلی علاقه دارم تمرین های زیادی هم چند ماهه انجام میدم ولی باز هم صدام اون ضخامت و مردانگی خاص خودشو نداره ایا به بالا رفتن سن صدام تغییر میکنه؟ یا باید تمرینات رو همین جوری پی گیری کنم

  • امیر مصطفی 26 دسامبر 2017

   سلام بر شما حامد عزیز
   هر دو عامل باعث بهبود صدای شما میشه
   هم بالا رفتن سنتون و هم مداومت در تمرینات ☺

 • fateme 26 دسامبر 2017

  سلام وقتتون بخیر خیلی ممنون از مطلب خوبتون من 18سالمه وصدای بدی دارم خیلی خیلی بچه گانس واین برام خیلی ازاردهندس لطفاکمکم کنید تاصدایی صاف ونرمال داشته باشم وعلاقه شدیدی ب خوندن دارم ولی بخاطر صدام خجالت میکشم لطفاجوابتونو برام ایمیل کنید مرسی

  • امیر مصطفی 26 دسامبر 2017

   بسیار عالی
   الان ب ایمیل سایتم از طریق موبایل دسترسی ندارم
   بعدا در زمان مناسب جواب رو براتون ایمیل میکنم

 • محمدصادق 6 ژانویه 2018

  سلام خسته نباشید توضیحتون خیلی خوب بود
  چجوری میشه صدارو طوری کرد ک بشه سنتی خوند ینی بشه بقول معروف چه چه زد یا صدای خیلی رسایی باشه ک موقع بلند خوندن نگیره
  تمرین خواسی داره؟

  • امیر مصطفی 6 ژانویه 2018

   درود بر شما محمد صادق عزیز
   برای این موضوع پیشنهاد میکنم در کلایهای آواز شرکت نمایید
   علاوه بر این در حال طراحی دوره ای هستم که میتواند برای خوانندگی بسیار موثر باشد.

   • محمدصادق 6 ژانویه 2018

    ینی تمرین خواسی نداره؟
    نمیدونم شما حاج حسین سیب سرخیو میشناسین یا ن
    میخوام مث اوشون بخونم

    • امیر مصطفی 6 ژانویه 2018

     قطعا تمرینات خاص خودش رو داره.
     پس پیشنهاد می کنم که به یک کلاس مداحی تشریف ببرید.
     متد کاری من مثل افراد دیگه نیست.
     من روی صدای میانی افراد برای قدرتمند شدن صداشون و خوانش روی نُت های بالا و پایین و … دیگه کار میکنم که البته برای هر خواننده و یا سخنران یا هر شخص دیگه ای که نیاز به یک صدای قدرتمند داره واجبه.
     یکسری تکنیک های آواز و مداحی وجود داره که مختص به همان رشته است.
     مثلا موسیقی سنتی خودش چندین دستگاه داره که هر کدوم نحوه اجراش متفاوته.

 • احسان 8 ژانویه 2018

  سلام . واقعا خسته نباشید بابت مطالب مفیدتون، من یه پسر 20 ساله هستم که استاد زبان انگلیسی مون همیشه بهم میگه رو صدا کار کنه، خسته کننده است و مخاطبانت نیز در اینده خوب متوجه نخواهد شد بنظر شما من چ کارهایی انجام دهم برای اینکه صدایم را بهبود ببخشم. ممنون

  • امیر مصطفی 8 ژانویه 2018

   سلام بر شما احسان عزیز
   لطفا فایل صوتی خودتان را برایم ایمیل کنید
   info@amirmostafa.com

   • احسان 10 ژانویه 2018

    ببخشید میشه ایدی تلگرام بدین تو تلگرام براتون بفرستم.ممنون

 • علی 12 ژانویه 2018

  سلام
  من لازم دار ب سرعت تغیراته اساسی در صدام بوجود بیارم.خیلی برام مهمه.لطفا کمکم کنید

  • امیر مصطفی 12 ژانویه 2018

   سلام بر شما علی عزیز
   لطفا بفرمایید چه تغییراتی؟
   تا قبل از سال جدید از یک دوره حرفه ای در مورد صدا رونمایی میشه.

 • الهام 14 ژانویه 2018

  سلام. روزتون بخیر.
  من خانمی ۳۵ ساله هستم. صدام ضعیفه. خیلی آرومه. احساس می‌کنم همش توی صدام استرسه. عده ای می گن صدام خیلی آرامبخشه. عده ای هم می گن صدام نگرانه. بهرحال اینهاخیلی برام مهم نیست. خودم از این ضعیف بودن صدام به شدت بیزار شدم. انگار نصفی از صدایی که قراره از حنجرم خارج بشه جرات بیرون اومدن نداره. نصف بقیه اش مثل ناله ای خفیف به گوشم می رسه. ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.

  • امیر مصطفی 14 ژانویه 2018

   درود بر شما الهام ارجمند
   اولا شما می بایست هوای وارد شده به حنجره خودتان را کنترل کنید
   صدای آرامش بخش شما به دلیل رسیدن هوای زیاد به حنجره شماست.
   در دوره تصویری که در حال تهیه اش هستم کامل در موردش توضیح داده ام.
   بصورت توشتاری نمیشود توضیح داد میبایست تمریناتش را گوش کنید و انجام دهید.
   و یک پیشنهاد ساده اینکه روزانه سعی کنید دو پاراگراف از متنی را با صدای بلند بخوانید (مثل روخوانی از کتاب در دوران مدرسه)
   صدایتان زیادی بالا نباشه که حنجره اتون اذیت بشه.

   • الهام 15 ژانویه 2018

    ممنون از پاسختون.

    • امیر مصطفی 15 ژانویه 2018

     خواهش میکنم ?

 • علی 17 ژانویه 2018

  باعرض سلام و خسته نباشید بر تمامی دوستان عزیزم مخصوصا استاد عزیزمان❤.

  استاد بنده میخوام بدونم که چه تمرین یا چه بخوریم یا اصلا قبل از سخنرانی یا خواندن چه کاری انجام دهیم که صدایمان صاف و رسا تر باشد و برای شنوندگان جذاب باشد و نظر بیننده یا شنونده رو به خودش جلب کنه؟؟

   • علی 18 ژانویه 2018

    خیلی ممنون آرزوی سربلندی و طلب آمرزش از خداوند برای شما عزیزان و مخصوصا شما استاد ارجمندمون دارم در پناه خدا…

    • امیر مصطفی 18 ژانویه 2018

     متشکرم از شما علی عزیز ?☺

 • محمدخان 18 ژانویه 2018

  سلام خسته نباشید.اقای امیر مصطفی من ۱۵ سالمه صدام اصن یه جوریه نه مردونه اس و نه زنونه وقتی هم که داد میزنم یه صدای کلفت و خشن از حنجره ام بیرون میاد و این خیلی من آزار میده من چیکار کنم تا صدام صاف تر و دلنشین تر بشه لطفا راهنماییم میکنید…

  • امیر مصطفی 18 ژانویه 2018

   سلام بر شما محمد خان عزیز
   در حال تلاش برای ساخت یک دوره ویدیویی هستم.
   امیدوارم تا اواخر سال رونمایی شود.
   این تمرینات با استفاده از پیانو هست و همچنین نکات فوق العاده ای را برای داشتن یک صدای خوب بیان میکنم.
   از صبوری شما متشکرم. ?

   • محمدخان 18 ژانویه 2018

    اها متشکرم?

  • رضا 18 ژانویه 2018

   سلام.
   با اجازه اقای امیر مصطفی میخوام یه چیزی بگم بهت داش محمد.
   داش گل شما الان تو دوره بلوغ هستی و این صدا برای افرادی که دوره بلوغ و سپری میکنن مسئله‌ی طبیعی هس نگران نباش بعد دو سه سال صدات مردونه و اگه تمریناتی که استاد در اختیارتون گذاشته رو انجام بدی صدات صاف و رسا و دلنشین میشه..
   یاحق..

   • امیر مصطفی 18 ژانویه 2018

    درود بر شما رضا عزیز
    ممنون از شما
    بله دقیقا همینطور از
    دیگر دوستان هم همین سوال را داشتند بهشون یادآوری میکردم که به دلیل بلوغ است. ??

    ممنون از شما رضا عزیز

    • رضا 18 ژانویه 2018

     خواهش میکنم وظیفه اس استاد?.

     • امیر مصطفی 18 ژانویه 2018

      ???

 • مهسا 18 ژانویه 2018

  سلام.ممنون از سایت خوبتون. من 27سالمه و از کوچکی “ر” رو “ل” میگفتم و این خیلی اعتماد بنفسمو آورد پایبن و از کوچکی با صدای آروم حرف میزنم که معلوم نشه و همیشه موقع حرف زدن توی مغزم دارم میگردم دنبال کلماتی که “ر” ندارن .الان فهمیدم مربوط به فرنوم زبانی میشه که تو بچکی موقع بازی پاره شده و بد وصل شده و میخوام عمل کنم ولی نمیدونم بعدش شرایط حرف زدنم چطور میشه چون دامنه حرکت زبانم بیشتر میشه شما میتونید راهنماییم کنین؟ یا بنظر شما بدون عمل میتونم حرف زدنمو اصلاح کنم؟

  • امیر مصطفی 19 ژانویه 2018

   سلام بر شما مهسا ارجمند
   حتما با تلاش و پشتکار میتونید به نتیجه دلخواهتون‌برسید.
   نمیدونم سطح تیم مورد شما به چه اندازه است و اینکه عمل لازم هست یا خیر
   اما تلاش کنید که در روز چند دقیقه ررررررررررر را به صورت رگباری بیان کنید.
   به احتمال زیاد این‌تمرین خوبی باشه.
   پیشنهاد میکنم که به گفتار درمانگر مراجعه کنید.
   و در نهایت اگر واقعا نیاز بود عمل کنید.

   • مهسا 19 ژانویه 2018

    سلام. خیلی ممنون از راهنمایی تون.

 • محمد 20 ژانویه 2018

  سلام. ممنون از مطالب مفیدتون
  من وقتی با دیگران حرف میزنم حرفامو به خوبی متوجه نمی شن و صدام به نظر خودم مشکل خاصی هم نداره ولی بعضی وقتا با اینکه خیلی هم سعی میکنم ولی بازم طرف مقابل درست نمی شنوه و می پرسه چی گفتی؟
  و این به شدت اعتماد به نفس منو پایین آورده و بیشتر وقتا سکوت اختیار می کنم. البته این موضوع فقط موقع گفتگو های روزمره ست ولی موقع رو خوانی یا سخنرانی چنین چیزی وجود نداره…
  نمیدونم شاید یه کمی جویده جویده حرف میزنم شایدم تن صدام ضعیف یا تو دماغی باشه
  لطفا اگر ممکنه راهنمایی کنید

 • سُمی 21 ژانویه 2018

  سلام و خسته نباشید یک دنیا ممنونم بابت توضیحات خوبتون .. لذت بردم از خوندن مطالب ..من صدای خوبی دارم? و درحال حاضر رو تنفس شکمی کار میکنم برای بهتر شدن و همچنین تقویت صدا و خوانش صحیح .. از تمرینات خوب شما نهایت استفاده رو دارم.. فقط مشکل من تلفظ س ش هست که کمی حین خوانش احساس میکنم سخت میشه برام.. مثل کلمه دوست که حین خوانش ممکنه نتونم حرف ت رو که بعد از حرف س اومده با قدرت تلفط کنم .. ممنون میشم از شما راهنمایی کنید و خوشحال میشم بتونم صدامو برای شما بفرستم و نظرتون رو برام بگین که خیلی برام ارزشمنده. با تشکر از شما

  • امیر مصطفی 21 ژانویه 2018

   سلام و درود خدمت شما سُمی عزیز و ارجمند
   قبل از اینکه توضیحاتی بیان کنم لطفا یک فایل یکی دو دقیقه ای از صداتون برام ارسال کنید تا بشنوم
   ایمیل info@amirmostafa.com

 • امیر حسین 24 ژانویه 2018

  سلام علیکم
  برادر عزیز
  من قاری هستم و ۱۶ سال دارم وصدام یک صدای بم و امیخته با جیق و انعطاف پذیر نیست
  و زمانی که می خونم صدام بهد از ۳دقیقه خسته میشه
  و تا صدام بالا نبرم صدام بم بم و تا گرم نکنم
  صدای بالام هم خیلی مزخرف
  با تشکر
  یاعلی

  • امیر مصطفی 25 ژانویه 2018

   درود بر شما امیرحسین عزیز.
   قبل از هر چیز به شما پیشنهاد می کنم این مقالات بیده که در مورد صدا هست را مطالعه کنید.
   رفع گرفتگی صدا
   چه بخوریم تا صدای خوبی داشته باشیم
   درمان گرفتگی صدا

   اما برای نازک کردن صدایتان در گام های بالا تمرینات خاصی وجود داره که باید آوا ها و صداهای خاصی را به همراه نُت های مخصوص پیانو تمرین کنید تا بتوانید روی حنجره خود تسلیط داشته باشید و صداها را کنترل کنید.
   در حال ساخت یک پکیج جامع ویدویی در مورد صدا هستم، اما متاسفانه کارها خیلی کند پیش میرود. امیدوارم که بتوانم این پکیج را تا انتهای امسال منتشرش کنم.
   براتون آرزوی سلامتی و بهروزی دارم.
   در پناه خدا باشید

 • رامبد 26 ژانویه 2018

  سلام.
  استاد گرامی خوردن زیاد تخمه‌ی آفتاب گردان ، میوه های ترش و شیرین ، گردو و شیر چه مزایا و ضرر هایی برای صدا و حنجره داره لطفا میشه توضیح بدین؟

  • امیر مصطفی 26 ژانویه 2018

   درود بر شما رامبد عزیز
   از آنجا که تخمه آفتابگران چرب است باعث می شود که مایع مخاطی در حنجره ما که باعث روغنکاری می شود غلیظ شود و از حالت طبیعی خودش خارج شود.
   میوه های ترش هم باعث رقیق شدن این مایع مخاطی می شود و همینطور مواد شیرین هم باعث غلیظ شدنش می شوند.
   این سری که این مواد غذایی را مصرف می کنید به این موضوع دقت کنید. مثلا اگه لبنیات مصرف کنید مایع مخاطی گلو و حنجره شما غلیظ می شود و ما همش مجبور هستیم که گلوی خودمان را صاف کنیم.
   پیشنهاد می کنم که اگر با صدای خودتان در روزهای خاصی زیاد کار دارید از این مواد غذایی کمتر استفاده کنید.
   خودم به گردو حساسیت دارم. البته زمانی که گرون رو خالی میخورم. به هر حال شما هم بهتره که مواد غذایی که باعث حساسیت در گلو و صدایتان می شود پیدا کنید و کمتر مصرفشون کنید.

 • جواد 26 ژانویه 2018

  سلام بر همگی منم این مواد غذایی هایی که داشمون” رامبد” گفت و خیلی مصرف میکنم آقای امیر مصطفی اگه بشه توضیح بده شاید بقیه هم کنجکاون بدون…

  • امیر مصطفی 26 ژانویه 2018

   سلام بر شما جواد عزیز
   جواب دوست خوبمون “رامبد” را دادم 🙂

   • رامبد 26 ژانویه 2018

    استاد ببخشید شیر چطور؟

    • امیر مصطفی 26 ژانویه 2018

     شیر هم جزو لبنیات هست دیگه 🙂
     شیر و لبنیات باعث غلیظ شدن مایع مخاطی حنجره ما میشه

     • رامبد 26 ژانویه 2018

      استاد نمیفهمم این غلیظ شدن خوبه یا بده میشه واضح تر توضیح بدین؟!

 • الهام 31 ژانویه 2018

  با سلام
  ۲۸سالمه و از بچه گی از تو دماغی بودن صدام رنج میبرم،اعتماد به نفسم بسیار پایینه و نمیتونم در جمع صحبت کنم،آیا راهکاری برای حل این مشکل هست؟ممنون میشم پاسخم بدید

  • امیر مصطفی 31 ژانویه 2018

   درود بر شما سرکارخانم الهام ارجمند
   لطفا صدای خودتون رو برام به ایمیل ارسال کنید تا بشنوم
   info@AmirMostafa.com

 • محمد امین 1 فوریه 2018

  سلام!
  از مطالبتون خوشم اومد ? واقعا لایک داشت!
  فقط یه سوال؟¿
  من بازیگرم (تائتر) بهم یه نقش خشن و بهم دادن.و گفتن باید تمرین کنی تا صدات خشن و گرفته بشه بهم گفتن تا با راهنمایی شما بتونم صدام و کمی خشن و گرفته کنم!!
  آیا امکان داره که صدام خشن و گرفته بشه یا نه؟!
  خیلی میترسم که این نقش و از دست بدم اگه کمکم کنید ممنونتون میشم?

  • امیر مصطفی 1 فوریه 2018

   سلام محمد امین عزیز
   راستی آدرس ایمیلت اشتباهه
   شما همون محمد امین هستی ک کلیپ درست میکنه؟ ??

   سعی کن هوای کمتری ب حنجره هات برسونی
   اینجوری صدات مرتعش و خش دار میشه ?

   امتحان کن
   نتونستی باز پیام بده ?‍♂️

   • محمد امین 1 فوریه 2018

    ببخشید امیر آقا منظورتون و متوجه نمیشم
    چجوری هوای کمتری برسونم مگه میشه این جور چیزی؟!

    • محمد امین 1 فوریه 2018

     فقط با فشار دادن دستم روی قلوم میتونم صدامو به قول شما خش دار کنم بعد قلوم درد میکنه??و توی صحنه که نمیتونم فقط دستم روی قلو دیالوگ بگم?

     • امیر مصطفی 1 فوریه 2018

      لطفا بهم ایمیل بدید و صداتون رو هم بفرستی
      هم صدای معمدلی هم صدای خش داری ک میگید
      فردا صبح بهش گوش میکنم

 • علیرضا 4 فوریه 2018

  سلام خوبین من میخوام صدام مثل مداح باشد باید چه کنم لطفا بگید

  • امیر مصطفی 5 فوریه 2018

   سلام بر شما علیرضای عزیز.
   این نکته را لازم می بینم که خدمتتان بیان کنم، اگر میخواهید خوانند بشید و یا مداحی کنید بهتر است که در کلاسهای مربوطه اش شرکت کنید و فنون مربوط به آن را یاد بگیرید.
   در آینده ای نه چندان دور دوره ای غیرحضوری منتشر خواهم کرد که می تواند گام بسیار موثری برای رشد شما در صدایتان باشد.

 • Mhd_ad 8 فوریه 2018

  سلام عرض میکنم خدمت استاد بزرگوار من پسری ۱۶ ساله هستم و تازگی وارد کار مداحی شدم. صدای من از نوع صدا های به اصطلاح چپ کوچه ومیخوام به آون نقطه از حالت زیبای صدام
  برسم میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • امیر مصطفی 8 فوریه 2018

   سلام بر شما دوست بزرگوارم.
   پیشنهاد اول بنده این هست که حتما در کلاس های مداحی شرکت کنید.
   اما برای اینکه بتونید یکسری از صداهای حنجره خودتون رو کشف کنید دوره ای که در حال ضبطش هستم می تونه بسیار به شما کمک کنه.

   پیشنهاد می کنم این رادیو بیان ها رو بشنوید و همچنین لطفا صبور باشید تا دوره جامعی که مربوط به صدا هست را آماده و منتشر نمایم:
   رفع گرفتگی صدا
   چه بخوریم تا صدای خوبی داشته باشیم

   • Mhd_ad 8 فوریه 2018

    واقعا ممنون استاد. البته یک چیز دیگه من مقاله های مربوط به تنفس دیافراگمی را خوانده ام وهمچنین در دوره کلاس های مجازی سلفژرا شرکت کرده ام و تمرین میکنم به نظر شما فایده ای داره برای من تو این سن

  • امیر مصطفی 8 فوریه 2018

   خواهش می کنم.
   دوره های سلفژ خوب هستند و شما رو تا یک مسیری می برند.
   سن و سال چیز مهمی برای این موارد نیست.

   • Mhd_ad 8 فوریه 2018

    خیالم راحت شد چون میتر سیدم که باید صبر کنم وعقب بیفتم. واقعا متشکرم میشه لف کنین وبگید که چهطور میتونم با شما ارتباط داشته باشم ومطالب شمارو پیگیری کنم

  • امیر مصطفی 8 فوریه 2018

   ایمیل شما اشتباه هست
   لطفا ایمیل خود را در سایت تصحیح کنید

  • امیر مصطفی 8 فوریه 2018

   راه های ادامه دوستی ما 🙂 :
   کانال امیر مصطفی https://t.me/AmirMostafaCom
   پیج اینستاگرام امیر مصطفی https://instagram.com/AmirMostafaCom

   و همچنین می توانید سایت بنده راه دنبال کنید.
   هر هفته مطالب جدید در سایت منتشر می کنم.

 • سلام من پسری ۱۵ ساله هستم و یک روانخوان کتاب هستم من وقتی شروع به خوندن کتاب با صدای بلند میکنم صدام اصلا یه جوری میشه نه بمه نه زیر بهتره بگم صدام گنگ هس اصلا نامعلومه و وقتی دارم تند تند میخونم علاوه بر اینکه نفس کم میارم صدام کلفت میشه و این موضوع منو خیلی ناراحت میکنه که نتونم روانخوانی رو ادامه بدم با این وضع صدام…
  لطفا منو راهنمایی میکنید که چی کار کنم هم نفس کم نیارم و هم صدام از گنگی بیاد بیرون؟

 • میثم محمودی جلالی 16 فوریه 2018

  سلام.
  من 15سالمه و روانخوان کتاب هستم وقتی شروع به خوندن کتاب تو یه جمعی با صدای بلند میخونم صدام گنگ میشه یعنی معلوم نیس صدام زیره یا بم و علاوه بر این نفس هم کم میارم و وقتی نفس کم میارم روانخوانی کلا بهم میخوره…
  لطفا راهنماییم کنید که چی کار کنم تا نفس کم نیارم و صدام از گنگی بیرون بیاد.

 • میثم 16 فوریه 2018

  سلام.
  من۱۵سالمه و روانخوان کتاب هستم وقتی میخوام تو یک جمعی یه کتابی رو با صدای بلند بخونم صدام گنگ میشه نه معلومه بمه یا زیر و نفس هم هنگام خوندن کم میارم و روانخوانی بهم میخوره.لطفا راهنمایی کنید که چجور صدامو از گنگی بیارم بیرون و نفس هم کم نیارم…

  • امیر مصطفی 21 فوریه 2018

   درود بر شما میثم عزیز و ارجمند
   به شما پیشنهاد می کنم به این رادیو بیان گوش کنید
   راه های تقویت فن بیان

 • رضا 21 فوریه 2018

  باعرض سلام . من میخوام صدام مرتعش و خش دار شه باید چی کار کنم؟

  • امیر مصطفی 27 فوریه 2018

   سلام بر شما رضا ارجمند
   برای خش دار شدن صدا می بایست حجم هوای وارده به حنجره تون رو کم کنید

 • رضا 25 فوریه 2018

  سلام.من چجور صدامو خشن و مرتعش و خش دار کنم؟

 • علوی 27 فوریه 2018

  سلام و عرض ادب.
  جناب استاد؛
  چطور می توان خَشِ صدا را از بین برد؟
  چطور می توان طوری حنجره را پرورش دهیم که بعد از مدتی دچار خش و گرفتگی نشود؟
  چطور می توان خلط گلو و حنجره را کنترل و یا از بین برد؟

  • امیر مصطفی 27 فوریه 2018

   برای مواردی که فرمودید در حال طراحی یک دوره جامع هستم
   اما برای از بین برن خلط پیشنهاد میکنم روزانه حدود ۱۰ لیوان آب بنوشید
   ۱۰ لیوان آب خالص. نه چایی. نه قهوه. نه آبمیوه توی این شمارش به حساب نمیاد

 • پری 27 فوریه 2018

  سلام من به تازگی وارد رادیو شدم ولی بم میگن صدام خ ضعیفه و اانگار از ته چاه در میاد.چه راهی هست ؟من خودم فک نمی کنم ضعیفه چون باید واقعا داد بزنم ک اونی بشه ک مد نظر اون هاست.

  • امیر مصطفی 1 مارس 2018

   سلام بر شما
   سعی کنید با یک صدای نسبتا بلند تمرین داشته باشید تا در زمان عادی صداتون بالاتر به گوش برسد.
   می توانید از کتاب روزانه یک صفحه را بصورت بلندخوانی بخوانید تا حنجره شما به این صدا عادت کند.
   اما صدایتان نباید آنقدر بلند باشد که باعث اذیت شدن حنجره تان و آسیب رسیدن بهش شود.

 • الیاس 2 مارس 2018

  با سلام من صدای کمی تو دماغی و ضعیف دارم و مشکل انحراف بینی هم دارم ایا این میتونه رو صدای من تاثیر بگذاره.؟و ایا راهی برای تقویتش هست.؟

  • امیر مصطفی 2 مارس 2018

   سلام بر شما الیاس عزیز و ارجمند
   انحراف بینی شما باعث تودماغی شدن صدای شما شده است
   به احتمال خیلی زیاد با انجام دادن چند کار میتوانید این موضوع را برطرف کنید که در دوره جامع صداسازی بیان کرده ام.
   چون بیان این تمرینات در متن نمیگنجد از شما دعوت میکنم که این سایت و شبکه های اجنماعی بنده را دنبال نمایید تا از زمان رونمایی و انتشار این دوره جامع باخبر شوید.

 • حسین 2 مارس 2018

  با سلام و عرض ادب و خسته نباشید.
  آقای امیر مصطفی من صدام خشدار و گوش خراشه و آبمیوه های طبیعی هم خیلی میخورم مخصوصا پرتقال…
  به کلاس های آموزش کلام و فن بیان هم که رفتم گفتن بخاطره خوردن زیاده آبمیوه هاس من میخواستم بدونم آیا آبمیوه تأثیری توی صاف شدن صدام داره یا صدامو اون چیزی که هست خشدار تر میکنه؟؟
  میشه بگیید چیکار کنم؟

  • امیر مصطفی 2 مارس 2018

   درود بر شما حسین عزیز

   آبمیوه هایی مثل پرتقال که خاصیت اسیدی دارند باعث میشود که مخاط دهان ما رقیق شود و حنجره ما بصورت طبیعی روغنکار نشود

   در دراز مدت هم قطعا باعث آسیب رسیدن به حنجره خواهد شد
   دقیقا مثل این میمونه که در ماشین خود یک روغن موتور نامرغوب و آبکی بریزیم.

   • حسین 3 مارس 2018

    اها پس یعنی این از حالتی که هس بدتر میکنه و صاف هم نمیشه!
    اوکی استاد خیلی ممنون

 • سارینا 6 مارس 2018

  باسلام عرض خسته نباشید.
  ببخشید میخواستم بگم من صدای نسبتا خوبی دارم اما وقتی میخوام تاثیر گذار حرف بزنم یا شعر خوانی کنم پس از مدتی گلوم درد میگیره و صدام میلرزه.
  میشه راهنمایی کنید که چیکار کنم؟

  • امیر مصطفی 8 مارس 2018

   درود بر شما.
   تمرینات تنفس دیافگرامی را انجام دهید دیافگرامی را انجام دهید که در همین مقاله موجود هست.

 • مصطفی 8 مارس 2018

  سلام و درود برشما و همکارانتون .
  من صدام اونقدر خوب نیست و میخوام صدای خوبی برای مداحی داشته باشم لطفا بگین چیکار کنم . خواهش میکنم .

  ممنون

  • امیر مصطفی 8 مارس 2018

   درود بر شما دوست بزرگوار.
   قبل از هر چیز پیشنهاد می کنم که در کلاس های مداحی شرکت کنید.
   داشتن یک صدای خوب طوری نیست که بخام در موردش در یک کامنت به شما جواب بدم و راهکار ارایه بدم. مطالب گسترده ای و علاوه بر این تمرینات قدرتمندی هم در این رابطه وجود داره.
   از شما دعوت می کنم که مهمان سایت ما باشید و مطالب آن را دنبال کنید.
   در حال حاضر دارم یک دوره جامع در مورد صدا ضبط می کنم که می توانید از آن برای خوب شدن صدای مداحی خودتان استفاده کنید. تلاشم رو می کنم که تا قبل از عید این دوره را در سایت منتشر کنم 🙂

   • مصطفی 8 مارس 2018

    ممنون . یعنی با تمیرین میشه که صدای ما بهتر بشه

    • امیر مصطفی 8 مارس 2018

     قطعا و حتما.
     چرا که من کارگاه های زیادی را در این مورد برگزار کرده و شاگردان زیادی داشته ام که توانسته اند به صدای خوبی دست پیدا کنند.
     حنجره ما هم دقیقا مثل عضلات بدن ما می ماند و باید با یکسری تمرینات خاص کاری کنیم تا تقویت بشند و بتونیم صدای خوب را تولید کنیم.

     • مصطفی 9 مارس 2018

      ممنون و متشکر

 • danyal 14 مارس 2018

  سلام استاد خشته نباشید . پسری نوزده ساله هستم و عاشق و دیوانه ی خوانندگی . صدای من طوری هستش که به عقیده ی خودم گاهی بسیار خوبه گاهی بد و گاهی خوب . و در ضمن خیلی کم پیش میاد که حنجرم منو تو نت های بالا یاری کنه و وقتی میخوام به اوج برسونم صدام نمیکشه . میخواستم بپرسم آیا راهکارو تمرین خاصی برای زیباسازی و یکنواختی صدا وجود داره و اینکه چکار کنم تا بتونم پرده های بالاتر و البته پایین تر رو بخونم .خلاصه اینکه اگر بخوام صدام مناسب خواننده بودن بشه چکار کنم ؟ بسیار ممنون میشم پاسخ بدید .

 • بهار 15 مارس 2018

  سلام صدای من خیلی بده انگار از ته چاه میاد و بارها به خاطر این قضیه مسخره شدم دوست ندارم دیگه تو جمع حرف بزنم

  • امیر مصطفی 18 مارس 2018

   سلام بر شما بهار ارجمند
   وقتتون بخیر.
   در چند روز آینده یک دوره کاملا حرفه ای برای بهتر شدن صدا در سایت منتشر خواهم کرد و به شما پیشنهاد می کنم از آن استفاده کنید تا بتوانید صدای خودتان را پرورش دهید. 🙂

 • someone 19 مارس 2018

  سلام.من خیلی دوست دارم استفاده از تحریر تو آواز رو یاد بگیرم.اگه می سه آموزش بدین ممنون

 • فرناز 19 مارس 2018

  سلام .سایت خیلی خوبی دارین.من چند وقتیه که تمرین می کنم واسه آواز خوندن ولی نمی تونم خیلی خوب بخونم.راستش من کلاس آواز نرفتم و نمی تونم موقع خوندن از تحریر استفاده کنم.اگه می شه تحریر رو آموزش بدین ممنون می شم.

 • مریم 22 مارس 2018

  سلام
  صدای من در مواقع عادی به نظر خوب می رسد ولی هنگامی که تو شرایط استرس زا قرار میگیرم شروع به لرزیدن میکند و به شدت جیغ جیغی میشود. ضربان قلبم به شدت بالا میرود و انگاری نفسم تو سینه حبس می شود. این موضوع برام بسیار ناراحت کننده است چون بقیه فکر میکنند بسیار آدم ضعیفی هستم. این موضوع در جلسات کاری و در بین جمع بسیار پر رنگ می شود و از این که آبرویم پیش بقیه همکاران برود، برام نگران کننده است.از طرفی اعتماد به نفسم هم پایین آمده است.
  ممنون میشم اگر کمکم کنید.

  • امیر مصطفی 26 مارس 2018

   سلام بر شما مریم ارجمند
   کامل‌ترین پیشنهادی که می تونم بیان کنم این است که تمرینات دوره جامع صداسازی را انجام دهید تا به یک صدای پرقدرت، رسا و با اعتماد به نفس دست پیدا کنید.

   برای دیدن اطلاعات این دوره روی لینک زیر کلیک نمایید:
   https://amirmostafa.com/product/voice/

 • نیلوفر صناعی 24 مارس 2018

  با سلام و تشکر از مطالب خوبتون.نوروز مبارک باشه
  بنده دانشجوی کارشناسی هستم و ارائه هایی که استادا ازمون می خوان به این صورته که باید روی یه مطلب سنگین کار کنیم از طرفی استاده و بچه ها باید به داوری نمره بدن و اونو قضاوت کنن .من همیشه تسلطم روی مطالب عالیه ولی هم نفس کم میارم و باعث میشه به نظر بیاد استرس دارم در صورتی که این طور نیست علاوه بر اون تن صدام خیلی آهسته است به طوری که مجبور میشم داد بزنم ولی خیلی بهم فشار میاد و کل انرژیم میره.همیشه ارائه هام این طور میشن با این که خیلی زحمت میکشم به نظرتون چی کار کنم.
  با تشکر از شما

  • امیر مصطفی 26 مارس 2018

   درود بر شما سرکارخانم صناعی ارجمند
   ممنونم از شما.
   سال نو شما هم مبارک 🙂
   پیشنهاد می کنم که تمرین تنفس دیافراگمی رو که در این نوشته بیان کردم انجام بدید.
   علاوه بر اون پیشنهاد می کنم تمریناتی که در دوره جامع صداسازی بیان کردم را استفاده کنید تا به مرور زمان صدای شما پرورش پیدا کند و یک صدای پرقدرت و قوی داشته باشید.

   برای دیدن اطلاعات دوره جامع صداسازی می‌تونید روی لینک زیر کلیک کنید:
   https://amirmostafa.com/product/voice/

 • علی 26 مارس 2018

  باعرض سلام عید تبریک میگم بر شما استاد گرامی و همه دوستان.
  استاد من دو و سه روز هس که خیلی سرفه میکنم و احساس میکنم صدا از صاف رسایی به خش و مرتعش افتاده؟
  آیا از سرفه ممکنه صدا خش دار و مرتعش بشه یا من این و توی صدام احساس میکنم؟

  • امیر مصطفی 26 مارس 2018

   سلام بر شما علی عزیز
   بله همینطور هست.
   سرفه های دراز مدت باعث خش دار شدن صدا میشه.
   پیشنهاد می کنم که آب زیاد بنوشید
   چون زمان سرفه، هوای زیادی در حنجره شما راه پیدا می کنه که باعث خشکی اش میشه.
   سعی کن محیط را هم مرطوب نگه داری، مثلا ی کتری بزار روی گاز که بخارش در بیاد.

   • علی 27 مارس 2018

    اها خیلی ممنون

    • امیر مصطفی 28 مارس 2018

     خواهش میکنم 🙂

 • فرید 30 مارس 2018

  سلام . خسته نباشین . ۱۹ سالمه .صدای من زیره و خش دار . وقتی تو جمع و مکان شلوغ صحبت میکنم صدام شنیده نمیشه .
  وقتی میخام داد بزنم صدام زیر تر میشه .
  تو رو خدا راهنمایی کنین .

 • فرید 30 مارس 2018

  صدام اونجوری هم نیست که زنانه باشه .صبح که از خواب پا میشم نسبتا خوبه ولی هر چه زمان میگذره و حرف میزنم بد تر میشه . ی چیزی مثل صدای خش داره .
  عذاب میکشم ب خدا .راهنمایی کنین

  • امیر مصطفی 30 مارس 2018

   درود بر شما فرید عزیز
   مطلبی که فرمودید با یکی دو نکته درست نمیشه و خیلی کلی هست.
   پیشنهاد می کنم که دوره جامع صداسازی را تهیه بفرمایید و تمرینات آن را انجام دهید تا صدا و حنجره شما پرورش پیدا کند.
   برای دیدن اطلاعات بیشتر این دوره می‌توانید روی لینک زیر کلیک نمایید:
   دوره جامع صداسازی

 • سنا 1 آوریل 2018

  سلام
  عالی بود واقعا ازتون ممنونم
  چطوری باید تو سایت ثبت نام کرد؟

  • امیر مصطفی 1 آوریل 2018

   درود بر شما سنا گرامی
   برای ثبت نام در سایت فقط کافیست ایمیل خود را در کادری که پایین مقاله به عنوان “خبرنامه” هست وارد نمایید.
   البته در ماه های آینده تغییرات اساسی بر روی سایت و مطالب خواهیم داشت.
   خوشحال میشیم که میزبان شما در سایت باشیم 🙂

 • Zohre 2 آوریل 2018

  سلام استاد عزیز خیلی خوشحالم که با سایتتون آشنا شدم
  من دختری ۱۵ساله هستم و صدای بسیار کم حجم و نازکی دارم به طوری که همه جا باید سکوت مطلق باشه تا صدای من شنیده بشه این موضوع خیلی اعتماد به نفسم رو پایین آورده خواهش میکنم کمکم کنید.

  • امیر مصطفی 2 آوریل 2018

   سلام و وقت بخیر Zohre گرامی
   لطفا این مقاله را مطالعه بفرمایید و تمریناتش را انجام دهید:
   چگونه صدای کلفتی داشته باشیم

   علاوه بر این تمرینات به شما دوره جامع صداسازی را پیشنهاد می‌کنم تا بتوانید با آن صدا و حنجره خودتان را پرورش دهید تا صدای دلنشین‌تری داشته باشید.
   دوره جامع صداسازی

   • Zohre 4 آوریل 2018

    ببخشید استاد تمریناتی که برای کلفت شدن صدا گفتید تا چه حد میتونه تاثیر گزار باشه ؟

    • امیر مصطفی 4 آوریل 2018

     درود مجدد بر شما Zohre ارجمند
     تمریناتی که در لینک بالا هست یکسری تمرینات مقدماتی برای کلفت شدن صدا هست و تا حدودی شما می‌توانید صدای خودتان را کلفت کنید.
     اما تمرینات تکمیلی‌تر را در دوره جامع صداسازی بیان کرده ام و با یکسری آواها و نُت‌های پیانو این تمرینات انجام می‌شوند و این تمرینات باعث می‌شوند که حنجره ما تقویت شه و پرورش پیدا کنه.

 • ادیب.شمس 11 آوریل 2018

  سلام خسته نباشید
  من وقتی صحبت میکنم یا ترانه ای میخوانم فکر میکنم که خیلی صدام خوبه ولی وقتی کسی گوش میده میگه خیلی بده و… به جایی نمیترسی و…
  لطفا کمکم کنید تشکر

  • ادیب.شمس 11 آوریل 2018

   سلام و خسته نباشید مجدد
   من 17 سالم است

  • امیر مصطفی 11 آوریل 2018

   سلام بر شما ادیب.شمس گرامی و ارجمند
   خب این طبیعی هست.
   اگه قرار باشه هر کی از راه نرسیده بیاد خواننده بشه و صداش گوشنواز باشه که همه خواننده میشند.
   به شما پیشنهاد می کنم که در کلاس‌های آواز شرکت کنید و به مرور زمان صدای شما بهتر خواهد شد.

   • ادیب.شمس 17 آوریل 2018

    باسلام و عرض ادب و احترام من در کلاس های خوانندگی شرکت میکنم و استاد هایم میگن خوب میخونی ولی این صدای دورگه دخترونه اذیت میکنه
    چگونه این مشکلم را حل کنم
    باتشکر

    • ادیب.شمس 20 آوریل 2018

     ؟؟؟؟

    • امیر مصطفی 20 آوریل 2018

     درود بر شما ادیب شمس گرامی.
     برای برطرف کردن صدای دخترانه خودتان و به عبارتی به دست آوردن صدای میانی خودتان پیشنهاد می‌کنم که دوره جامع صداسازی را تهیه بفرمایید.
     و تمرینات این دوره را انجام دهید.
     برای دیدن اطلاعات بیشتر این دوره روی لینک زیر کلیک نمایید:
     https://amirmostafa.com/product/voice

 • خادم الشهدا 12 آوریل 2018

  سلام وقت بخیر امید وارم. روزا و سال های خوبی داشته باشید
  جناب بنده مداح هستم جوانی 20ساله هستم صدایی بم ولی قدرت مند دارم میخواستم خدمت شما عرض کنم تمرین هایی هست که بتونم بهتر کنم. ماهیچهی گلو رو قوی ترکنم بصلاح کم نیاره. اماده باشه ?…تشکر پیروز باشید

  • امیر مصطفی 12 آوریل 2018

   سلام و وقت بخیر
   بسیار عالی

   این تمرینات حرفه‌ای در دوره جامع صداسازی گنجانده شده است
   با توجه به تجربه و نتیجه‌ای که شاگردانم داشتند این دوره می‌تواند صدای شما را تا حد زیادی ارتقا دهد

   لینک اطلاعات دوره جامع صداسازی
   https://amirmostafa.com/product/voice/

 • فاطمه 20 آوریل 2018

  ممنون.میشه بگید چجوری وقتی صدامونو برای خوندن چیزی زیاد بالا میبریم حالت جیغی پیدا نکنه ممنون میشم

  • امیر مصطفی 20 آوریل 2018

   سلام بر شما دوست گرامی
   برای خیلی از افراد که روی صداشون کار نکردند در زمان خوانندگی این مسئله براشون پیش میآد.
   دلیلش این هست که ما نمی‌تونیم کنترلی روی تارهای صوتی خودمون داشته باشیم. در زمانیکه میخواهیم صدای نازکی داشته باشیم (در زمان خوانندگی صدای بالایی داشته باشیم) تارهای صوتی ما باید بهم دیگه نزدیک بشند تا یک صدای زیر به دست بیاد و به خاطر اینکه ما نمی تونیم اون رو کنترل کنیم صدای ما جیغ مانند میشه.
   تمریناتی برای این مورد هست که همراه با پیانو انجام میشه. این تمرینات طوری نیست که بخام داخل متن خدمتتون بیان کنم.
   این تمرینات در داخل دوره جامع صداسازی موجود هست.
   پیشنهاد می کنم شما هم مثل دوستان دیگه‌ای که در این دوره شرکت کردند با ما همراه باشید.
   اطلاعات این دوره:
   https://amirmostafa.com/product/voice

 • Amir 22 آوریل 2018

  سلام پسر 16 ساله ای هستم و صدای خیلی نازک و ضعیفی دارم لطفا برای تقویت صدایم راهنمایی ام کنید

 • احمدخان 18 آگوست 2018

  سلام.صدای من گرفتس و تن صدام خیلی پایینه.چیکار کنم درست شه.؟
  ممنون از راهنماییتون

  • امیر مصطفی 22 آگوست 2018

   سلام و وقت بخیر احمدخان گرامی
   یک یک بسیار ساده این است که مثل زمان مدرسه شروع به بلند خوانی از روی کتاب کنید و این کار را به صورت منظم در روز حدود 5 دقیقه انجام دهید.
   علاوه بر این پیشنهاد می‌کنم دوره جامع صداسازی را تهیه کنید و تمرینات حرفه‌ای آن را که برای داشتن یک صدای قدرتمند و پرطنین است را انجام دهید.

 • حسین عظیمی 26 سپتامبر 2018

  سلام مجدد . ببخشید یه سوال ؟ نمیدونم چرا وقتی مدرسه میرم صدام خیلی بم میشه به حدی که حتی خودم صدامو درست نمیشنوم البته مدرسه ما خیلی شلوغه و خیلی سرصدا زیاده ولی وقتی بچه حرف میزنن صداشون خیلی خوب شنیده میشه ولی نمدونم چرا مال درست شنیده نمیشه صدام ضعیف نیست چون تقویتش کردم وفقط ممممم اااا میشنوم ؟ به نظر شما مشکل من چیه ؟ و ممنون

 • پریا 4 اکتبر 2018

  با سلام و سپاس از شما بابت مطالب ارزنده تون

  مشکلی که من دارم برد صدام کم هست و در محیطهای شلوغ صدام محو میشه و دیگر اینکه اگه بخام سریع حرف بزنم کلمات تو دهانم نمیچرخه و اشتباه تلفظ میشه. احتیاج به کمک شما استاد ارجمند دارم. با توجه به شغلم نیازمند راهنمایی شما هستم. ضمنا صدایم نیز بم و خودم احساس خوبی نسبت به صدایم ندارم .
  ممنون

 • راضیه 15 اکتبر 2018

  سلام ، ممنونم از مطالب خوبتون ، من یک سوال داشتم ، منظور از خارج شدن صدا یا جیغ شدن صدا چیه ؟؟؟؟

 • بابک 28 نوامبر 2018

  سلام وقتتون بخیر
  ممنون از مطالب قشنگتون
  یک سوال دارم از خدمتتان…مشکلی که من دارم این است که وقتی در تنهایی صحبت می کنم و به صدای ضبط شده ی خودم گوش می دهم به نظر بدون نقص و خوب به نظر می آید اما وقتی وارد جمعی می شوم یا با فرد دیگری صحبت می کنم صدام به شدت تغییر می کند و لهجه دار می‌شود و خیلی تپق می زنم و کلا رشته ی کلام از دست میدم … لطفاً راهنماییم کنید.
  سپاسگذارم

  • امیر مصطفی 28 نوامبر 2018

   سلام بر شما بابک عزیز
   لطفا صدای خودتان را هم در تنهایی و هم در جمع ضبط کنید و برای من ارسال کنید تا بشنوم.
   لطفا به ایمیل زیر ارسال کنید:
   info@amirmostafa.com

 • غلامرضا زارع 9 دسامبر 2018

  سلام
  مشکلی که من با صدام دارم تا حدودی در این مقاله بهش اشاره شده. مشکل من اینه که احساس میکنم تن صدام پایینه یا پشت پرده است یا هر اصطلاحی که میشه بکار برد. مثلا در یک جمع وقتی میخوام حرف بزنم صدام در بین صدای دیگران شنیده نمیشه و اغلب نادیده گرفته میشه. یا مجبورم حرفهام رو تکرار کنم که این مساله اذیتم میکنه بخصوص در مورد حرفهایی که در لحظه باید شنیده بشه و تکرارش زجرآوره. یا گاهی برای اینکه صدام شنیده بشه مجبورم بلند و فریاد مانند حرف بزنم که در این حالت احساس میکنم صدام خیلی زمخت و گوشخراش میشه. به هر حال مشکل اصلی من شدت پایین صدامه. چطور و با چه تمریناتی باید تقویتش کنم. اگه دوره ای باشه برای این کار حاضرم شرکت کنم حالا تلگرامی باشه چه بهتر. ضمنا با انجام تمرینات چقدر تقویت میشه؟ 10 درصد یا 50%؟

  • امیر مصطفی 10 دسامبر 2018

   جناب آقای زارع گرامی، سلام و وقت‌بخیر
   خیلی از افراد هستند که کسی در جمع صدایشان را نمی‌شنوند و عملا کسی در جمع به صحبت‌هایشان توجهی ندارد.
   دوره‌ای به صورت غیرحضوری طراحی کرده‌ام با عنوان “دوره جامع صداسازی” که البته می‌توانید آن را به وسیله تلگرام هم دریافت کنید.
   در این دوره سه ساعته در مورد نقایص صدا صحبت کردم و راهکارهای عملی را بیان کرده‌ام و به صورت خیلی اختصاصی نکات مهمی را برای صدا و تقویت آن گفته‌ام.
   در انتهای این دوره، چند تمرین حرفه‌ای قرار دارد که شما با انجام آن می‌توانید صدای خودتان را تا حد زیادی (80 درصد) بهبود ببخشید و با انجام مداوم آن‌ها به مرور زمان صدایتان را تا حد عالی پیش ببرید.
   برای تهیه این دوره می‌توانید با مجموعه ما تماس بگیرید تا راهنماییتان کنید و یا می‌توانید به صورت مستقیم روی لینک زیر کلیک کنید تا اطلاعات مربوط به دوره را مشاهده کنید و ان را همانجا تهیه کنید.
   https://amirmostafa.com/product/voice/

   • غلامرضا زارع 10 دسامبر 2018

    ممنونم
    حتما از این دوره و البته کمک های شما استفاده میکنم.

    • امیر مصطفی 10 دسامبر 2018

     خواهش می‌کنم.
     در خدمتتان هستم.
     در پناه خدا باشید.

 • علی رییسی 27 دسامبر 2018

  سلام
  خیلی مفید بود
  ممنون

  • امیر مصطفی 28 دسامبر 2018

   سلام جناب آقای رییسی عزیز
   ممنونم از شما 🙂

 • تعمیرات لوازم خانگی 1 ژانویه 2019

  مرسی عالی

  • امیر مصطفی 1 ژانویه 2019

   سلام بر شما
   ممنونم 🙂

 • سیدعلی 22 ژانویه 2019

  سلام خسته نباشید
  صدای من زیر هست و رسا نیست
  اگر بخواهم صدای گرم و معمولی با تن مناسب داشته باشم باید چه کار کنم

  • امیر مصطفی 24 ژانویه 2019

   سلام بر شما
   پیشنهاد می‌کنم که این مقاله را مطالعه کنید
   بم کردن صدا
   و تمریناتش را انجام دهید
   اما برای انجام تمرینات حرفه‌ای تر می‌توانید دوره جامع صداسازی را تهیه نمایید
   amirmostafa.com/product/voice/

 • فاطمه 18 فوریه 2019

  سلام من یه دختر 18ساله ام ک‌اصلا از صدام راضی نیستم صدای احساس میکنم ک خش دارم ک‌بهد از چند دقیقه صحبت ازار دهنده میشه میخوام بهبود پیدا کنه و واضح باشه لطفا کمکم کنین

 • Fatemeh 18 فوریه 2019

  سلام وقت بخیر
  دختر 18 ساله ای هستم ک احساس میکنم صدای خش داری دارم و بعد از مدتی ازار دهنده میشه ممنون میشم کمکم کنین ک واضح بشه و از این حالت بیرون بیاد

  • امیر مصطفی 20 فوریه 2019

   سلام بر شما.
   طبق تماسی که داشتید مسائل را به شما بیان کردم.
   در پناه خدا باشید

 • محمد م د 2 مه 2019

  سلام وقت بخیر
  استاد من وقتی به ویس های خودم گوش میدم حس میکنم صدام خفه است یه گرفتگی داخل حرف زدنمه
  بیشتر مواقع که صحبت میکنم افراد حرف هامو متوجه نمیشن و باید دوباره تکرار کنم
  لطفا کمک کنید

  • امیر مصطفی 2 مه 2019

   سلام بر شما دوست عزیزم
   به شما میشنهاد میکنم از دوره جامع صداسازی استفاده کنید تا صدایتان واضح، پرقدرت و رسا شود.
   http://www.AmirMostafa.com/product/voice

 • علی 30 مه 2019

  ممنونم بابت راهنماییتون عالی بود

 • غزل 6 ژوئن 2019

  سلام وقتتون بخیر .من صدام خیلی نازک و لوس و مامانیه .همیشه هم حرف که میزنم میگن چی؟ نمیشنوم . بعد که میام قدرتمند و رسا صحبت کنم صدام خیلی کلفت میشه 🙁 چیکار باید بکنم؟

  • امیر مصطفی 11 ژوئن 2019

   سلام بر شما غزل عزیز
   به شما پیشنهاد می کنم دوره جامع صداسازی را تهیه کنید و از دستورالعمل‌ها و تمرینات حرفه‌ای آن برای بهبود صدای خودتان استفاده کنید.
   https://amirmostafa.com/product/voice/

 • امیر 19 جولای 2019

  سلام خسته نباشی
  من در حالت عادی وقتی میخونم صدام قشنگه ولی وقتی تو ضبط یا فیلمه خیلی افتضاحه نمیدونم چطور درستش کنم
  صدام همش میلرزه و تو دماغی میشه تو ضبط اینا
  مرسی اگ کمکم کنید

  • امیر مصطفی 20 جولای 2019

   سلام بر شما.
   درواقع صدای اصلیتون که بقیه می‌شنوند همان صدایی است که از ضبط صوت می‌شنوید.

   برای بهبود صدای تودماغی‌تون به شما پیشنهاد می‌کنم این دوره را تهیه کنید:
   http://www.AmirMostafa.com/product/voice

 • Mm 13 آگوست 2019

  سلام من صدای کلفتی دارم اما ته صدای بچه گانه داره می خواستم صدام یک دست شه

 • Mohamma_atooooo_98 1 اکتبر 2019

  با عرض سلام خدمته دوستان من دارم رویه خوانندگی کار میکنم ولی چنتا سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدین
  برایه اینکه بخونم باید متنی بنویسم؟و بعدم نوشتم بیتشو از کجا بیارم چ کسی واسم تنظیم کنه /؟اونوفقت تنظیم کننده میشناسین؟ممنون میشم جواب بدین❤❤

  • امیر مصطفی 21 اکتبر 2019

   لطفا دوستانی که در کار موسیقی هستند راهنمایی کنند 🙂

 • فاطمه 30 اکتبر 2019

  فوق العاده بود. استفاده میکنم

  • مهسا عبدی 6 فوریه 2020

   ممنون از لطف‌تون
   خیلی خوشحالیم که این مطالب براتون مفید بود

 • رامین نیکزاد 6 نوامبر 2019

  سلام به همه اقا میخوام اهنگ بخونم و تا فعلا هیچ امتحان نکردم صدامو اما صدام عالیه چون اینو حس میکنم دلم میگه باید بخونی اما نمیدونم چی کاری کنم از کجا شروع کنم بخدا گم شدم تو همین فکر که چی کنم از کجا شروع کنم اففف همش تو این فک گیج میشم میشه بگین یه تجربه اگه دارین ممنون میشم

  • امیر مصطفی 13 مه 2020

   سلام بر شما رامین عزیز
   پیشنهاد می‌کنم روی آهنگ‌هایی که دوست داری کارا اوکه کنی.
   یعنی بزار موسیقی پخش شه خودت بخون.
   صدات رو ضبط کن و بخون.

 • km 6 نوامبر 2019

  سلام . من بعد از 5 الی 6 دقیقه خواندن صدام زود خسته میشه و نمی توانم از اوج صدایم استفاده کنم و با صدای بلند بخوانم. لطفا راهنماییم کنید.

  • امیر مصطفی 13 مه 2020

   درود بر شما.
   بهتون پیشنهاد می‌کنم به صورت اصولی تمرین کنید.
   دوره جامع صداسازی می‌تونه براتون بسیار سودمند باشه و علاوه بر تمرینات حرفه‌ای، اطلاعات مفیدی را هم در مورد صدا در اختیارتان می‌گذارم.
   لینک این دوره:
   https://amirmostafa.com/product/voice/

 • مردانی 11 فوریه 2020

  سلام. من تن صدام خیلی بالاست. اصلا نمیتونم در شرایطی که صدام در گلومه، آروم صحبت کنم. برای آروم صحبت کردن باید پچ پچ کنم و صدامو از گلو خارج کنم. بارها خیلیها بهم گفتن چرا داد میزنی! البته هیجانات درونیم هم خیلی خیلی روی صدام اثرگذاره.
  چکار کنم؟ میتونین راهنماییم کنین لطفا؟

  • امیر مصطفی 12 فوریه 2020

   سلام بر شما دوست گرامی
   وقتتون بخیر
   برخلاف دوستان دیگر که تن صدای کمی دارند، شما تن صدای بالایی دارید.
   به شما پیشنهاد می‌کنم که از عدد یک تا 5 را در نظر بگیرید و بر اساس آن تن صدایتان را از کم به زیاد ببرید و به آن توجه کنید.
   و مثلا در موقعیت‌های مختلف از تن صدای مورد نظرتان استفاده کنید.

 • M 20 فوریه 2020

  سلام استاد میشه لطفا کمکم کنید .من ی دختر ۱۷ ساله هستم دیگران می گن صدات پسرونس .خودم خیلی بدم میاد از صدام نمی دونم باید چی کار کنم آیا راه حلی برای رفع این مشکل وجود داره ؟

  • امیر مصطفی 22 فوریه 2020

   سلام بر شما دوست عزیز
   وقتتون بخیر
   بله راهکارش این است که روی صدای خودتون کار کنید و حنجره‌های خودتون رو پرورش بدید برای داشتن صدایی زنانه
   به شما این دوره را پیشنهاد می‌کنم تهیه کنید:
   AmirMostafa.com/product/voice
   به شما اطمینان می‌دهم که این دوره می‌تواند درمان صدای شما باشد.

 • Amir 12 مارس 2020

  سلام خسته نباشید من 16 سالمه و صدام خیلی بم و کلفته راهی هست که یکم صدام نازک تر و بهتر بشه؟؟؟

  • مهسا عبدی 14 مارس 2020

   سلام دوست عزیز
   خیلی بهتون تبریک میگم که به فکر پیشرفت خودتون هستید.
   با داشتن آگاهی و انجام یه سری نکات و تمرینات صدای هر شخص قابل تغییر و پیشرفت است.
   برای شروع بهتون پیشنهاد میکنم مقاله هایی که لینکش را همین پایین واستون قرار میدم مطالعه کنید:
   https://amirmostafa.com/voice-recognition/

   https://amirmostafa.com/soften-larynx/

   موفق و پیروز باشید

 • دکتر سولماز نخعی زاده 13 مارس 2020

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

  • مهسا عبدی 14 مارس 2020

   سلام خانم دکتر عزیز
   خیلی ممنون از محبتتون

 • ماهور 12 آوریل 2020

  سلام ممنون از مطالبتون
  من دوست دارم صدام خش دار بشه و کمی گرفتگی داشته باشه
  تمرینی هست که بتونم باهاش به نتیجه برسم؟!

 • حسین 22 ژوئن 2020

  سلام.
  من صدای ضعیفی دارم و فن بیانم بسیار ضعیفه
  شخصیت اجتماعی شدنو دوس دارم ولی به خاطر صدام کم صحبت میکنم نمیدونم چکار کنم؟💁‍♂️

 • Milad 2 آگوست 2020

  سلام خداقوت.
  من از صدام اثلا راضی نیستم
  خودم کلفت و رسا دوست دارم,اطرافیانم میگن صدات بی حاله و نازکه ولی متاسفانه نمیتونن تو خونه متنی رو با صدای بلند بخونم،چون همیشه خانواده هستن و ادم روش نمیشه ،اگه دارو یا روش های دی.ه ای هم هست لطفا بگید،ممنون

  • امیر مصطفی 25 آگوست 2020

   درود بر شما میلاد عزیز
   من دارویی پیشنهاد نمی‌کنم.
   بهترین راه پرورش صدای خودتون هست.
   می‌تونید از این کتاب استفاده کنید:
   amirmostafa.com/product/seda

 • محمد 14 آگوست 2020

  سلام کمک کنید لطفا چون خیلی از صدام بدم میاد

  • امیر مصطفی 25 آگوست 2020

   سلام بر شما.
   دوره جامع صداسازی می‌تونه براتون فوق‌العاده باشه.
   amirmostafa.com/product/voice

 • کوروش 12 سپتامبر 2020

  سلام خوبین
  منصدای خوبی دارم اما صدام یجورایی آرومه به اصظلاح آروم حرف میزنم
  چیکار کنم

  • موسی فخیره 20 اکتبر 2020

   سلام
   خیلی متشکرم از شما آقا کوروش
   خیلی خوبه که صدای خوبی دارید و با تکنیک های خاصی می توانید سطح صدای خود را بالا ببرید.
   تمرین های خاصی هست که شما گام صدای خود را بالا ببرید.
   صدای خود را ارتقا دهید و بلند خوانی کنید تا تار های صوتی شما تقویت شود.
   لینک پایین دوره ای است که برای شما سودمند و مفید است می توانید از آن استفاده کنید.
   https://amirmostafa.com/product/voice/

 • علی 19 اکتبر 2020

  سلام بنده مدت دو سال است مداحی میکنم صدای باز و رسایی داشتم الان یه مدت نمیتونم اوج خوانی کنم مداحی رو وقتی میخوام از معمولی به اوج برسونم و اوج بخونم صدام میگیره یا سلفم میگیره به نظر شما دلیلش چیه چه تمرینی پیشنهاد دارید برای خوب شدن مجدد صدام یه توصیه هایی دارین لطفا راهنمایی کنید

  • موسی فخیره 20 اکتبر 2020

   سلام دوست عزیز اگر در گذشته تمرین نفس گیری داشته اید می توانید مجددا بروید سراغ تمرین های نفس گیری و همچنین تمرینات بلند خوانی آواز خوانی البته ما دوره ای هم داریم که برای شما خیلی کارآمد و مفید هست به اسم دوره جامع صداسازی که لینک این دوره را ارسال کردم
   https://amirmostafa.com/product/voice/

 • حسین سهرابی 18 نوامبر 2020

  سلام خدمت آقای مصطفی عزیز
  ممنون از مقاله خوبتون
  من در جایی خوندم یک خودکار بین دندوناتون قرار بدید و متنی بخونید و سعی کنید کلمات رو واضح ادا کنید و لب هاتون هم کاملا تکون بخوره.
  بنظر شما این تمرین خوب و مؤثره؟

  • موسی فخیره 21 نوامبر 2020

   سلام خدمت شما آقای سهرابی عزیز
   اولا این تمرین یک مسکن خوب است ولی به طور دائمی مسئله شما حل نمی شود.
   روش ها و تمرینات بسیار پیشرفته تری وجود دارد که می تواند راه گشا و ارتقا شما در آن مسئله باشد.
   برای داشتن صدای خوب باید تمرین خوب و کاربردی داشت.

 • مهدی براتی 31 ژانویه 2021

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من ۱۹ سالمه و دانشگاه می رم ولی هنوز صدام زنانه و نازکه تو دبیرستانم که بودم همین طوری بود و مسخرم میکردن و صدام هم ضعیفه یعنی نمیتونم بلند صحبت کنیم لطفا اگه میشه تو کمکم کنین
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • موسی فخیره 1 فوریه 2021

   سلامجناب آقای ترابی عزیز
   وقتت بخیر
   خیلی از راهکار ها وجود داره که می توانید انجام دهید.
   مثلا خوردن مدام آب ولرم
   نخوردن آب جوش یا آب یخ و نخوردن قهوه قبل از صحبت
   لطفا یک زحمت بکشید برای اینکه توضیحات بیشتری به شما داده شود.
   با این شماره تماس بگیرید.
   ۰۹۱۹۸۱۴۸۵۸۲
   تا به شما مشاوره در مورد صدا داده شود.
   با سپاس

 • مهدی 31 ژانویه 2021

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من الان ۱۹سالمه و دانشگاه می رم ولی هنوز صدام زنانه و نازکه تو دبیرستانم که بودم همین طوری بود و مسخرم میکردن و صدام هم ضعیفه یعنی نمیتونم بلند صحبت کنیم لطفا اگه میشه کمکم کنین ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • موسی فخیره 1 فوریه 2021

   سلام مهدی جان
   وقتت بخیر
   خیلی از راهکار ها وجود داره که می توانید انجام دهید.
   مثلا خوردن مدام آب ولرم
   نخوردن آب جوش یا آب یخ و نخوردن قهوه قبل از صحبت
   لطفا یک زحمت بکشید برای اینکه توضیحات بیشتری به شما داده شود.
   با این شماره تماس بگیرید.
   09198148582
   تا به شما مشاوره در مورد صدا داده شود.
   با سپاس

 • مبین 23 فوریه 2021

  سلام… من ۱۵ سالمه صدام کلفته ولی اصلا نمیتونم صدامو بلند کنم. خیلی به خودمم فشار میارم تو یه جمع هم اصلا بهم توجه نمی کنن و این باعث شده اصلا تو جمع و کلاس زبان و مدرسه و… اصلا حرف نزنم.
  اگه راهکاری چیزی هست که صدام بلند تر بشه ممنون میشم بگید
  ممنون از سایت خوبتون.

  • موسی فخیره 28 فوریه 2021

   سلام وقت شما بخیر
   با این شماره تماس بگیرید 09100776969 تا شما را راهنمایی کنیم.

 • امیر کرمزاده 25 آوریل 2021

  من مداحی می کنم و وقتی مداحی می کنم صدام لرزش داره و ه نمیره بالا نمی تونم اوج بگیرم

  • امیر مصطفی 25 آوریل 2021

   درود بر شما امیر عزیز
   دوره جامع صداسازی براتون فوق‌العاده سودمند خواهد بود.
   https://amirmostafa.com/product/voice

 • امیر کرمزاده 25 آوریل 2021

  من مداحی می کنم میخوام یکم صدام بهتر شه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *