0

چگونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم

چگونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم

صدای ما بخشی از وجود ما است، صدای ما رنگ و بوی افکار و احساسات ما را از جوهر وجودمان خارج می کند. صدای ما منعکس کننده افکار و شخصیت ما است.

تا حالا شده به صدای ضبط شده خودتون گوش کنید؟

در اون لحظه چه حسی نسبت به صدای خودتون داشتید؟

آیا از صدای خودتون متنفر شدید؟

آیا وقتی در جایی که تعداد افراد زیادی هستند، صدای شما در بین آنها شنیده نمی شود؟

آیا به خاطر داشتن همچین صدایی اعتماد به نفس تان پایین آمده است؟

چگونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم تا در محل های شلوغ صدای ما به خوبی شنیده شود.

چگونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم تا از دیگران خجالت نکشیم

چونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم تا اعتماد به نفس ما افزایش پیدا کند…

اما واقعیت اینه که وقتی از بیشتر مردم در مورد صدای خودشون و یا شنیدن صدای ضبط شده خودشون ازشون سوال می پرسم، در بیشتر موارد بازخوردهای خوبی در مورد صداشون اعلام نمی کنند و اغلب می گویند که من وقتی صدای ضبط شده خودمون رو می شنوم و یا وقتی که در جمعی هستیم و فیلمی از من گرفته میشه و بعد وقتیکه فیلم را می بینم از صدای خودم خجالت می کشم و صدایم برای خودم واقعا عجیب است.

معمولا افراد در مورد صدای خودشون قضاوت های خیلی سختگیرانه و ناعادلانه ای دارند، مثلاً میگند که صدای من:

 • خیلی خشنه
 • خیلی نازکه
 • خیلی ضعیفه
 • صدام اعصاب خرد کنه
 • تو دماغیه
 • و …

چگونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم

در نظر ما وقتی که در حال صحبت هستیم صدای ما مثل گویندگان حرفه ای رادیو و تلوزیون بسیار دلنشین و طنین انداز هست، اما در عمل وقتی با کسی صحبت می کنیم به صحبت های ما توجه نمی کنند و یا اصلا ما را نادیده می گیرند. خیلی وقت ها آنچه از دهان ما بیرون می آید، چیزی کاملاً متفاوت نسبت به آنچه می خواهیم است.

از اینکه صدایمان شور و هیجان، و چیز هایی که در افکارمان هستند را منتقل نمی کند از دست خودمان نارحت می شویم.

اما وقتی که یاد بگیریم چگونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم و مواردی که باید رعایت کنیم یا تمرین کنیم بعد از مدتی از تغییر به وجود آمده حیرت می کنیم.


صدا چگونه ایجاد می شود

صدای انسان اغلب یک راز محسوب می شود. ما نمی توانیم دستگاه و تارهای صوتی خود را ببینیم و از طرفی هم هیچ ساز ارکستر مشابهی وجود ندارد که بتواند صدای انسان را شبیه سازی کند. آنچه می دانیم این است که ما دهان خود را باز می کنیم و صدا از آن بیرون می آید.

چگونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم

ما دارای یک وسیله زهی هستیم که به آن هوا می دمیم. داخل گلویمان دو مجرا در کنار هم قرار دارد. در قسمت پیشین، مجرایی است که هوا را از طریق دماغ و دهان به ریه ها می رساند. در قسمت پشت، مجرایی است که غذا و مایعات را به معده می رساند. بالای مجرای هوا جعبه ای غضروفی قرار دارد که تارهای صوتی در آن جا گرفته است و حنجره نامیده می شود. یک جفت تار که باعث ایجاد صدا می شوند تارهای قوی که پوشیده شده از غشاء مخاطی هستند. این تارها در برابر هوایی که به آنها وارد می کنیم از هم جدا و به هم نزدیک شده و مرتعش می شوند و این جعبه کوچک و عجیب صوتی تقریباً مانند یک ساز، با فوت کردن، نُتِ مورد نظر ما را ایجاد کرده و لحن و شدت آن را تعیین می کند.

کیفیت صدای ما، به نحوه بکارگیری تارهای صوتی و مقدار هوایی که به آنها می دهیم دارد و صدای آواز و یا صحبت خوب هنگامی اتفاق می افتد که مقدار صحیح هوا به مقدار صحیح تارها بر خورد کند.


صدای صحبت کردن

ما معمولا بین صدایی که با آن صحبت می کنیم و صدایی که با آن می خوانیم اختلاف زیادی را قائل می شویم، اما جالب اینجاست که مغز ما این کار را انجام نمی دهد. به عبارت دیگه، برای مغز، صحبت کردن و آواز خواندن تقریباً کارِ مشابهی است.

مغز موقع صحبت کردن از همان قسمت هایی از بدن و همان عضلاتی که موقع آواز خواندن به کار می رود استفاده می کند، مغز ما فکر می کند که ما صحبت می کنیم، اما کلمات را به طور غیر معمول می کشیــــــــم و نُت های طنین دار هم بیشتر به کار می بریم.

اگر شما مداح یا خواننده هستید به این نکته دقت داشته باشید که، یکی از بزرگترین خطرهایی که برای صدای آواز خواندن وجود دارد مربوط به چگونگی خواندن نیست، بلکه مربوط به استفاده بد و نادرست از صدا در هنگام صحبت کردن است.


صدایی که دیگران از ما می شنوند

صدایی که دیگران از صحیت کردن و خواندن ما می شنوند، مانند صدایی نیست که خودمان می شنویم، چون که ما طنین صداهایمان را در عمق استخوان های خود حس می کنیم و صدایی که خودمان می شنویم انعکاس صدای ما در بدنِ ما است.

صدای ما در درونِ ما بسیار طنین انداز و دلنشین است. اما یک شونده تنها آنچه را که به هوا منتقل می شود می شنود و ممکن است آنچه به نظر ما صدایی فوق العاده است اصلا شنیده نشود و از بین برود.

از همه مهمتر صدایی که ما خارج از خودمان می شونیم عملاً با صدایی که به طرف ما می آید متفاوت است.

به علت فاصله موجود در بین درک درونی ما از صدای خودمان و درک شنونده خارجی، ضبط کردن و گوش کردن صدای خودمان باعث می شود چیزی که دیگران از صدای ما می شنوند را بشنویم و درک درستی از صدای خودمان پیدا کنیم.


حافظه صدایی چیست؟

وقتی به هر دلیلی (مثل سرما خوردگی) صدای ما تو دماغی بشود امکان دارد صدای ما به مدت طولانی به این حالت بماند. دلیلش چیست؟

یک دلیل اصلی ((حافظه صدایی))  است. مغز ما صدای هر روزه ما را در حافظه نگه می دارد و مدام در حال تخمین مجدد کیفیت های صدای ماست. مغز ما صداهای ما را می شنود و سعی می کند آنها را مجدداً ایجاد کند.

فرض کنیم که به مدت دو هفته است که سرما خورده ایم. مغز ما با این صدای گرفته یمان ارتباط برقرار کرده و زیرکانه به ما یادآوری می کند تا این صدا را حفظ کنیم (حتی موقعی که سرما خوردگی بهبود یافته و به راحتی می توانیم تنفس کنیم) سرما خوردگی تمام می شود اما صدایمان تو دماغی باقی مانده است. مغز ما به طور انحرافی به ما تلقین می کند که این صدای دیروزی شماست، پس باید امروز هم چنین صدایی داشته باشیم.

چگونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم

خوشبختانه از این حافظه صدایی می توانیم در راه رفع اشکالاتِ صدای خودمان نیز استفاده کنیم.

تمرینات مربوط به صداسازی نه تنها صدای جدید را به ما می آموزد، بلکه مرتباً به مغزمان یادآوری می کند که صدای من این است، این صدای مورد علاقه من است و صدایمان راه برگشت خود را پیدا می کند و به آن صدایی که مد نظرمان است تغییر جهت می دهد.


برای داشتن صدای خوب و قدرتمند تنفس دیافراگمی را تمرین کنیم

همین الان که در حال مطالعه این متن هستید یک نفس عمیق بکشید، یعنی به وسیله بینی نفستان را به آرامی داخل دهید و به وسیله دهان آن را خارج کنید، طوری که فقط شکمتان بالا و پایین برود.

چگونه این کار را انجام می دهید؟

من معمولاً در کلاس ها و همایش هایم وقتی از مخاطبانم می خواهم که این کار را انجام دهند، با صحنه جالبی روبرو می شوم.

می بینم که در یک لحظه همه شانه ها و سینه ها بالا می آید، البته کسانی هم هستند که بصورت صحیح این تنفس را انجام می دهند، این افراد معمولاً در کلاس های یوگا شرکت کرده اند و از اصول تنفس دیافراگمی اطلاع دارند.

چگونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم

آنچه که در تنفس صحیح دیافراگمی جالب است اینست که می تونیم این تنفس را بصورت مهارتی برای خود تبدیل کنیم تا دیگر نیازی به فکر کردن و تلاش ما نداشته باشد و بتونیم بصورت کاملاً غیر ارادی آن را در زندگی انجام دهیم.

ما زمانی که از تنفس دیافراگمی استفاده نمی کنیم فشار بسیار زیادی به ما وارد می شود (مخصوصاً در زمان سخنرانی یا آواز خواندن) و دقیقا مثل این میمونه که یک مسیر ۳۰ کیلومتری را همراه با طناب زدن بخواهیم طی کنیم فشار زیادی به ما وارد خواهد کرد.

جالب است بدانید، ما از زمان تولدمان و بصورت طبیعی تنفس دیافراگمی داشتیم، اما متاسفانه با مرور زمان این نوع تنفس بصورت تنفس از سینه تبدیل شده است.

این نوع تنفس (یعنی تنفس با سینه) بسیار تحلیل برنده و طاقت فرسا است.

اما تنفس دیافراگمی بسیار راحتر و استوارتر است و در چنین تنفسی هوا به آرامی و سهولت وارد و خارج می شود و می توانیم بدون خستگی و به طور مداوم آن را ادامه دهیم.


برای داشتن صدای خوب و قدرتمند می بایست دهان بصورت صحیح باز و بسته شود

باز و بسته شدن صحیح دهان یکی از عواملی هست که باعث میشه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم. و از طرف دیگر هم باعث میشه که واضح صحبت کنیم.

پیشنهاد می کنم نگاهی به این مقاله بیاندازید: چگونه خوب و واضح صحبت کنیم

 اگر به خوانندگان و بازیگران دقت کرده باشید، زمانیکه در حال صحبت کردن یا خواندن هستند، دهانشان نسبت به مردم عادی بیشتر باز و بسته می شود.

بنابراین برای داشتن صدای خوب و قدرتمند دهانمان باید کمی بیشتر از حالت عادی باز شود تا صدای رساتر و واضح تری داشته باشیم.


یک تمرین برای داشتن صدای خوب و قدرتمند ، بلندخوانی است

بلند خوانی از روی متن باعث میشه که ما بتونیم صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم. به این صورت عمل می کنیم که یک صفحه از متن کتابی را انتخاب می کنیم و از ابتدا تا انتهای آن با صدای بلند می خوانیم.

این تمرین باعث میشه تا اگر تُن صدای ما پایین است به مرور زمان صدایمان بلند تر شود و صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم.


یک تمرین دیگر برای داشتن صدای خوب و قدرتمند ،مشدد خوانی است

این تمرین هم مانند تمرین بلند خوانی است، به این صورت که یک صفحه از متن کتابی را انتخاب می کنیم و بر روی همه کلمات تشدید می گزاریم و با صدای نسبتاً بلندی آن را می خوانیم.

تمرین مشدد خوانی را می توانیم تلفیقی از تمرین باز و بسته کردن صحیح دهان و تمرین بلندخوانی دانست.

فقط با اختصاص روزانه ۵ دقیقه به این تمرینات، در مدت زمان کوتاهی می تونیم صدای خوب و قدرتمندی را داشته باشیم.


یک توصیه برای داشتن صدای خوب و قدرتمند

اگر می خواهید صدای خوب و قدرتمند ی داشته باشید و بهترین استفاده از صدای خود را ببرید، توصیه ای که می توانم به شما بکنم این است که:

آب زیاد بنوشید

آب برای صدای ما اهیمیت حیاتی دارد، زیرا با روغن کاری تارهای صوتی، آن را حفظ می کند. هر موقع که صحبت می کنیم یا می خوانیم تارهای صوتی ما مرتعش می شوند. این حرکات باعث ناراحتی تارها می شوند، اما اگر آب کافی بنوشیم، بدن ما ماده محافظ برای آنها تولید می کند که مخاط نازک آبکی است و مانند روغن در یک موتور از اصطحکاک و صدمه رسیدن به قسمت های متحرک جلوگیری می کند.

تصور کنید اگر در تمام مدتی که امروز از صدای خود استفاده می کردید، دستانتان را بهم می مالیدید، چه اتفاقی می افتاد؟

واضح است که پوست شما قرمز شده و باد می کرد و بعد از مدتی پینه می بست.

در تارهای صوتی هم اگر به خوبی با مخاط روغن کاری نشوند درست اتفاق مشابهی می افتد، اول باد کرده و قرمز می شوند، سپس پینه خاص خود را تشکیل می دهند.

اگر شما یک خواننده یا سخنران هستید و یا به هر دلیلی از صدای خود بیشتر از حالت معمول استفاده می کنید، به توصیه پزشکان و متخصصات حنجره روزانه باید ۱۶ لیوان آب بنوشید تا روغن کاری حنجره تان به خوبی صورت گیرد.

چگونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم

برای نوشیدن آب هم بهتر است که مانند سیستم آبیاری قطره ای که در مزارع انجام می شود صورت پذیرد. نوشیدن آب باید در طول شبانه روز باشد نه اینکه در یک ساعت ۸ لیوان آب را بنوشیم، با این کار فقط شکممان را پُر از آب کرده ایم و خودمان را گول زده ایم که ۸ لیوان آب را برای روغن کاری جنجره ام نوشیده ام.

دمای آب هم بهتر است که ولرم باشد.


همچنین اگر به نوشته ها و آموزش های این سایت علاقه مند هستید پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام نمایید تا از انتشار مطالب آن مطلع شوید.

و در آخر اگر سوالی برایتان پیش آمده یا جایی از مقاله نیاز به توضیح بیشتر دارد و یا اگر نظری درباره این نوشته دارید می توانید در پایین همین صفحه در قسمت نظرات، سوال خودتان را مطرح بفرمایید تا در سریع ترین زمانِ ممکن به آن پاسخ داده شود.

 

دانلود PDF مقاله “چگونه صدای خوب و قدرتمندی داشته باشیم”

[member]

دانلود PDF این مقاله

[/member]

 

دیدگاه کاربران
 • مریم موسویان ۳۰ آذر ۱۳۹۵

  بسیار عالی و من دوست دارم بیشتر از مطالب شما استفاد کنم

  • امیر مصطفی ۳۰ آذر ۱۳۹۵

   سرکارا خانم مریم موسویان ارجمند
   سلام و درود خدمت شما
   سپاسگزارم، بنده هم خوشحال هستم مخاطبان خوبی مثل شما و دیگر دوستان دارم.
   پیشنهاد در سایت ثبت نام نمایید تا از آخرین مطالب در ایمیل خود با خبر شوید.

   شاد و پرانرژی باشید 🙂

  • علی ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام خوبید من صدام وقتی ضبط میکنم و کسای دیگه میشنون میگن زشته اخه تو دماغیه یکم کمی هم انگار کلمه هارو خیلی غلیظ میگم

   • امیر مصطفی ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹

    درود بر شما
    خیلی از افراد این مسائل را دارند و شما تنها نیستید 🙂
    به شما این دوره را پیشنهاد می‌کنم.
    AmirMostafa.com/product/voice

 • سروش مراتی ۱ دی ۱۳۹۵

  بسیار مفید بود
  خیلی ممنون

  • امیر مصطفی ۲ دی ۱۳۹۵

   درود بر شما
   بزرگوارید جناب آقای سروش مراتی 🙂

 • علی ۱۶ فروردین ۱۳۹۶

  آیا شما میدونید که چجوری میشه صدا رو کلفت کرد آیا با موادی میوه ای‌ میشه یا اینکه صدا خدادادی است نمیشه تغییر داد من وقتی داد میزنم صدام مثل دختر های ۳ ساله میشه ????

  • امیر مصطفی ۱۶ فروردین ۱۳۹۶

   درود بر شما جناب آقای علی ارجمند
   وقتتون بخیر باشه
   لطفا شماره موبایلِ خودتون رو در قسمت تماس با ما وارد کنید تا با شما از طریق تلگرام کانکت شم و براتون بصورت صوتی توضیح بدم. چون تمریناتی که میخام خدمتتون عرض کنم نوشتنی نیست.
   لطفا روی لینک زیر کلیک کنید و مشخصات خودتون رو برام ارسال کنید:
   https://amirmostafa.com/%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d9%88-%d8%aa%d9%85%d8%a7%d8%b3-%d8%a8%d8%a7-%d9%85%d8%a7/
   منتظرتون هستم

  • صمد مهدیزاده ۲۹ دی ۱۳۹۶

   سلام جانم این صدای بم وذیل بستگی داره به خود فرد باید تمرین کنی من خودم صدام ذیل بود با موتمرین بم خوانی دوپرده بم تر میخونم الان موفق باشین

   • امیر مصطفی ۲۹ دی ۱۳۹۶

    بسیار عالی ?????

 • علی ۱۶ فروردین ۱۳۹۶

  لطفا کمکم کنید

 • محمد صادق ۲۷ فروردین ۱۳۹۶

  سلام خسته نباشید من صدام خیلی نازک و کلفته یه چیز بین این ها گیر کرده اما میخوام صدام کلفت و رسا و یک دست باشه لطفا کمکم کنین

 • مجتبی ۲۵ خرداد ۱۳۹۶

  سلام خسته نباشید من صدام خیلی نازک و کلفته یه چیز بین این ها گیر کرده اما میخوام صدام عادی و یک دست باشه لطفا راهنمایی کنید

  • امیر مصطفی ۲۶ خرداد ۱۳۹۶

   درود بر شما مجتبی ارجمند
   لطفا صدایتان را به آدرس info@amirmostafa.com ارسال کنید تا باهم موارد بعدی رو بررسی کنیم
   منتظر ایمیل شما هستم
   در پناه حق باشید

 • رضوی ۳۰ خرداد ۱۳۹۶

  سلام.ممنون از توضیحات خیلی خوبتون.من موقع حرف زدن صدای(سم) خیلی میزینه.چجور میتونم اینو درسش کنم؟

  • امیر مصطفی ۳۰ خرداد ۱۳۹۶

   درود بر شما دوست بزرگوارم
   میتونم ازتون خواهش کنم که به اندازه یک دقیقه صدای صحبت کردنتون رو برام به ایمیل info@amirmostafa.com ارسال کنید.
   منتظر ایمیل شما هستم.

 • امیر ۱۵ تیر ۱۳۹۶

  بسیار کامل و کاربردی.. سپاس از شما 🙂

  • امیر مصطفی ۱۶ تیر ۱۳۹۶

   درود بر شما امیر ارجمند
   سپاسگزارم از لطف و محبت شما 🙂

 • نازی ۹ مرداد ۱۳۹۶

  سلام باتشکر از سایت خوبتون.من یه دختر۲۶ ساله م موقع صحبت کردن خیلی تند حرف میزنم وکلمات رو ناخداگاه با لکنت میگم این مسئله خیلی اذیتم میکنه هرچقدرم که بخوام شمرده حرف بزنم نمیتونم لطفا کمکم کنید افسرده شدم حس میکنم کسی حرفامو گوش نمیده یا اهمیت نداره مخصوصا تو جمع.

  • امیر مصطفی ۹ مرداد ۱۳۹۶

   درود بر شما سرکارخانم نازی ارجمند
   پیشنهاد می کنم که این رادیو بیان رو گوش دهید و با تمرین و تکرار و پشتکار کم کم این موارد برای شما حل خواهد شد:
   ۱- رادیو بیان شماره ۱۲: تپق زدن

   ۲- رادیو بیان شماره ۱۴: چگونه با اعتماد به نفس حرف بزنیم

   ۳- رادیو بیان شماره ۱۰: سرعت صحبت کردن

   ۴- رادیو بیان شماره ۵: راه های تقویت فن بیان

   اگر تمایل داشتید می توانید در طی زمان و در طی انجام د ادن این تمرینات صدای خودتون رو (حداکثر یک فایل ۳ دقیقه ای) برای بنده ارسال کنید تا تجزیه و تحلیلش کنم.

   با آرزوی بهترین ها برای شما 🙂

 • نازی ۱۳ مرداد ۱۳۹۶

  سپاسگزارم

  • امیر مصطفی ۱۴ مرداد ۱۳۹۶

   متشکرم از شما نازی گرامی
   براتون بهترین لحظات رو آرزو دارم

 • شاهین ۱۸ مرداد ۱۳۹۶

  با سلام و شکر از مطالب بسیار مفید تون من یک مرد ۴۰ ساله هستم ولی صدای مردانه قوی و خوبی ندارم ممکنه من رو هم راهنمایی کنید.خیلی ممنون.

  • امیر مصطفی ۴ آبان ۱۳۹۶

   درود بر شما جناب آقای شاهین ارجمند
   پیشنهاد می کنم که این مقاله را مطالعه بفرمایید و تمرین مربوطه اش را هم انجام دهید:
   داشتن صدای مردانه

 • زهرا ۱۹ مرداد ۱۳۹۶

  سلام وخسته نباشید منم مشکلم تن صدامه ک زمخت و بم!؟چیکا کنم خوب شه

  • امیر مصطفی ۳ مهر ۱۳۹۶

   درود بر شما زهرا ارجمند.
   این موارد نیاز به تمرین داره و متاسفانه با نوشتن چند خط نمیشه بیان کرد که چطور خواهد بود.
   اگر کمی صبر کنید در ماه های آینده یک دوره غیرحضوری در استودیو ضبط می کنم که می توانید از آن برای رفع زمخت و بم بودن صداتون استفاده کنید تا صدای دلنشین تری برای صحبت کردن داشته باشید.

   براتون بهترین لحظات رو آرزو دارم
   در پناه خدا باشید

 • محمد حسین ۳ شهریور ۱۳۹۶

  سلام .
  پسری ۱۷ساله هستم صدام همیشه بد و خشن بوده مخصوصا وقتی با ولوم عادی و بلندصحبت میکنم.
  آیا امیدی هست که دیگران هم از صدای من لذت ببرن؟ممکنه؟

  • امیر مصطفی ۳ مهر ۱۳۹۶

   درود بر شما محمدحسین عزیز.
   به احتمال خیلی زیاد این خشن بودن صدای شما بخاطر سن بلوغتان است.
   شاید لازم باشه یک سال دیگه هم صبر کنی تا صدات و حنجره ات جای خودش رو پیدا کنه.
   اگر اینچنین نشد باز هم بنده را در جریان بزارید. 🙂
   شاد و پر انرژی باشید

 • محمدرضا.محمدزاده ۱۵ شهریور ۱۳۹۶

  سلام.مطالب خوبی بود.
  من می‌خوام بدونم چطوری باید صدا رو کلفت کرد.

  • امیر مصطفی ۲ مهر ۱۳۹۶

   درود بر شما محمدرضا ارجمند
   وقتت بخیر باشه.
   در مورد کلفت کردن و بم کردن صدا مقاله ای مفصل نوشتم که همراه با یک تمرین است. لطفا تمریناتش رو بصورت منظم انجام بده تا بعد از حدود یک ما صدای بم تری داشته باشی. (لطفا روی لینک زیر کلیک کن)
   چگونه صدای کلفت و مردانه داشته باشیم

   برات بهترین لحظات رو آرزو دارم
   در پناه خدا باشی 🙂

 • زهرا ۲۶ شهریور ۱۳۹۶

  سلام من یه دختر ۱۹ ساله هستم اطرافیانم همیشه بهم گفتند که صدای بمی موقع حرف زدن دارم خودم صدامو ضبط کردم و گوش دادم و بنظرم همینطور اومد ولی موقع خوندن نت های انگلیسی صدام به شدت نازک و ضعیف و تو دماغی میشه برای حل این مشکل چیکار کنم؟دلم صدای بم حرف زدنمو موقع خوندن میخواد

  • امیر مصطفی ۲ مهر ۱۳۹۶

   درود بر شما سرکارخانم زهرا گرانقدر
   وقتتان بخیر باشد
   برای بم تر شدن صدایتان پیشنهاد می کنم این مقاله را مطالعه بفرمایید و تمریناتی که در این مقاله بیان شده است را بصورت منظم انجام دهید.
   چگونه صدای بم و کلفت داشته باشیم

   بهترین ها رو براتون آرزو دارم 🙂
   در پناه خدا باشید

 • یونس ۲ مهر ۱۳۹۶

  سلام استاد .واقعا استفاده کردم .من مدت هاست دنبال چنین چیزی میگردم چون اقتضای شغلیم اینگونه اقتضا میکنه.
  استاد من قاری قرآن و مجری همایش و برخی برنامه ها هستم.دوستانم از من ایراد میگیرن که موقع مجریگری یا قرایت قرآن صدام تغییر میکنه و از گلو و بینی میخونم .مخصوصا موقع قران خوندندم .ممنون میشم راهنماییم کنید تا چکار کنم .

  • امیر مصطفی ۲ مهر ۱۳۹۶

   درود بر شما یونس عزیز و ارجمند
   وقتت بخیر باشه
   یک تمرین بسیار ساده است که میخام روزانه سه تا پنج مرتبه انجامش بدی.
   اون تمرین اینه:
   میخام از ۱ تا ۱۰ بشماری، به عدد ۶ که رسیدی بینی ات را بگیری و بدون اینکه صدات تودماغی بشه باید بتونی اعداد رو تا ۱۰ بشماری، اگر این تمرین رو درست انجام بدی فقط کمی صدات در عدد ۹ تودماغی میشه که این طبیعی است.
   پس این تمرین رو انجام بده و سعی کن مقدار هوایی که به بینی ات هدایت میکنی کنترل کنی.

   پیروز و پایدار باشی 🙂

 • نسترن ۹ مهر ۱۳۹۶

  سلام و خسته نباشید
  مطالبی ک تو سایت گذاشتین عالیه

  خواستم بدونم کانالی تو تلگرام ندارید ک اونجا راحت تر بتونیم به مطالبتون دسترسی داشته باشیم؟

  من راستش صدام گاهی وقتا که کم صحبت میکنم خوبه
  اما همینکه گرم صحبت میشم جیغ جیغو میشه ? این اذیتم میکنه

  • امیر مصطفی ۱۰ مهر ۱۳۹۶

   درود بر شما سرکارخانم نسترن ارجمند
   وقتتون بخیر
   ممنون از محبت شما
   برای عضو شدن در کانال تلگرام بنده می توانید روی لینک زیر کلیک کنید:
   کانال تلگرام آموزش سخنرانی و فن بیان (امیر مصطفی)
   https://t.me/joinchat/AAAAAD3wmaZJ0t26NzP7NA

   در مورد صداتون هم شما می بایست یکسری تمرینات رو انجام بدید که برای پیدا کردن صدای میانی شما هست.
   در ماه های آینده از دوره غیرحضوری رونمایی می کنم که می توانید در آن شرکت کنید و با انجام تمرینانتش صدای دلنشین خودتان را داشته باشید.

 • بهار ۱۱ مهر ۱۳۹۶

  با سلام. ممنون از مطالب خوبتون
  من صدای خیلی آروم و کم جونی دارم. در مکالمات روزمره هم صحبت کردنم همینجوره. ولی وقتی که میرم سر کلاس و درس میدم باید خیلی داد بزنم چون صدام به بچه ها نمیرسه. و وقتی داد میزنم از وسطای کلاس صدام به شدت میگیره و گلوم خشک میشه. به شکلی که خودم هم صدای خودم رو به سختی میشنوم. هرچی هم آب بخورم درست نمیشه. این برای خودم و بچه های کلاسم آزاردهنده است. چطور میتونم تغییر بدم این شرایط رو؟
  از تن صدای خودمم خوشم نمیاد …

  • امیر مصطفی ۳ آبان ۱۳۹۶

   درود بر شما سرکارخانم بهار ارجمند
   ۱- پیشنهاد می کنم تمرینات تنفسی دیافراگمی که در این مقاله عنوان شده است را انجام دهید.
   ۲- و سپس تمرین شمارشی را از ۱ تا ۵۰ انجام دهید، به این صورت که از شماره ۱ شروع می کنید، نفس عمیق دیافراگمی میکشید و بلند می گویید ۱، و با پایان شمارش شما باید تمام نفس خود را بیرون دهید. و بعد شماره ۱ – ۲ و بعد ۱ – ۲- ۳ و بعد ۱-۲-۳-۴ و همنطور ادامه میدیم. کم کم به تعداد شماره ها اضافه کنید، مثلا برای هفته اول شمارش تا ۲۰ کافیه، هفته دوم تا ۳۰ و … تا چهار هفته به عدد ۵۰ برسانید و یک نفس بگویید. فقط تمرین مداوم داشتن یکی از ضروریات این تمرین هست.

   نفستون گرم و صداتون رسا
   در پناه خدا باشید

 • محمد ۱۵ مهر ۱۳۹۶

  سلام استاد عزیز من این تمرینای سایت رو چند روزیه که دارم انجام میدم اما تمرینات تخصصی تری میخوام میشه لطفا کمکم کنید

  • امیر مصطفی ۳ آبان ۱۳۹۶

   درود بر شما محمد عزیز و گرامی
   بنده در استودیو در حال ضبط تمرینات تخصصی تری هستم که با استفاده از این تمرینات و موارد دیگه ای که خدمتتان عرض کردم بتوانید صدای خوب و قدرتمندی داشته باشید.
   حدودا اواخر آبان ماه از این دوره رو نمایی خواهیم کرد.
   براتون بهترین رویداد ها رو آرزو دارم، در پناه خدا باشید.

 • ابوالفظل ۵ آبان ۱۳۹۶

  سلام من ابوالفظل هستم ۱۵ سالم مداحی می کنم ولی صدام میخونم خیلی بعده وهمه میگن نکره است ودو سال کالس مداحی میرم ولی تاثیر نداره به نضر شما چیکار کنم صدام خیلی خوب بشود

  • امیر مصطفی ۵ آبان ۱۳۹۶

   درود بر شما ابوالفضل عزیز.
   برای خوب شدن صدا تمریناتی وجود داره که در حال حاضر دارم در استودیو به همراه پیانو آنها را ضبط می کنم.
   تلاشم رو میکنم تا اواسط ماه آینده این دوره را تکمیل کنم.

   • ابوالفظل ۵ آبان ۱۳۹۶

    خیلی ممنون استاد امروز کلاس مداحی کسای که صدای خوب داشتن برد استادیوم صدای ان ها ضبت شود برای رادیو اربعین چون صدای من خوب نبود من را نبردند از بعد ضهر نارحتم تا الن لطفا کمک کنید خیلی ممنو استاد

 • ابوالفظل ۵ آبان ۱۳۹۶

  لطفا جواب بدید وچه تمرینات برای صدا کنم استاد

  • امیر مصطفی ۵ آبان ۱۳۹۶

   لطفا نگران نباشید.
   با تلاشهای خودتون و با راهکارها و تمریناتی که خدمتت عرض می کنم می تونی تا سال آینده صدای فوق العاده ای برای مداحی داشته باشی.

 • ابوالفظل ۵ آبان ۱۳۹۶

  لطفا زود جواب بدید???

 • ابوالفظل ۵ آبان ۱۳۹۶

  خیلی ممنونم استاد انشا الله خداوند شما را حفظ کند خدا خیرتون بدهد ممونم همین ترمیناتی رو که گفتید ادامه بدم اگه میشه تمرینات مهم تریم اگه هست بهم بگید تشکر

  • امیر مصطفی ۲۰ آبان ۱۳۹۶

   درود بر شما ابوالفضل عزیز
   تمرینات دیگه هم وجود داره. اما با توجه به متن و امکاناتی که هست نمیتونم بیانش کنم و بهتون انتقال بدم. چون میبایست این تمرینات با پیانو انجام شه و یکسری نت های خاص اجراء شه.
   لطفا صبور باشید 🙂

 • ابوالفظل ۱۱ آبان ۱۳۹۶

  استاد جمعه دوباره کلاس دارم چگونه باصدای خوب مداحی کنم که همه بچه ها کیف کنند از صدام بخدا همه ای تلاشم رو می کنم صدام خوب بشود ممنونم استاد

  • امیر مصطفی ۲۰ آبان ۱۳۹۶

   سلامی مجدد خدمت شما ابوالفضل جان
   می دونم که خیلی مشتاق این هستی که صدای خوبی داشته باشی.
   اما این موضوع نیازمند زمان هست.
   هم شما باید زمان بگذارید و انجامش بدید و هم بنده زمان نیاز دارم تا این دوره غیرحضوری رو ضبط کنم.

 • حامد ۱۳ آبان ۱۳۹۶

  سلام خسته نباشید استاد
  من نوجوان ۱۸ ساله هستم علاقه شدیدی به خوانندگی دارم و میخام صدام مثل فرزاد فرزین باشه
  صدام نه نازک هستش نه کلفت
  خیلی خوشحال میشم کمکم کنید

  • امیر مصطفی ۲۰ آبان ۱۳۹۶

   درود بر شما حامد عزیز
   پیشنهاد می کنم که حتما یک ساز را آموزش ببینید و بنوازید.
   همچنین رفتن به کلاسهای آواز هم خیلی میتونه به شما کمک کنه.
   اما برای اینکه بتونید صداتون رو کنترل بیشتری بهش داشته باشید و از آوا های بیشتری بتونید بهره ببرید بهتون پیشنهاد می کنم تا دو ماه آینده دوره غیرحضوری در حال تهیه هستم و در حال حاضر در استودیو ضبط می کنمش که میتونه فوق العاده روی صدای شما تأثیر بذاره.

   • حامد ۲۰ آبان ۱۳۹۶

    دوره ای که میگید چطوریه؟

    • امیر مصطفی ۲۱ آبان ۱۳۹۶

     این دوره بصورت صوتی است و یکسری تمرینات که برای پیدا کردن صدای میانی ما وجود دارد انجام میدهیم. این تمرینات با پیانو انجام میشود و می بایست یکسری آواها و نت های خاصی را اجرا کنیم.
     صدای میانی معجزه تارهای صوتی ماست و اگر بتوانیم صدای میانی خود را پیدا کنیم می توانی صدای فوق العاده ای برای صحبت کردن، خوانندگی و یا سخنرانی داشته باشیم.
     جالب بدونید که ذهن و بدن ما هیچ فرقی بین خوانندگی و صحبت کردن های معمولی قائل نمیشه و فقط تصور می کنه که ما هنگام خوانندگی کمی آواها را می کشیم.

     • حامد ۲۱ آبان ۱۳۹۶

      منتظرم هستم استاد

     • امیر مصطفی ۲۱ آبان ۱۳۹۶

      ارادتمندم. تمام تلاشم رو می کنم که یک دوره حرفه ای تهیه کنم.
      در پناه خدا باشید 🙂

 • ضیا ۱۶ آبان ۱۳۹۶

  اقا صدام خشنه چکار کنم تا نرم و ملایم باشد

  • امیر مصطفی ۲۰ آبان ۱۳۹۶

   درود بر شما ضیاء عزیز
   پیشنهاد می کنم تمریناتی که در این لینک وجود داره رو انجام بدید:
   https://amirmostafa.com/deep-bass-sound/

 • A.R.D ۱۹ آبان ۱۳۹۶

  باعرض سلام و خسته نباشید بر تمامی شما دوستان عزیز و مخصوصا شما آقای امیر مصطفی.
  من یه سوالی داشتم و اونم اینکه
  آیا مواد غذایی یا هوا مناسب در رسا شدن صدا اهمیت یا تأثیر داره؟
  و سوال بعدیم اینکه
  چه ورزش یا تمریناتی میتونه روی صدا رو صاف و دلنشین کنه؟اصلا با تمرین و ورزش میشه یا نه؟!!

  • امیر مصطفی ۲۰ آبان ۱۳۹۶

   درود بر شما A.R.D ارجمند
   سپاسگزارم از شما. ممنون از انرژی که ارسال می کنید 🙂
   ۱- بله مواد غذایی می تونه روی بهبود و یا بد شدن صدا تأثیر داشته باشه.
   هوا هم همینطور. خب اگه در هوایی آلوده زندگی کنید قطعا بخاطر سرفه ها و یا موارد دیگه حنجره شما ممکنه آسیب ببینه.
   پیشنهاد می کنم به این رادیو بیان گوش کنی:
   چه بخوریم تا صدای خوبی داشته باشیم

   ۲- ورزش کردن هم باعث میشه که تنفس ما بهتر بشه و از طرفی هوای بیشتر در شش های ما به وجود بیاد.
   تمریناتی هم برای بهبود صدا وجود داره که می تونید انجام بدید. البته در حال حاضر در استودیو دارم روی این تمرینات کار می کنم. این تمرینات با پیانو انجام میشه و باعث میشه که ما صدای میانی خودمون رو پیدا کنید.

 • شاهپور ۱۹ آبان ۱۳۹۶

  با سلام و احترام
  صدای من به نوعی ٢ مود داره: مود اول که وقتی صحبت میکنم حتی خودمم میدونم نوع صحبت کردنم فاقد هرگونه جذابیتی هست. مود دوم -که برای رسیدن بهش باید از لحاظ ذهنی روی خودم کار کنم- خوب واقعا جذاب هستم و کلا کلام و رفتارم آرامش خاصی داره.
  باورش شاید آسون نباشه ولی ۶-٧ سالی میشه که “با راه حل های مختلف” سعی میکنم مود دوم ثبات پیدا کنه ولی تا به الان موفق نشدم. اگر راهنمایی و پیشنهادی برام داشته باشید بشدت استقبال میکنم

  • امیر مصطفی ۲۰ آبان ۱۳۹۶

   درود بر شما شاهپور ارجمند
   ۱- پیشنهاد می کنم صدای خودتون رو ضبط کنید و بشنوید. این کار را زیاد انجام بدید تا به صدای خودتون عادت کنید. اینکه میدونید صداتون فاقد هرگونه جذابیتی هست می تونه بخاطر این باشه که شما به صدای ضبط شده خودتون عادت ندارید.
   اگر دوست داشتید میتونید یک فایل یک دقیقه از صدای خودتون برای بنده ایمیل کنید تا بررسی اش کنم.
   ۲- مورد دوم رو متوجه نشدم، آیا کلا جذاب هستید و کلام و رفتارتون آرامش خاصی داره؟ اگر اینجوریه پس مورد اول هم نقض میشه که؟
   خیلی خوبه که روی مهارتهای خودتون وقت میزارید و برای پیشرفت خودتون تلاش می کنید. به شما تبریک عرض می کنم به خاطر این مورد.

 • امید براتی ۲۱ آبان ۱۳۹۶

  خیلی ممنون خیلی کامل توضیح داده بودید.
  فقط یک سوال داشتم.میخواستم بدونم چطوری بفهمم که گام درستی رو برای صدام انتخاب کردم.باز هم تشکر میکنم

  • امیر مصطفی ۲۱ آبان ۱۳۹۶

   درود بر شما جناب آقای امید براتی ارجمند.
   این که چگونه متوجه شید که آیا گام درستی را برای خواندن انتخاب کردید یا خیر بستگی به تنظیم آهنگ شما داره، (البته ساخت آهنگ، تنظیم و خوانندگی در تخصص بنده نیست) و این موارد را می توانید با تنظیم کننده آهنگ یا یک مربی آواز هماهنگ بفرمایید.

 • راضیه ۲۱ آبان ۱۳۹۶

  سلام خدا قوت ، مممنون از مطالب عالیتون ، من یک سوال داشتم واونم اینه که چطوری میشه از همه حجم صدا استفاده کرد؟ و صدا رو رها کرد ؟

  • امیر مصطفی ۲۱ آبان ۱۳۹۶

   سلام بر شما سرکارخانم راضیه ارجمند
   منظورتون حجم صدا این هست که چطور میشه نت های بالا را خواند؟

 • علیرضا خیری ۲۳ آبان ۱۳۹۶

  سلام استاد
  یه سوالی داشتم .
  من هر وقت تحریر میزنم صدام خشن میشه و فقط تو یه اوکتاو میتونم بخونم .
  مثلا موقعی که خواننده تو اوج میخونه من نمیتونم بخونم و یه اوکتاو پایین تر میخونم یا برعکس .
  میشه کمک کنید؟؟؟

  • امیر مصطفی ۲۳ آبان ۱۳۹۶

   درود بر شما جناب آقای خیری ارجمند
   دقیقا میدونم که چه میفرمایید.
   دلیلش اینه که شما صدای میانی خودتون رو پیدا نکردید.
   برای پیدا کردن صدای میانی و همچنین خواندن در اکتاوهای بالاتر و پایین تر مثل یک و نیم اوکتاو یکسری تمرینات خاص وجود داره.
   البته تمرینات سولفژ می تونه به شما کمک خوبی بکنه.
   در حال حاضر دارم در استودیو با پیانو دوره ای مخصوص این کار رو طراحی و ضبط می کنم. کمی زمان بر هست. اما تصور می کنم تا دو ماه آینده این دوره فوق حرفه ای در سایت منتشر بشه.
   پیشنهاد می کنم چند مقاله ای که در مورد صدا نوشتم مطالعه بفرمایید:
   داشتن صدای بم

   درمان گرفتگی صدا

   • علیرضا خیری ۲۳ آبان ۱۳۹۶

    ممنونم

 • A.R.D ۲۴ آبان ۱۳۹۶

  باعرض سلام و خسته نباشید بر تمامی شما دوستان عزیز و مخصوصا آقای(امیر مصطفی).
  استاد ببخشید وقتتون و گرفتم خواستم بپرسم مصرف زیاد بستنی ، روغن، نمک و شکر چه تاثیری روی وضع صدا یا حنجره داره؟

  • امیر مصطفی ۲۴ آبان ۱۳۹۶

   درود بر شما A.R.D عزیز و ارجمند
   بله بله، مصرف بیش از اندازه بستنی و روغن و نمک و شکر علاوه بر اینکه روی سلامتی ما تأثیرات بسیار منفی داره. روی صدا و حنجره ما هم می تونه تأثیرات خیلی بدی بزاره.
   برای مثال مواد لبنی مثل بستی علاوه بر اینکه خیلی سرد هستند و باعث میشه حنجره آسیب ببینه، باعث میشه موادمخاطی که برای حنجره منا بسیار حیاطی هستند هم غلیط بشه که این اصلا برای صدای ما خوب نیست.

   • A.R.D ۲۴ آبان ۱۳۹۶

    اها خیلی ممنونم استاد فعلا.

  • امیر مصطفی ۲۴ آبان ۱۳۹۶

   خواهش می کنم.
   در پناه خدا باشید 🙂

 • ALI ۲۵ آبان ۱۳۹۶

  با عرض سلام و خسته نباشی بر تمامی دوستان و استاد ارجمندمون آقای امیر مصطفی.
  ببخشید استاد بازم مزاحمتون شدم.
  بنده عرضی داشتم و اونم اینکه شما که گفته بودید برای روغن کاری حنجره حداقل باید روزی ۸ یا ۱۸ لیوان آب بخوریم در این فصل ها که کسی لب به آب نمیزنه مثلا خود من اصلا آب نمینوشم.
  به غیر از آب خوردن راه دیگه برای روغن کاری حنجره هست یا نه؟

  • امیر مصطفی ۲۷ آبان ۱۳۹۶

   درود بر شما ALI عزیز
   فقط آب رو به شما پیشنهاد می کنم.
   همونطور که خدمتتون در مقاله عرض کردم نیاز نیست که یک لیوان آب رو یکهو سر بکشید. دقیقا مثل آبیاری قطره ای سعی کنید که جرعه جرعه آب بنویشید. در روزهای سرد پاییز و زمستان هم آب یخ قرار نیست بنوشید. در زمانی که دارید کار می کنید و یا پشت میز نشستید یک لیوان آب ولرم دم دستتون باشه و سعی کنید در نیم ساعت یا یک ساعت یک لیوان آب را بنوشید.

 • نگین ۲۶ آبان ۱۳۹۶

  آموزش خوبی بود دلم نیومد تشکر نکنم.موید باشید

  • امیر مصطفی ۲۷ آبان ۱۳۹۶

   درود بر شما نگین گرامی
   متشکرم از محبت شما 🙂
   سالم و پرانرژی باشید

 • سعید ۲۷ آبان ۱۳۹۶

  مطالب خوبی بود لطفاً در مورداحساس در صدا اگر مطلبی دارید من را راهنمایی کنید

 • aʟɨ ۸ آذر ۱۳۹۶

  سلام داداشم
  مرسی از سایت خوبت
  من توی یه گروه موسیقی هستم و اهنگ سازم
  و گاهی وقتا هم توی متن شعر دخالت میکنم
  اما من خیلی دوست دارم که باهاشون بخونم اما صدام یه چیزی بین نازکو کلفته…خیلی داغونم کرده این صدا
  دارم افسرده میشم از بقیه خجالت میکشم
  میشه کمکم کنین

  • امیر مصطفی ۱۲ آذر ۱۳۹۶

   سلام aʟɨ عزیز و ارجمند
   وقتت بخیر باشه
   نا امید و افسرده نشو، چرا که در حال طراحی و ساخت یک دوره غیرحضوری هستم که می تونی با انجام دادن تمریناتش به یک صدای قابل قبول برسی
   فقط لطفا کمی صبور باش. تصور می کنم تا یک ماه آینده از این محصول رونمایی بشه

 • نفس ۱۴ آذر ۱۳۹۶

  سلام وقتتون بخیر
  ممنون از مطلاب مفیدتون
  من قبلا صدای خوبی داشتم ولی از وقتی که رفتم دانشگاه صدام طوری شده که مثل سرماخورده هاشده خودم اولش متوجه نبودم ولی از ان زمان پشت تلفن با کسی صحبت میکنم میگن سرماخوردی حالامن چیکارکنم چون الن نیاز به صدای خوب برای ترتیل قران دارم لطفا کمکم کنید

  • امیر مصطفی ۱۴ آذر ۱۳۹۶

   درود بر شما نفس ارجمند
   من تصور میکنم که هوای زیادی در بینی شما هنگام صحبت کردن در جریان هست
   برای رفع این مسئله باید سعی کنید هوای کمتری به بینیتون بدهید
   اگر نتونستید این کارو انجام بدید بهم پیام بدید تا بصورت صوتی خدمتتون عرض کنم.

   • نفس ۲۴ آذر ۱۳۹۶

    ممنون میشم بیشتر توضیح بدید

    • امیر مصطفی ۲۴ آذر ۱۳۹۶

     لطفا به آی دی تلگرام بنده پیام بدید
     t.me/AmirMostafa_com

 • علی ۱۸ آذر ۱۳۹۶

  باعرض سلام و پوزش.
  ببخشید من یه سوالی داشتم میخواستم بدونم آیا صدای یک فرد بد یعنی خوب و رسا نباشه باید تا آخر عمر صداش اینجوری بمونه و تغییر نکنه.
  یا میتونه ارتقاء به صدای خوب و رسا داشته باشه؟
  یا اصلا اینجوری بگم میتونه صدای یک فرد از نوعی به نوع دیگر تبدیل بشه یا نه؟اگه بشه میشه یه توضیح خلاصه ای بدین ممنون میشم.

  وقتتون بخیر با تشکر مخلص همگی…

  • امیر مصطفی ۱۸ آذر ۱۳۹۶

   درود بر شما علی عزیز
   بله قطعا و با تمرینات خاصی میشه ناخالصی ها و اشکالاتی که در صدا وجود داره رو برطرف کرد و به یک صدای دلنشین دست یافت.
   در حال حاضر دارم روی یک دوره غیرحضوری برای همین مورد کار میکنم.

   • علی ۱۹ آذر ۱۳۹۶

    خیلی ممنون آرزوی موفقعیت برای شما و برای تمامی دوستان دارم…

    • امیر مصطفی ۱۹ آذر ۱۳۹۶

     ممنون از شما.
     محبت دارید ?

 • reza ۲۸ آذر ۱۳۹۶

  سلام استاد گرامی من صدام شبیه خواننده آقای معین امید صدام پاپ سنتی هست ولی نمیتونم مثل این خواننده ها بخونم یه پرده پایینتر میتونم اجرا میکنم تقریبا تحریر آقای معینو میتونم بزنم ولی میخام صدام رسا باشه کمک میخوام مرسی

  • امیر مصطفی ۲۸ آذر ۱۳۹۶

   سلام بر شما رضای عزیز
   در دوره ای که در حال طراحی اش هستم این موضوع گنجانده شده.
   چون تمریناتش بصورت صوتی و با پیانو هست اینجا امکان نوشتن نداره.
   لطفا با ما همراه باشید

 • حامد ۲۹ آذر ۱۳۹۶

  سلام استاد هنوز این بسته آموزشی آماده نشده؟

  • امیر مصطفی ۲۹ آذر ۱۳۹۶

   سلام بر شما حامد عزیز.
   ممنونم از پیگیریتون.
   خیر متاسفانه داریم روش کار میکنیم 🙂

   • حامد ۲۹ آذر ۱۳۹۶

    معذرت میخاما ولی نمیشه عجله کنید؟

 • عرفان ۵ دی ۱۳۹۶

  سلام خسته نباشید خیلی ممنون از مطالب مفید سایت تون، من ۱۹ سال دارم و به خوانندگی هم خیلی علاقه دارم تمرین های زیادی هم چند ماهه انجام میدم ولی باز هم صدام اون ضخامت و مردانگی خاص خودشو نداره ایا به بالا رفتن سن صدام تغییر میکنه؟ یا باید تمرینات رو همین جوری پی گیری کنم

  • امیر مصطفی ۵ دی ۱۳۹۶

   سلام بر شما حامد عزیز
   هر دو عامل باعث بهبود صدای شما میشه
   هم بالا رفتن سنتون و هم مداومت در تمرینات ☺

 • fateme ۵ دی ۱۳۹۶

  سلام وقتتون بخیر خیلی ممنون از مطلب خوبتون من ۱۸سالمه وصدای بدی دارم خیلی خیلی بچه گانس واین برام خیلی ازاردهندس لطفاکمکم کنید تاصدایی صاف ونرمال داشته باشم وعلاقه شدیدی ب خوندن دارم ولی بخاطر صدام خجالت میکشم لطفاجوابتونو برام ایمیل کنید مرسی

  • امیر مصطفی ۵ دی ۱۳۹۶

   بسیار عالی
   الان ب ایمیل سایتم از طریق موبایل دسترسی ندارم
   بعدا در زمان مناسب جواب رو براتون ایمیل میکنم

 • محمدصادق ۱۶ دی ۱۳۹۶

  سلام خسته نباشید توضیحتون خیلی خوب بود
  چجوری میشه صدارو طوری کرد ک بشه سنتی خوند ینی بشه بقول معروف چه چه زد یا صدای خیلی رسایی باشه ک موقع بلند خوندن نگیره
  تمرین خواسی داره؟

  • امیر مصطفی ۱۶ دی ۱۳۹۶

   درود بر شما محمد صادق عزیز
   برای این موضوع پیشنهاد میکنم در کلایهای آواز شرکت نمایید
   علاوه بر این در حال طراحی دوره ای هستم که میتواند برای خوانندگی بسیار موثر باشد.

   • محمدصادق ۱۶ دی ۱۳۹۶

    ینی تمرین خواسی نداره؟
    نمیدونم شما حاج حسین سیب سرخیو میشناسین یا ن
    میخوام مث اوشون بخونم

    • امیر مصطفی ۱۶ دی ۱۳۹۶

     قطعا تمرینات خاص خودش رو داره.
     پس پیشنهاد می کنم که به یک کلاس مداحی تشریف ببرید.
     متد کاری من مثل افراد دیگه نیست.
     من روی صدای میانی افراد برای قدرتمند شدن صداشون و خوانش روی نُت های بالا و پایین و … دیگه کار میکنم که البته برای هر خواننده و یا سخنران یا هر شخص دیگه ای که نیاز به یک صدای قدرتمند داره واجبه.
     یکسری تکنیک های آواز و مداحی وجود داره که مختص به همان رشته است.
     مثلا موسیقی سنتی خودش چندین دستگاه داره که هر کدوم نحوه اجراش متفاوته.

 • احسان ۱۸ دی ۱۳۹۶

  سلام . واقعا خسته نباشید بابت مطالب مفیدتون، من یه پسر ۲۰ ساله هستم که استاد زبان انگلیسی مون همیشه بهم میگه رو صدا کار کنه، خسته کننده است و مخاطبانت نیز در اینده خوب متوجه نخواهد شد بنظر شما من چ کارهایی انجام دهم برای اینکه صدایم را بهبود ببخشم. ممنون

  • امیر مصطفی ۱۸ دی ۱۳۹۶

   سلام بر شما احسان عزیز
   لطفا فایل صوتی خودتان را برایم ایمیل کنید
   info@amirmostafa.com

   • احسان ۲۰ دی ۱۳۹۶

    ببخشید میشه ایدی تلگرام بدین تو تلگرام براتون بفرستم.ممنون

 • علی ۲۲ دی ۱۳۹۶

  سلام
  من لازم دار ب سرعت تغیراته اساسی در صدام بوجود بیارم.خیلی برام مهمه.لطفا کمکم کنید

  • امیر مصطفی ۲۲ دی ۱۳۹۶

   سلام بر شما علی عزیز
   لطفا بفرمایید چه تغییراتی؟
   تا قبل از سال جدید از یک دوره حرفه ای در مورد صدا رونمایی میشه.

 • الهام ۲۴ دی ۱۳۹۶

  سلام. روزتون بخیر.
  من خانمی ۳۵ ساله هستم. صدام ضعیفه. خیلی آرومه. احساس می‌کنم همش توی صدام استرسه. عده ای می گن صدام خیلی آرامبخشه. عده ای هم می گن صدام نگرانه. بهرحال اینهاخیلی برام مهم نیست. خودم از این ضعیف بودن صدام به شدت بیزار شدم. انگار نصفی از صدایی که قراره از حنجرم خارج بشه جرات بیرون اومدن نداره. نصف بقیه اش مثل ناله ای خفیف به گوشم می رسه. ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.

  • امیر مصطفی ۲۴ دی ۱۳۹۶

   درود بر شما الهام ارجمند
   اولا شما می بایست هوای وارد شده به حنجره خودتان را کنترل کنید
   صدای آرامش بخش شما به دلیل رسیدن هوای زیاد به حنجره شماست.
   در دوره تصویری که در حال تهیه اش هستم کامل در موردش توضیح داده ام.
   بصورت توشتاری نمیشود توضیح داد میبایست تمریناتش را گوش کنید و انجام دهید.
   و یک پیشنهاد ساده اینکه روزانه سعی کنید دو پاراگراف از متنی را با صدای بلند بخوانید (مثل روخوانی از کتاب در دوران مدرسه)
   صدایتان زیادی بالا نباشه که حنجره اتون اذیت بشه.

   • الهام ۲۵ دی ۱۳۹۶

    ممنون از پاسختون.

    • امیر مصطفی ۲۵ دی ۱۳۹۶

     خواهش میکنم ?

 • علی ۲۷ دی ۱۳۹۶

  باعرض سلام و خسته نباشید بر تمامی دوستان عزیزم مخصوصا استاد عزیزمان❤.

  استاد بنده میخوام بدونم که چه تمرین یا چه بخوریم یا اصلا قبل از سخنرانی یا خواندن چه کاری انجام دهیم که صدایمان صاف و رسا تر باشد و برای شنوندگان جذاب باشد و نظر بیننده یا شنونده رو به خودش جلب کنه؟؟

   • علی ۲۸ دی ۱۳۹۶

    خیلی ممنون آرزوی سربلندی و طلب آمرزش از خداوند برای شما عزیزان و مخصوصا شما استاد ارجمندمون دارم در پناه خدا…

    • امیر مصطفی ۲۸ دی ۱۳۹۶

     متشکرم از شما علی عزیز ?☺

 • محمدخان ۲۸ دی ۱۳۹۶

  سلام خسته نباشید.اقای امیر مصطفی من ۱۵ سالمه صدام اصن یه جوریه نه مردونه اس و نه زنونه وقتی هم که داد میزنم یه صدای کلفت و خشن از حنجره ام بیرون میاد و این خیلی من آزار میده من چیکار کنم تا صدام صاف تر و دلنشین تر بشه لطفا راهنماییم میکنید…

  • امیر مصطفی ۲۸ دی ۱۳۹۶

   سلام بر شما محمد خان عزیز
   در حال تلاش برای ساخت یک دوره ویدیویی هستم.
   امیدوارم تا اواخر سال رونمایی شود.
   این تمرینات با استفاده از پیانو هست و همچنین نکات فوق العاده ای را برای داشتن یک صدای خوب بیان میکنم.
   از صبوری شما متشکرم. ?

   • محمدخان ۲۸ دی ۱۳۹۶

    اها متشکرم?

  • رضا ۲۸ دی ۱۳۹۶

   سلام.
   با اجازه اقای امیر مصطفی میخوام یه چیزی بگم بهت داش محمد.
   داش گل شما الان تو دوره بلوغ هستی و این صدا برای افرادی که دوره بلوغ و سپری میکنن مسئله‌ی طبیعی هس نگران نباش بعد دو سه سال صدات مردونه و اگه تمریناتی که استاد در اختیارتون گذاشته رو انجام بدی صدات صاف و رسا و دلنشین میشه..
   یاحق..

   • امیر مصطفی ۲۸ دی ۱۳۹۶

    درود بر شما رضا عزیز
    ممنون از شما
    بله دقیقا همینطور از
    دیگر دوستان هم همین سوال را داشتند بهشون یادآوری میکردم که به دلیل بلوغ است. ??

    ممنون از شما رضا عزیز

    • رضا ۲۸ دی ۱۳۹۶

     خواهش میکنم وظیفه اس استاد?.

     • امیر مصطفی ۲۸ دی ۱۳۹۶

      ???

 • مهسا ۲۸ دی ۱۳۹۶

  سلام.ممنون از سایت خوبتون. من ۲۷سالمه و از کوچکی “ر” رو “ل” میگفتم و این خیلی اعتماد بنفسمو آورد پایبن و از کوچکی با صدای آروم حرف میزنم که معلوم نشه و همیشه موقع حرف زدن توی مغزم دارم میگردم دنبال کلماتی که “ر” ندارن .الان فهمیدم مربوط به فرنوم زبانی میشه که تو بچکی موقع بازی پاره شده و بد وصل شده و میخوام عمل کنم ولی نمیدونم بعدش شرایط حرف زدنم چطور میشه چون دامنه حرکت زبانم بیشتر میشه شما میتونید راهنماییم کنین؟ یا بنظر شما بدون عمل میتونم حرف زدنمو اصلاح کنم؟

  • امیر مصطفی ۲۹ دی ۱۳۹۶

   سلام بر شما مهسا ارجمند
   حتما با تلاش و پشتکار میتونید به نتیجه دلخواهتون‌برسید.
   نمیدونم سطح تیم مورد شما به چه اندازه است و اینکه عمل لازم هست یا خیر
   اما تلاش کنید که در روز چند دقیقه ررررررررررر را به صورت رگباری بیان کنید.
   به احتمال زیاد این‌تمرین خوبی باشه.
   پیشنهاد میکنم که به گفتار درمانگر مراجعه کنید.
   و در نهایت اگر واقعا نیاز بود عمل کنید.

   • مهسا ۲۹ دی ۱۳۹۶

    سلام. خیلی ممنون از راهنمایی تون.

 • محمد ۳۰ دی ۱۳۹۶

  سلام. ممنون از مطالب مفیدتون
  من وقتی با دیگران حرف میزنم حرفامو به خوبی متوجه نمی شن و صدام به نظر خودم مشکل خاصی هم نداره ولی بعضی وقتا با اینکه خیلی هم سعی میکنم ولی بازم طرف مقابل درست نمی شنوه و می پرسه چی گفتی؟
  و این به شدت اعتماد به نفس منو پایین آورده و بیشتر وقتا سکوت اختیار می کنم. البته این موضوع فقط موقع گفتگو های روزمره ست ولی موقع رو خوانی یا سخنرانی چنین چیزی وجود نداره…
  نمیدونم شاید یه کمی جویده جویده حرف میزنم شایدم تن صدام ضعیف یا تو دماغی باشه
  لطفا اگر ممکنه راهنمایی کنید

 • سُمی ۱ بهمن ۱۳۹۶

  سلام و خسته نباشید یک دنیا ممنونم بابت توضیحات خوبتون .. لذت بردم از خوندن مطالب ..من صدای خوبی دارم? و درحال حاضر رو تنفس شکمی کار میکنم برای بهتر شدن و همچنین تقویت صدا و خوانش صحیح .. از تمرینات خوب شما نهایت استفاده رو دارم.. فقط مشکل من تلفظ س ش هست که کمی حین خوانش احساس میکنم سخت میشه برام.. مثل کلمه دوست که حین خوانش ممکنه نتونم حرف ت رو که بعد از حرف س اومده با قدرت تلفط کنم .. ممنون میشم از شما راهنمایی کنید و خوشحال میشم بتونم صدامو برای شما بفرستم و نظرتون رو برام بگین که خیلی برام ارزشمنده. با تشکر از شما

  • امیر مصطفی ۱ بهمن ۱۳۹۶

   سلام و درود خدمت شما سُمی عزیز و ارجمند
   قبل از اینکه توضیحاتی بیان کنم لطفا یک فایل یکی دو دقیقه ای از صداتون برام ارسال کنید تا بشنوم
   ایمیل info@amirmostafa.com

 • امیر حسین ۴ بهمن ۱۳۹۶

  سلام علیکم
  برادر عزیز
  من قاری هستم و ۱۶ سال دارم وصدام یک صدای بم و امیخته با جیق و انعطاف پذیر نیست
  و زمانی که می خونم صدام بهد از ۳دقیقه خسته میشه
  و تا صدام بالا نبرم صدام بم بم و تا گرم نکنم
  صدای بالام هم خیلی مزخرف
  با تشکر
  یاعلی

  • امیر مصطفی ۵ بهمن ۱۳۹۶

   درود بر شما امیرحسین عزیز.
   قبل از هر چیز به شما پیشنهاد می کنم این مقالات بیده که در مورد صدا هست را مطالعه کنید.
   رفع گرفتگی صدا
   چه بخوریم تا صدای خوبی داشته باشیم
   درمان گرفتگی صدا

   اما برای نازک کردن صدایتان در گام های بالا تمرینات خاصی وجود داره که باید آوا ها و صداهای خاصی را به همراه نُت های مخصوص پیانو تمرین کنید تا بتوانید روی حنجره خود تسلیط داشته باشید و صداها را کنترل کنید.
   در حال ساخت یک پکیج جامع ویدویی در مورد صدا هستم، اما متاسفانه کارها خیلی کند پیش میرود. امیدوارم که بتوانم این پکیج را تا انتهای امسال منتشرش کنم.
   براتون آرزوی سلامتی و بهروزی دارم.
   در پناه خدا باشید

 • رامبد ۶ بهمن ۱۳۹۶

  سلام.
  استاد گرامی خوردن زیاد تخمه‌ی آفتاب گردان ، میوه های ترش و شیرین ، گردو و شیر چه مزایا و ضرر هایی برای صدا و حنجره داره لطفا میشه توضیح بدین؟

  • امیر مصطفی ۶ بهمن ۱۳۹۶

   درود بر شما رامبد عزیز
   از آنجا که تخمه آفتابگران چرب است باعث می شود که مایع مخاطی در حنجره ما که باعث روغنکاری می شود غلیظ شود و از حالت طبیعی خودش خارج شود.
   میوه های ترش هم باعث رقیق شدن این مایع مخاطی می شود و همینطور مواد شیرین هم باعث غلیظ شدنش می شوند.
   این سری که این مواد غذایی را مصرف می کنید به این موضوع دقت کنید. مثلا اگه لبنیات مصرف کنید مایع مخاطی گلو و حنجره شما غلیظ می شود و ما همش مجبور هستیم که گلوی خودمان را صاف کنیم.
   پیشنهاد می کنم که اگر با صدای خودتان در روزهای خاصی زیاد کار دارید از این مواد غذایی کمتر استفاده کنید.
   خودم به گردو حساسیت دارم. البته زمانی که گرون رو خالی میخورم. به هر حال شما هم بهتره که مواد غذایی که باعث حساسیت در گلو و صدایتان می شود پیدا کنید و کمتر مصرفشون کنید.

 • جواد ۶ بهمن ۱۳۹۶

  سلام بر همگی منم این مواد غذایی هایی که داشمون” رامبد” گفت و خیلی مصرف میکنم آقای امیر مصطفی اگه بشه توضیح بده شاید بقیه هم کنجکاون بدون…

  • امیر مصطفی ۶ بهمن ۱۳۹۶

   سلام بر شما جواد عزیز
   جواب دوست خوبمون “رامبد” را دادم 🙂

   • رامبد ۶ بهمن ۱۳۹۶

    استاد ببخشید شیر چطور؟

    • امیر مصطفی ۶ بهمن ۱۳۹۶

     شیر هم جزو لبنیات هست دیگه 🙂
     شیر و لبنیات باعث غلیظ شدن مایع مخاطی حنجره ما میشه

     • رامبد ۶ بهمن ۱۳۹۶

      استاد نمیفهمم این غلیظ شدن خوبه یا بده میشه واضح تر توضیح بدین؟!

 • الهام ۱۱ بهمن ۱۳۹۶

  با سلام
  ۲۸سالمه و از بچه گی از تو دماغی بودن صدام رنج میبرم،اعتماد به نفسم بسیار پایینه و نمیتونم در جمع صحبت کنم،آیا راهکاری برای حل این مشکل هست؟ممنون میشم پاسخم بدید

  • امیر مصطفی ۱۱ بهمن ۱۳۹۶

   درود بر شما سرکارخانم الهام ارجمند
   لطفا صدای خودتون رو برام به ایمیل ارسال کنید تا بشنوم
   info@AmirMostafa.com

 • محمد امین ۱۲ بهمن ۱۳۹۶

  سلام!
  از مطالبتون خوشم اومد ? واقعا لایک داشت!
  فقط یه سوال؟¿
  من بازیگرم (تائتر) بهم یه نقش خشن و بهم دادن.و گفتن باید تمرین کنی تا صدات خشن و گرفته بشه بهم گفتن تا با راهنمایی شما بتونم صدام و کمی خشن و گرفته کنم!!
  آیا امکان داره که صدام خشن و گرفته بشه یا نه؟!
  خیلی میترسم که این نقش و از دست بدم اگه کمکم کنید ممنونتون میشم?

  • امیر مصطفی ۱۲ بهمن ۱۳۹۶

   سلام محمد امین عزیز
   راستی آدرس ایمیلت اشتباهه
   شما همون محمد امین هستی ک کلیپ درست میکنه؟ ??

   سعی کن هوای کمتری ب حنجره هات برسونی
   اینجوری صدات مرتعش و خش دار میشه ?

   امتحان کن
   نتونستی باز پیام بده ?‍♂️

   • محمد امین ۱۲ بهمن ۱۳۹۶

    ببخشید امیر آقا منظورتون و متوجه نمیشم
    چجوری هوای کمتری برسونم مگه میشه این جور چیزی؟!

    • محمد امین ۱۲ بهمن ۱۳۹۶

     فقط با فشار دادن دستم روی قلوم میتونم صدامو به قول شما خش دار کنم بعد قلوم درد میکنه??و توی صحنه که نمیتونم فقط دستم روی قلو دیالوگ بگم?

     • امیر مصطفی ۱۲ بهمن ۱۳۹۶

      لطفا بهم ایمیل بدید و صداتون رو هم بفرستی
      هم صدای معمدلی هم صدای خش داری ک میگید
      فردا صبح بهش گوش میکنم

 • علیرضا ۱۵ بهمن ۱۳۹۶

  سلام خوبین من میخوام صدام مثل مداح باشد باید چه کنم لطفا بگید

  • امیر مصطفی ۱۶ بهمن ۱۳۹۶

   سلام بر شما علیرضای عزیز.
   این نکته را لازم می بینم که خدمتتان بیان کنم، اگر میخواهید خوانند بشید و یا مداحی کنید بهتر است که در کلاسهای مربوطه اش شرکت کنید و فنون مربوط به آن را یاد بگیرید.
   در آینده ای نه چندان دور دوره ای غیرحضوری منتشر خواهم کرد که می تواند گام بسیار موثری برای رشد شما در صدایتان باشد.

 • Mhd_ad ۱۹ بهمن ۱۳۹۶

  سلام عرض میکنم خدمت استاد بزرگوار من پسری ۱۶ ساله هستم و تازگی وارد کار مداحی شدم. صدای من از نوع صدا های به اصطلاح چپ کوچه ومیخوام به آون نقطه از حالت زیبای صدام
  برسم میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • امیر مصطفی ۱۹ بهمن ۱۳۹۶

   سلام بر شما دوست بزرگوارم.
   پیشنهاد اول بنده این هست که حتما در کلاس های مداحی شرکت کنید.
   اما برای اینکه بتونید یکسری از صداهای حنجره خودتون رو کشف کنید دوره ای که در حال ضبطش هستم می تونه بسیار به شما کمک کنه.

   پیشنهاد می کنم این رادیو بیان ها رو بشنوید و همچنین لطفا صبور باشید تا دوره جامعی که مربوط به صدا هست را آماده و منتشر نمایم:
   رفع گرفتگی صدا
   چه بخوریم تا صدای خوبی داشته باشیم

   • Mhd_ad ۱۹ بهمن ۱۳۹۶

    واقعا ممنون استاد. البته یک چیز دیگه من مقاله های مربوط به تنفس دیافراگمی را خوانده ام وهمچنین در دوره کلاس های مجازی سلفژرا شرکت کرده ام و تمرین میکنم به نظر شما فایده ای داره برای من تو این سن

  • امیر مصطفی ۱۹ بهمن ۱۳۹۶

   خواهش می کنم.
   دوره های سلفژ خوب هستند و شما رو تا یک مسیری می برند.
   سن و سال چیز مهمی برای این موارد نیست.

   • Mhd_ad ۱۹ بهمن ۱۳۹۶

    خیالم راحت شد چون میتر سیدم که باید صبر کنم وعقب بیفتم. واقعا متشکرم میشه لف کنین وبگید که چهطور میتونم با شما ارتباط داشته باشم ومطالب شمارو پیگیری کنم

  • امیر مصطفی ۱۹ بهمن ۱۳۹۶

   ایمیل شما اشتباه هست
   لطفا ایمیل خود را در سایت تصحیح کنید

  • امیر مصطفی ۱۹ بهمن ۱۳۹۶

   راه های ادامه دوستی ما 🙂 :
   کانال امیر مصطفی https://t.me/AmirMostafaCom
   پیج اینستاگرام امیر مصطفی https://instagram.com/AmirMostafaCom

   و همچنین می توانید سایت بنده راه دنبال کنید.
   هر هفته مطالب جدید در سایت منتشر می کنم.

 • سلام من پسری ۱۵ ساله هستم و یک روانخوان کتاب هستم من وقتی شروع به خوندن کتاب با صدای بلند میکنم صدام اصلا یه جوری میشه نه بمه نه زیر بهتره بگم صدام گنگ هس اصلا نامعلومه و وقتی دارم تند تند میخونم علاوه بر اینکه نفس کم میارم صدام کلفت میشه و این موضوع منو خیلی ناراحت میکنه که نتونم روانخوانی رو ادامه بدم با این وضع صدام…
  لطفا منو راهنمایی میکنید که چی کار کنم هم نفس کم نیارم و هم صدام از گنگی بیاد بیرون؟

 • میثم محمودی جلالی ۲۷ بهمن ۱۳۹۶

  سلام.
  من ۱۵سالمه و روانخوان کتاب هستم وقتی شروع به خوندن کتاب تو یه جمعی با صدای بلند میخونم صدام گنگ میشه یعنی معلوم نیس صدام زیره یا بم و علاوه بر این نفس هم کم میارم و وقتی نفس کم میارم روانخوانی کلا بهم میخوره…
  لطفا راهنماییم کنید که چی کار کنم تا نفس کم نیارم و صدام از گنگی بیرون بیاد.

 • میثم ۲۷ بهمن ۱۳۹۶

  سلام.
  من۱۵سالمه و روانخوان کتاب هستم وقتی میخوام تو یک جمعی یه کتابی رو با صدای بلند بخونم صدام گنگ میشه نه معلومه بمه یا زیر و نفس هم هنگام خوندن کم میارم و روانخوانی بهم میخوره.لطفا راهنمایی کنید که چجور صدامو از گنگی بیارم بیرون و نفس هم کم نیارم…

  • امیر مصطفی ۲ اسفند ۱۳۹۶

   درود بر شما میثم عزیز و ارجمند
   به شما پیشنهاد می کنم به این رادیو بیان گوش کنید
   راه های تقویت فن بیان

 • رضا ۲ اسفند ۱۳۹۶

  باعرض سلام . من میخوام صدام مرتعش و خش دار شه باید چی کار کنم؟

  • امیر مصطفی ۸ اسفند ۱۳۹۶

   سلام بر شما رضا ارجمند
   برای خش دار شدن صدا می بایست حجم هوای وارده به حنجره تون رو کم کنید

 • رضا ۶ اسفند ۱۳۹۶

  سلام.من چجور صدامو خشن و مرتعش و خش دار کنم؟

 • علوی ۸ اسفند ۱۳۹۶

  سلام و عرض ادب.
  جناب استاد؛
  چطور می توان خَشِ صدا را از بین برد؟
  چطور می توان طوری حنجره را پرورش دهیم که بعد از مدتی دچار خش و گرفتگی نشود؟
  چطور می توان خلط گلو و حنجره را کنترل و یا از بین برد؟

  • امیر مصطفی ۸ اسفند ۱۳۹۶

   برای مواردی که فرمودید در حال طراحی یک دوره جامع هستم
   اما برای از بین برن خلط پیشنهاد میکنم روزانه حدود ۱۰ لیوان آب بنوشید
   ۱۰ لیوان آب خالص. نه چایی. نه قهوه. نه آبمیوه توی این شمارش به حساب نمیاد

 • پری ۸ اسفند ۱۳۹۶

  سلام من به تازگی وارد رادیو شدم ولی بم میگن صدام خ ضعیفه و اانگار از ته چاه در میاد.چه راهی هست ؟من خودم فک نمی کنم ضعیفه چون باید واقعا داد بزنم ک اونی بشه ک مد نظر اون هاست.

  • امیر مصطفی ۱۰ اسفند ۱۳۹۶

   سلام بر شما
   سعی کنید با یک صدای نسبتا بلند تمرین داشته باشید تا در زمان عادی صداتون بالاتر به گوش برسد.
   می توانید از کتاب روزانه یک صفحه را بصورت بلندخوانی بخوانید تا حنجره شما به این صدا عادت کند.
   اما صدایتان نباید آنقدر بلند باشد که باعث اذیت شدن حنجره تان و آسیب رسیدن بهش شود.

 • الیاس ۱۱ اسفند ۱۳۹۶

  با سلام من صدای کمی تو دماغی و ضعیف دارم و مشکل انحراف بینی هم دارم ایا این میتونه رو صدای من تاثیر بگذاره.؟و ایا راهی برای تقویتش هست.؟

  • امیر مصطفی ۱۱ اسفند ۱۳۹۶

   سلام بر شما الیاس عزیز و ارجمند
   انحراف بینی شما باعث تودماغی شدن صدای شما شده است
   به احتمال خیلی زیاد با انجام دادن چند کار میتوانید این موضوع را برطرف کنید که در دوره جامع صداسازی بیان کرده ام.
   چون بیان این تمرینات در متن نمیگنجد از شما دعوت میکنم که این سایت و شبکه های اجنماعی بنده را دنبال نمایید تا از زمان رونمایی و انتشار این دوره جامع باخبر شوید.

 • حسین ۱۱ اسفند ۱۳۹۶

  با سلام و عرض ادب و خسته نباشید.
  آقای امیر مصطفی من صدام خشدار و گوش خراشه و آبمیوه های طبیعی هم خیلی میخورم مخصوصا پرتقال…
  به کلاس های آموزش کلام و فن بیان هم که رفتم گفتن بخاطره خوردن زیاده آبمیوه هاس من میخواستم بدونم آیا آبمیوه تأثیری توی صاف شدن صدام داره یا صدامو اون چیزی که هست خشدار تر میکنه؟؟
  میشه بگیید چیکار کنم؟

  • امیر مصطفی ۱۱ اسفند ۱۳۹۶

   درود بر شما حسین عزیز

   آبمیوه هایی مثل پرتقال که خاصیت اسیدی دارند باعث میشود که مخاط دهان ما رقیق شود و حنجره ما بصورت طبیعی روغنکار نشود

   در دراز مدت هم قطعا باعث آسیب رسیدن به حنجره خواهد شد
   دقیقا مثل این میمونه که در ماشین خود یک روغن موتور نامرغوب و آبکی بریزیم.

   • حسین ۱۲ اسفند ۱۳۹۶

    اها پس یعنی این از حالتی که هس بدتر میکنه و صاف هم نمیشه!
    اوکی استاد خیلی ممنون

 • سارینا ۱۵ اسفند ۱۳۹۶

  باسلام عرض خسته نباشید.
  ببخشید میخواستم بگم من صدای نسبتا خوبی دارم اما وقتی میخوام تاثیر گذار حرف بزنم یا شعر خوانی کنم پس از مدتی گلوم درد میگیره و صدام میلرزه.
  میشه راهنمایی کنید که چیکار کنم؟

  • امیر مصطفی ۱۷ اسفند ۱۳۹۶

   درود بر شما.
   تمرینات تنفس دیافگرامی را انجام دهید دیافگرامی را انجام دهید که در همین مقاله موجود هست.

 • مصطفی ۱۷ اسفند ۱۳۹۶

  سلام و درود برشما و همکارانتون .
  من صدام اونقدر خوب نیست و میخوام صدای خوبی برای مداحی داشته باشم لطفا بگین چیکار کنم . خواهش میکنم .

  ممنون

  • امیر مصطفی ۱۷ اسفند ۱۳۹۶

   درود بر شما دوست بزرگوار.
   قبل از هر چیز پیشنهاد می کنم که در کلاس های مداحی شرکت کنید.
   داشتن یک صدای خوب طوری نیست که بخام در موردش در یک کامنت به شما جواب بدم و راهکار ارایه بدم. مطالب گسترده ای و علاوه بر این تمرینات قدرتمندی هم در این رابطه وجود داره.
   از شما دعوت می کنم که مهمان سایت ما باشید و مطالب آن را دنبال کنید.
   در حال حاضر دارم یک دوره جامع در مورد صدا ضبط می کنم که می توانید از آن برای خوب شدن صدای مداحی خودتان استفاده کنید. تلاشم رو می کنم که تا قبل از عید این دوره را در سایت منتشر کنم 🙂

   • مصطفی ۱۷ اسفند ۱۳۹۶

    ممنون . یعنی با تمیرین میشه که صدای ما بهتر بشه

    • امیر مصطفی ۱۷ اسفند ۱۳۹۶

     قطعا و حتما.
     چرا که من کارگاه های زیادی را در این مورد برگزار کرده و شاگردان زیادی داشته ام که توانسته اند به صدای خوبی دست پیدا کنند.
     حنجره ما هم دقیقا مثل عضلات بدن ما می ماند و باید با یکسری تمرینات خاص کاری کنیم تا تقویت بشند و بتونیم صدای خوب را تولید کنیم.

     • مصطفی ۱۸ اسفند ۱۳۹۶

      ممنون و متشکر

 • danyal ۲۳ اسفند ۱۳۹۶

  سلام استاد خشته نباشید . پسری نوزده ساله هستم و عاشق و دیوانه ی خوانندگی . صدای من طوری هستش که به عقیده ی خودم گاهی بسیار خوبه گاهی بد و گاهی خوب . و در ضمن خیلی کم پیش میاد که حنجرم منو تو نت های بالا یاری کنه و وقتی میخوام به اوج برسونم صدام نمیکشه . میخواستم بپرسم آیا راهکارو تمرین خاصی برای زیباسازی و یکنواختی صدا وجود داره و اینکه چکار کنم تا بتونم پرده های بالاتر و البته پایین تر رو بخونم .خلاصه اینکه اگر بخوام صدام مناسب خواننده بودن بشه چکار کنم ؟ بسیار ممنون میشم پاسخ بدید .

 • بهار ۲۴ اسفند ۱۳۹۶

  سلام صدای من خیلی بده انگار از ته چاه میاد و بارها به خاطر این قضیه مسخره شدم دوست ندارم دیگه تو جمع حرف بزنم

  • امیر مصطفی ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

   سلام بر شما بهار ارجمند
   وقتتون بخیر.
   در چند روز آینده یک دوره کاملا حرفه ای برای بهتر شدن صدا در سایت منتشر خواهم کرد و به شما پیشنهاد می کنم از آن استفاده کنید تا بتوانید صدای خودتان را پرورش دهید. 🙂

 • someone ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

  سلام.من خیلی دوست دارم استفاده از تحریر تو آواز رو یاد بگیرم.اگه می سه آموزش بدین ممنون

 • فرناز ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

  سلام .سایت خیلی خوبی دارین.من چند وقتیه که تمرین می کنم واسه آواز خوندن ولی نمی تونم خیلی خوب بخونم.راستش من کلاس آواز نرفتم و نمی تونم موقع خوندن از تحریر استفاده کنم.اگه می شه تحریر رو آموزش بدین ممنون می شم.

 • مریم ۲ فروردین ۱۳۹۷

  سلام
  صدای من در مواقع عادی به نظر خوب می رسد ولی هنگامی که تو شرایط استرس زا قرار میگیرم شروع به لرزیدن میکند و به شدت جیغ جیغی میشود. ضربان قلبم به شدت بالا میرود و انگاری نفسم تو سینه حبس می شود. این موضوع برام بسیار ناراحت کننده است چون بقیه فکر میکنند بسیار آدم ضعیفی هستم. این موضوع در جلسات کاری و در بین جمع بسیار پر رنگ می شود و از این که آبرویم پیش بقیه همکاران برود، برام نگران کننده است.از طرفی اعتماد به نفسم هم پایین آمده است.
  ممنون میشم اگر کمکم کنید.

  • امیر مصطفی ۶ فروردین ۱۳۹۷

   سلام بر شما مریم ارجمند
   کامل‌ترین پیشنهادی که می تونم بیان کنم این است که تمرینات دوره جامع صداسازی را انجام دهید تا به یک صدای پرقدرت، رسا و با اعتماد به نفس دست پیدا کنید.

   برای دیدن اطلاعات این دوره روی لینک زیر کلیک نمایید:
   https://amirmostafa.com/product/voice/

 • نیلوفر صناعی ۴ فروردین ۱۳۹۷

  با سلام و تشکر از مطالب خوبتون.نوروز مبارک باشه
  بنده دانشجوی کارشناسی هستم و ارائه هایی که استادا ازمون می خوان به این صورته که باید روی یه مطلب سنگین کار کنیم از طرفی استاده و بچه ها باید به داوری نمره بدن و اونو قضاوت کنن .من همیشه تسلطم روی مطالب عالیه ولی هم نفس کم میارم و باعث میشه به نظر بیاد استرس دارم در صورتی که این طور نیست علاوه بر اون تن صدام خیلی آهسته است به طوری که مجبور میشم داد بزنم ولی خیلی بهم فشار میاد و کل انرژیم میره.همیشه ارائه هام این طور میشن با این که خیلی زحمت میکشم به نظرتون چی کار کنم.
  با تشکر از شما

  • امیر مصطفی ۶ فروردین ۱۳۹۷

   درود بر شما سرکارخانم صناعی ارجمند
   ممنونم از شما.
   سال نو شما هم مبارک 🙂
   پیشنهاد می کنم که تمرین تنفس دیافراگمی رو که در این نوشته بیان کردم انجام بدید.
   علاوه بر اون پیشنهاد می کنم تمریناتی که در دوره جامع صداسازی بیان کردم را استفاده کنید تا به مرور زمان صدای شما پرورش پیدا کند و یک صدای پرقدرت و قوی داشته باشید.

   برای دیدن اطلاعات دوره جامع صداسازی می‌تونید روی لینک زیر کلیک کنید:
   https://amirmostafa.com/product/voice/

 • علی ۶ فروردین ۱۳۹۷

  باعرض سلام عید تبریک میگم بر شما استاد گرامی و همه دوستان.
  استاد من دو و سه روز هس که خیلی سرفه میکنم و احساس میکنم صدا از صاف رسایی به خش و مرتعش افتاده؟
  آیا از سرفه ممکنه صدا خش دار و مرتعش بشه یا من این و توی صدام احساس میکنم؟

  • امیر مصطفی ۶ فروردین ۱۳۹۷

   سلام بر شما علی عزیز
   بله همینطور هست.
   سرفه های دراز مدت باعث خش دار شدن صدا میشه.
   پیشنهاد می کنم که آب زیاد بنوشید
   چون زمان سرفه، هوای زیادی در حنجره شما راه پیدا می کنه که باعث خشکی اش میشه.
   سعی کن محیط را هم مرطوب نگه داری، مثلا ی کتری بزار روی گاز که بخارش در بیاد.

   • علی ۷ فروردین ۱۳۹۷

    اها خیلی ممنون

    • امیر مصطفی ۸ فروردین ۱۳۹۷

     خواهش میکنم 🙂

 • فرید ۱۰ فروردین ۱۳۹۷

  سلام . خسته نباشین . ۱۹ سالمه .صدای من زیره و خش دار . وقتی تو جمع و مکان شلوغ صحبت میکنم صدام شنیده نمیشه .
  وقتی میخام داد بزنم صدام زیر تر میشه .
  تو رو خدا راهنمایی کنین .

 • فرید ۱۰ فروردین ۱۳۹۷

  صدام اونجوری هم نیست که زنانه باشه .صبح که از خواب پا میشم نسبتا خوبه ولی هر چه زمان میگذره و حرف میزنم بد تر میشه . ی چیزی مثل صدای خش داره .
  عذاب میکشم ب خدا .راهنمایی کنین

  • امیر مصطفی ۱۰ فروردین ۱۳۹۷

   درود بر شما فرید عزیز
   مطلبی که فرمودید با یکی دو نکته درست نمیشه و خیلی کلی هست.
   پیشنهاد می کنم که دوره جامع صداسازی را تهیه بفرمایید و تمرینات آن را انجام دهید تا صدا و حنجره شما پرورش پیدا کند.
   برای دیدن اطلاعات بیشتر این دوره می‌توانید روی لینک زیر کلیک نمایید:
   دوره جامع صداسازی

 • سنا ۱۲ فروردین ۱۳۹۷

  سلام
  عالی بود واقعا ازتون ممنونم
  چطوری باید تو سایت ثبت نام کرد؟

  • امیر مصطفی ۱۲ فروردین ۱۳۹۷

   درود بر شما سنا گرامی
   برای ثبت نام در سایت فقط کافیست ایمیل خود را در کادری که پایین مقاله به عنوان “خبرنامه” هست وارد نمایید.
   البته در ماه های آینده تغییرات اساسی بر روی سایت و مطالب خواهیم داشت.
   خوشحال میشیم که میزبان شما در سایت باشیم 🙂

 • Zohre ۱۳ فروردین ۱۳۹۷

  سلام استاد عزیز خیلی خوشحالم که با سایتتون آشنا شدم
  من دختری ۱۵ساله هستم و صدای بسیار کم حجم و نازکی دارم به طوری که همه جا باید سکوت مطلق باشه تا صدای من شنیده بشه این موضوع خیلی اعتماد به نفسم رو پایین آورده خواهش میکنم کمکم کنید.

  • امیر مصطفی ۱۳ فروردین ۱۳۹۷

   سلام و وقت بخیر Zohre گرامی
   لطفا این مقاله را مطالعه بفرمایید و تمریناتش را انجام دهید:
   چگونه صدای کلفتی داشته باشیم

   علاوه بر این تمرینات به شما دوره جامع صداسازی را پیشنهاد می‌کنم تا بتوانید با آن صدا و حنجره خودتان را پرورش دهید تا صدای دلنشین‌تری داشته باشید.
   دوره جامع صداسازی

   • Zohre ۱۵ فروردین ۱۳۹۷

    ببخشید استاد تمریناتی که برای کلفت شدن صدا گفتید تا چه حد میتونه تاثیر گزار باشه ؟

    • امیر مصطفی ۱۵ فروردین ۱۳۹۷

     درود مجدد بر شما Zohre ارجمند
     تمریناتی که در لینک بالا هست یکسری تمرینات مقدماتی برای کلفت شدن صدا هست و تا حدودی شما می‌توانید صدای خودتان را کلفت کنید.
     اما تمرینات تکمیلی‌تر را در دوره جامع صداسازی بیان کرده ام و با یکسری آواها و نُت‌های پیانو این تمرینات انجام می‌شوند و این تمرینات باعث می‌شوند که حنجره ما تقویت شه و پرورش پیدا کنه.

 • ادیب.شمس ۲۲ فروردین ۱۳۹۷

  سلام خسته نباشید
  من وقتی صحبت میکنم یا ترانه ای میخوانم فکر میکنم که خیلی صدام خوبه ولی وقتی کسی گوش میده میگه خیلی بده و… به جایی نمیترسی و…
  لطفا کمکم کنید تشکر

  • ادیب.شمس ۲۲ فروردین ۱۳۹۷

   سلام و خسته نباشید مجدد
   من ۱۷ سالم است

  • امیر مصطفی ۲۲ فروردین ۱۳۹۷

   سلام بر شما ادیب.شمس گرامی و ارجمند
   خب این طبیعی هست.
   اگه قرار باشه هر کی از راه نرسیده بیاد خواننده بشه و صداش گوشنواز باشه که همه خواننده میشند.
   به شما پیشنهاد می کنم که در کلاس‌های آواز شرکت کنید و به مرور زمان صدای شما بهتر خواهد شد.

   • ادیب.شمس ۲۸ فروردین ۱۳۹۷

    باسلام و عرض ادب و احترام من در کلاس های خوانندگی شرکت میکنم و استاد هایم میگن خوب میخونی ولی این صدای دورگه دخترونه اذیت میکنه
    چگونه این مشکلم را حل کنم
    باتشکر

    • ادیب.شمس ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

     ؟؟؟؟

    • امیر مصطفی ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

     درود بر شما ادیب شمس گرامی.
     برای برطرف کردن صدای دخترانه خودتان و به عبارتی به دست آوردن صدای میانی خودتان پیشنهاد می‌کنم که دوره جامع صداسازی را تهیه بفرمایید.
     و تمرینات این دوره را انجام دهید.
     برای دیدن اطلاعات بیشتر این دوره روی لینک زیر کلیک نمایید:
     https://amirmostafa.com/product/voice

 • خادم الشهدا ۲۳ فروردین ۱۳۹۷

  سلام وقت بخیر امید وارم. روزا و سال های خوبی داشته باشید
  جناب بنده مداح هستم جوانی ۲۰ساله هستم صدایی بم ولی قدرت مند دارم میخواستم خدمت شما عرض کنم تمرین هایی هست که بتونم بهتر کنم. ماهیچهی گلو رو قوی ترکنم بصلاح کم نیاره. اماده باشه ?…تشکر پیروز باشید

  • امیر مصطفی ۲۳ فروردین ۱۳۹۷

   سلام و وقت بخیر
   بسیار عالی

   این تمرینات حرفه‌ای در دوره جامع صداسازی گنجانده شده است
   با توجه به تجربه و نتیجه‌ای که شاگردانم داشتند این دوره می‌تواند صدای شما را تا حد زیادی ارتقا دهد

   لینک اطلاعات دوره جامع صداسازی
   https://amirmostafa.com/product/voice/

 • فاطمه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

  ممنون.میشه بگید چجوری وقتی صدامونو برای خوندن چیزی زیاد بالا میبریم حالت جیغی پیدا نکنه ممنون میشم

  • امیر مصطفی ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

   سلام بر شما دوست گرامی
   برای خیلی از افراد که روی صداشون کار نکردند در زمان خوانندگی این مسئله براشون پیش میآد.
   دلیلش این هست که ما نمی‌تونیم کنترلی روی تارهای صوتی خودمون داشته باشیم. در زمانیکه میخواهیم صدای نازکی داشته باشیم (در زمان خوانندگی صدای بالایی داشته باشیم) تارهای صوتی ما باید بهم دیگه نزدیک بشند تا یک صدای زیر به دست بیاد و به خاطر اینکه ما نمی تونیم اون رو کنترل کنیم صدای ما جیغ مانند میشه.
   تمریناتی برای این مورد هست که همراه با پیانو انجام میشه. این تمرینات طوری نیست که بخام داخل متن خدمتتون بیان کنم.
   این تمرینات در داخل دوره جامع صداسازی موجود هست.
   پیشنهاد می کنم شما هم مثل دوستان دیگه‌ای که در این دوره شرکت کردند با ما همراه باشید.
   اطلاعات این دوره:
   https://amirmostafa.com/product/voice

 • Amir ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

  سلام پسر ۱۶ ساله ای هستم و صدای خیلی نازک و ضعیفی دارم لطفا برای تقویت صدایم راهنمایی ام کنید

 • احمدخان ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

  سلام.صدای من گرفتس و تن صدام خیلی پایینه.چیکار کنم درست شه.؟
  ممنون از راهنماییتون

  • امیر مصطفی ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

   سلام و وقت بخیر احمدخان گرامی
   یک یک بسیار ساده این است که مثل زمان مدرسه شروع به بلند خوانی از روی کتاب کنید و این کار را به صورت منظم در روز حدود ۵ دقیقه انجام دهید.
   علاوه بر این پیشنهاد می‌کنم دوره جامع صداسازی را تهیه کنید و تمرینات حرفه‌ای آن را که برای داشتن یک صدای قدرتمند و پرطنین است را انجام دهید.

 • حسین عظیمی ۴ مهر ۱۳۹۷

  سلام مجدد . ببخشید یه سوال ؟ نمیدونم چرا وقتی مدرسه میرم صدام خیلی بم میشه به حدی که حتی خودم صدامو درست نمیشنوم البته مدرسه ما خیلی شلوغه و خیلی سرصدا زیاده ولی وقتی بچه حرف میزنن صداشون خیلی خوب شنیده میشه ولی نمدونم چرا مال درست شنیده نمیشه صدام ضعیف نیست چون تقویتش کردم وفقط ممممم اااا میشنوم ؟ به نظر شما مشکل من چیه ؟ و ممنون

 • پریا ۱۲ مهر ۱۳۹۷

  با سلام و سپاس از شما بابت مطالب ارزنده تون

  مشکلی که من دارم برد صدام کم هست و در محیطهای شلوغ صدام محو میشه و دیگر اینکه اگه بخام سریع حرف بزنم کلمات تو دهانم نمیچرخه و اشتباه تلفظ میشه. احتیاج به کمک شما استاد ارجمند دارم. با توجه به شغلم نیازمند راهنمایی شما هستم. ضمنا صدایم نیز بم و خودم احساس خوبی نسبت به صدایم ندارم .
  ممنون

 • راضیه ۲۳ مهر ۱۳۹۷

  سلام ، ممنونم از مطالب خوبتون ، من یک سوال داشتم ، منظور از خارج شدن صدا یا جیغ شدن صدا چیه ؟؟؟؟

 • بابک ۷ آذر ۱۳۹۷

  سلام وقتتون بخیر
  ممنون از مطالب قشنگتون
  یک سوال دارم از خدمتتان…مشکلی که من دارم این است که وقتی در تنهایی صحبت می کنم و به صدای ضبط شده ی خودم گوش می دهم به نظر بدون نقص و خوب به نظر می آید اما وقتی وارد جمعی می شوم یا با فرد دیگری صحبت می کنم صدام به شدت تغییر می کند و لهجه دار می‌شود و خیلی تپق می زنم و کلا رشته ی کلام از دست میدم … لطفاً راهنماییم کنید.
  سپاسگذارم

  • امیر مصطفی ۷ آذر ۱۳۹۷

   سلام بر شما بابک عزیز
   لطفا صدای خودتان را هم در تنهایی و هم در جمع ضبط کنید و برای من ارسال کنید تا بشنوم.
   لطفا به ایمیل زیر ارسال کنید:
   info@amirmostafa.com

 • غلامرضا زارع ۱۸ آذر ۱۳۹۷

  سلام
  مشکلی که من با صدام دارم تا حدودی در این مقاله بهش اشاره شده. مشکل من اینه که احساس میکنم تن صدام پایینه یا پشت پرده است یا هر اصطلاحی که میشه بکار برد. مثلا در یک جمع وقتی میخوام حرف بزنم صدام در بین صدای دیگران شنیده نمیشه و اغلب نادیده گرفته میشه. یا مجبورم حرفهام رو تکرار کنم که این مساله اذیتم میکنه بخصوص در مورد حرفهایی که در لحظه باید شنیده بشه و تکرارش زجرآوره. یا گاهی برای اینکه صدام شنیده بشه مجبورم بلند و فریاد مانند حرف بزنم که در این حالت احساس میکنم صدام خیلی زمخت و گوشخراش میشه. به هر حال مشکل اصلی من شدت پایین صدامه. چطور و با چه تمریناتی باید تقویتش کنم. اگه دوره ای باشه برای این کار حاضرم شرکت کنم حالا تلگرامی باشه چه بهتر. ضمنا با انجام تمرینات چقدر تقویت میشه؟ ۱۰ درصد یا ۵۰%؟

  • امیر مصطفی ۱۹ آذر ۱۳۹۷

   جناب آقای زارع گرامی، سلام و وقت‌بخیر
   خیلی از افراد هستند که کسی در جمع صدایشان را نمی‌شنوند و عملا کسی در جمع به صحبت‌هایشان توجهی ندارد.
   دوره‌ای به صورت غیرحضوری طراحی کرده‌ام با عنوان “دوره جامع صداسازی” که البته می‌توانید آن را به وسیله تلگرام هم دریافت کنید.
   در این دوره سه ساعته در مورد نقایص صدا صحبت کردم و راهکارهای عملی را بیان کرده‌ام و به صورت خیلی اختصاصی نکات مهمی را برای صدا و تقویت آن گفته‌ام.
   در انتهای این دوره، چند تمرین حرفه‌ای قرار دارد که شما با انجام آن می‌توانید صدای خودتان را تا حد زیادی (۸۰ درصد) بهبود ببخشید و با انجام مداوم آن‌ها به مرور زمان صدایتان را تا حد عالی پیش ببرید.
   برای تهیه این دوره می‌توانید با مجموعه ما تماس بگیرید تا راهنماییتان کنید و یا می‌توانید به صورت مستقیم روی لینک زیر کلیک کنید تا اطلاعات مربوط به دوره را مشاهده کنید و ان را همانجا تهیه کنید.
   https://amirmostafa.com/product/voice/

   • غلامرضا زارع ۱۹ آذر ۱۳۹۷

    ممنونم
    حتما از این دوره و البته کمک های شما استفاده میکنم.

    • امیر مصطفی ۱۹ آذر ۱۳۹۷

     خواهش می‌کنم.
     در خدمتتان هستم.
     در پناه خدا باشید.

 • علی رییسی ۶ دی ۱۳۹۷

  سلام
  خیلی مفید بود
  ممنون

  • امیر مصطفی ۷ دی ۱۳۹۷

   سلام جناب آقای رییسی عزیز
   ممنونم از شما 🙂

 • تعمیرات لوازم خانگی ۱۱ دی ۱۳۹۷

  مرسی عالی

  • امیر مصطفی ۱۱ دی ۱۳۹۷

   سلام بر شما
   ممنونم 🙂

 • سیدعلی ۲ بهمن ۱۳۹۷

  سلام خسته نباشید
  صدای من زیر هست و رسا نیست
  اگر بخواهم صدای گرم و معمولی با تن مناسب داشته باشم باید چه کار کنم

  • امیر مصطفی ۴ بهمن ۱۳۹۷

   سلام بر شما
   پیشنهاد می‌کنم که این مقاله را مطالعه کنید
   بم کردن صدا
   و تمریناتش را انجام دهید
   اما برای انجام تمرینات حرفه‌ای تر می‌توانید دوره جامع صداسازی را تهیه نمایید
   amirmostafa.com/product/voice/

 • فاطمه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

  سلام من یه دختر ۱۸ساله ام ک‌اصلا از صدام راضی نیستم صدای احساس میکنم ک خش دارم ک‌بهد از چند دقیقه صحبت ازار دهنده میشه میخوام بهبود پیدا کنه و واضح باشه لطفا کمکم کنین

 • Fatemeh ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

  سلام وقت بخیر
  دختر ۱۸ ساله ای هستم ک احساس میکنم صدای خش داری دارم و بعد از مدتی ازار دهنده میشه ممنون میشم کمکم کنین ک واضح بشه و از این حالت بیرون بیاد

  • امیر مصطفی ۱ اسفند ۱۳۹۷

   سلام بر شما.
   طبق تماسی که داشتید مسائل را به شما بیان کردم.
   در پناه خدا باشید

 • محمد م د ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

  سلام وقت بخیر
  استاد من وقتی به ویس های خودم گوش میدم حس میکنم صدام خفه است یه گرفتگی داخل حرف زدنمه
  بیشتر مواقع که صحبت میکنم افراد حرف هامو متوجه نمیشن و باید دوباره تکرار کنم
  لطفا کمک کنید

  • امیر مصطفی ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

   سلام بر شما دوست عزیزم
   به شما میشنهاد میکنم از دوره جامع صداسازی استفاده کنید تا صدایتان واضح، پرقدرت و رسا شود.
   http://www.AmirMostafa.com/product/voice

 • علی ۹ خرداد ۱۳۹۸

  ممنونم بابت راهنماییتون عالی بود

 • غزل ۱۶ خرداد ۱۳۹۸

  سلام وقتتون بخیر .من صدام خیلی نازک و لوس و مامانیه .همیشه هم حرف که میزنم میگن چی؟ نمیشنوم . بعد که میام قدرتمند و رسا صحبت کنم صدام خیلی کلفت میشه 🙁 چیکار باید بکنم؟

  • امیر مصطفی ۲۱ خرداد ۱۳۹۸

   سلام بر شما غزل عزیز
   به شما پیشنهاد می کنم دوره جامع صداسازی را تهیه کنید و از دستورالعمل‌ها و تمرینات حرفه‌ای آن برای بهبود صدای خودتان استفاده کنید.
   https://amirmostafa.com/product/voice/

 • امیر ۲۸ تیر ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشی
  من در حالت عادی وقتی میخونم صدام قشنگه ولی وقتی تو ضبط یا فیلمه خیلی افتضاحه نمیدونم چطور درستش کنم
  صدام همش میلرزه و تو دماغی میشه تو ضبط اینا
  مرسی اگ کمکم کنید

  • امیر مصطفی ۲۹ تیر ۱۳۹۸

   سلام بر شما.
   درواقع صدای اصلیتون که بقیه می‌شنوند همان صدایی است که از ضبط صوت می‌شنوید.

   برای بهبود صدای تودماغی‌تون به شما پیشنهاد می‌کنم این دوره را تهیه کنید:
   http://www.AmirMostafa.com/product/voice

 • Mm ۲۲ مرداد ۱۳۹۸

  سلام من صدای کلفتی دارم اما ته صدای بچه گانه داره می خواستم صدام یک دست شه

 • Mohamma_atooooo_98 ۹ مهر ۱۳۹۸

  با عرض سلام خدمته دوستان من دارم رویه خوانندگی کار میکنم ولی چنتا سوال دارم ممنون میشم پاسخ بدین
  برایه اینکه بخونم باید متنی بنویسم؟و بعدم نوشتم بیتشو از کجا بیارم چ کسی واسم تنظیم کنه /؟اونوفقت تنظیم کننده میشناسین؟ممنون میشم جواب بدین❤❤

  • امیر مصطفی ۲۹ مهر ۱۳۹۸

   لطفا دوستانی که در کار موسیقی هستند راهنمایی کنند 🙂

 • فاطمه ۸ آبان ۱۳۹۸

  فوق العاده بود. استفاده میکنم

  • مهسا عبدی ۱۷ بهمن ۱۳۹۸

   ممنون از لطف‌تون
   خیلی خوشحالیم که این مطالب براتون مفید بود

 • رامین نیکزاد ۱۵ آبان ۱۳۹۸

  سلام به همه اقا میخوام اهنگ بخونم و تا فعلا هیچ امتحان نکردم صدامو اما صدام عالیه چون اینو حس میکنم دلم میگه باید بخونی اما نمیدونم چی کاری کنم از کجا شروع کنم بخدا گم شدم تو همین فکر که چی کنم از کجا شروع کنم اففف همش تو این فک گیج میشم میشه بگین یه تجربه اگه دارین ممنون میشم

  • امیر مصطفی ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

   سلام بر شما رامین عزیز
   پیشنهاد می‌کنم روی آهنگ‌هایی که دوست داری کارا اوکه کنی.
   یعنی بزار موسیقی پخش شه خودت بخون.
   صدات رو ضبط کن و بخون.

 • km ۱۵ آبان ۱۳۹۸

  سلام . من بعد از ۵ الی ۶ دقیقه خواندن صدام زود خسته میشه و نمی توانم از اوج صدایم استفاده کنم و با صدای بلند بخوانم. لطفا راهنماییم کنید.

  • امیر مصطفی ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

   درود بر شما.
   بهتون پیشنهاد می‌کنم به صورت اصولی تمرین کنید.
   دوره جامع صداسازی می‌تونه براتون بسیار سودمند باشه و علاوه بر تمرینات حرفه‌ای، اطلاعات مفیدی را هم در مورد صدا در اختیارتان می‌گذارم.
   لینک این دوره:
   https://amirmostafa.com/product/voice/

 • مردانی ۲۲ بهمن ۱۳۹۸

  سلام. من تن صدام خیلی بالاست. اصلا نمیتونم در شرایطی که صدام در گلومه، آروم صحبت کنم. برای آروم صحبت کردن باید پچ پچ کنم و صدامو از گلو خارج کنم. بارها خیلیها بهم گفتن چرا داد میزنی! البته هیجانات درونیم هم خیلی خیلی روی صدام اثرگذاره.
  چکار کنم؟ میتونین راهنماییم کنین لطفا؟

  • امیر مصطفی ۲۳ بهمن ۱۳۹۸

   سلام بر شما دوست گرامی
   وقتتون بخیر
   برخلاف دوستان دیگر که تن صدای کمی دارند، شما تن صدای بالایی دارید.
   به شما پیشنهاد می‌کنم که از عدد یک تا ۵ را در نظر بگیرید و بر اساس آن تن صدایتان را از کم به زیاد ببرید و به آن توجه کنید.
   و مثلا در موقعیت‌های مختلف از تن صدای مورد نظرتان استفاده کنید.

 • M ۱ اسفند ۱۳۹۸

  سلام استاد میشه لطفا کمکم کنید .من ی دختر ۱۷ ساله هستم دیگران می گن صدات پسرونس .خودم خیلی بدم میاد از صدام نمی دونم باید چی کار کنم آیا راه حلی برای رفع این مشکل وجود داره ؟

  • امیر مصطفی ۳ اسفند ۱۳۹۸

   سلام بر شما دوست عزیز
   وقتتون بخیر
   بله راهکارش این است که روی صدای خودتون کار کنید و حنجره‌های خودتون رو پرورش بدید برای داشتن صدایی زنانه
   به شما این دوره را پیشنهاد می‌کنم تهیه کنید:
   AmirMostafa.com/product/voice
   به شما اطمینان می‌دهم که این دوره می‌تواند درمان صدای شما باشد.

 • Amir ۲۲ اسفند ۱۳۹۸

  سلام خسته نباشید من ۱۶ سالمه و صدام خیلی بم و کلفته راهی هست که یکم صدام نازک تر و بهتر بشه؟؟؟

  • مهسا عبدی ۲۴ اسفند ۱۳۹۸

   سلام دوست عزیز
   خیلی بهتون تبریک میگم که به فکر پیشرفت خودتون هستید.
   با داشتن آگاهی و انجام یه سری نکات و تمرینات صدای هر شخص قابل تغییر و پیشرفت است.
   برای شروع بهتون پیشنهاد میکنم مقاله هایی که لینکش را همین پایین واستون قرار میدم مطالعه کنید:
   https://amirmostafa.com/voice-recognition/

   https://amirmostafa.com/soften-larynx/

   موفق و پیروز باشید

 • دکتر سولماز نخعی زاده ۲۳ اسفند ۱۳۹۸

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

  • مهسا عبدی ۲۴ اسفند ۱۳۹۸

   سلام خانم دکتر عزیز
   خیلی ممنون از محبتتون

 • ماهور ۲۴ فروردین ۱۳۹۹

  سلام ممنون از مطالبتون
  من دوست دارم صدام خش دار بشه و کمی گرفتگی داشته باشه
  تمرینی هست که بتونم باهاش به نتیجه برسم؟!

 • حسین ۲ تیر ۱۳۹۹

  سلام.
  من صدای ضعیفی دارم و فن بیانم بسیار ضعیفه
  شخصیت اجتماعی شدنو دوس دارم ولی به خاطر صدام کم صحبت میکنم نمیدونم چکار کنم؟💁‍♂️

 • Milad ۱۲ مرداد ۱۳۹۹

  سلام خداقوت.
  من از صدام اثلا راضی نیستم
  خودم کلفت و رسا دوست دارم,اطرافیانم میگن صدات بی حاله و نازکه ولی متاسفانه نمیتونن تو خونه متنی رو با صدای بلند بخونم،چون همیشه خانواده هستن و ادم روش نمیشه ،اگه دارو یا روش های دی.ه ای هم هست لطفا بگید،ممنون

  • امیر مصطفی ۴ شهریور ۱۳۹۹

   درود بر شما میلاد عزیز
   من دارویی پیشنهاد نمی‌کنم.
   بهترین راه پرورش صدای خودتون هست.
   می‌تونید از این کتاب استفاده کنید:
   amirmostafa.com/product/seda

 • محمد ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

  سلام کمک کنید لطفا چون خیلی از صدام بدم میاد

  • امیر مصطفی ۴ شهریور ۱۳۹۹

   سلام بر شما.
   دوره جامع صداسازی می‌تونه براتون فوق‌العاده باشه.
   amirmostafa.com/product/voice

 • کوروش ۲۲ شهریور ۱۳۹۹

  سلام خوبین
  منصدای خوبی دارم اما صدام یجورایی آرومه به اصظلاح آروم حرف میزنم
  چیکار کنم

  • موسی فخیره ۲۹ مهر ۱۳۹۹

   سلام
   خیلی متشکرم از شما آقا کوروش
   خیلی خوبه که صدای خوبی دارید و با تکنیک های خاصی می توانید سطح صدای خود را بالا ببرید.
   تمرین های خاصی هست که شما گام صدای خود را بالا ببرید.
   صدای خود را ارتقا دهید و بلند خوانی کنید تا تار های صوتی شما تقویت شود.
   لینک پایین دوره ای است که برای شما سودمند و مفید است می توانید از آن استفاده کنید.
   https://amirmostafa.com/product/voice/

 • علی ۲۸ مهر ۱۳۹۹

  سلام بنده مدت دو سال است مداحی میکنم صدای باز و رسایی داشتم الان یه مدت نمیتونم اوج خوانی کنم مداحی رو وقتی میخوام از معمولی به اوج برسونم و اوج بخونم صدام میگیره یا سلفم میگیره به نظر شما دلیلش چیه چه تمرینی پیشنهاد دارید برای خوب شدن مجدد صدام یه توصیه هایی دارین لطفا راهنمایی کنید

  • موسی فخیره ۲۹ مهر ۱۳۹۹

   سلام دوست عزیز اگر در گذشته تمرین نفس گیری داشته اید می توانید مجددا بروید سراغ تمرین های نفس گیری و همچنین تمرینات بلند خوانی آواز خوانی البته ما دوره ای هم داریم که برای شما خیلی کارآمد و مفید هست به اسم دوره جامع صداسازی که لینک این دوره را ارسال کردم
   https://amirmostafa.com/product/voice/

 • حسین سهرابی ۲۸ آبان ۱۳۹۹

  سلام خدمت آقای مصطفی عزیز
  ممنون از مقاله خوبتون
  من در جایی خوندم یک خودکار بین دندوناتون قرار بدید و متنی بخونید و سعی کنید کلمات رو واضح ادا کنید و لب هاتون هم کاملا تکون بخوره.
  بنظر شما این تمرین خوب و مؤثره؟

  • موسی فخیره ۱ آذر ۱۳۹۹

   سلام خدمت شما آقای سهرابی عزیز
   اولا این تمرین یک مسکن خوب است ولی به طور دائمی مسئله شما حل نمی شود.
   روش ها و تمرینات بسیار پیشرفته تری وجود دارد که می تواند راه گشا و ارتقا شما در آن مسئله باشد.
   برای داشتن صدای خوب باید تمرین خوب و کاربردی داشت.

 • مهدی براتی ۱۲ بهمن ۱۳۹۹

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من ۱۹ سالمه و دانشگاه می رم ولی هنوز صدام زنانه و نازکه تو دبیرستانم که بودم همین طوری بود و مسخرم میکردن و صدام هم ضعیفه یعنی نمیتونم بلند صحبت کنیم لطفا اگه میشه تو کمکم کنین
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • موسی فخیره ۱۳ بهمن ۱۳۹۹

   سلامجناب آقای ترابی عزیز
   وقتت بخیر
   خیلی از راهکار ها وجود داره که می توانید انجام دهید.
   مثلا خوردن مدام آب ولرم
   نخوردن آب جوش یا آب یخ و نخوردن قهوه قبل از صحبت
   لطفا یک زحمت بکشید برای اینکه توضیحات بیشتری به شما داده شود.
   با این شماره تماس بگیرید.
   ۰۹۱۹۸۱۴۸۵۸۲
   تا به شما مشاوره در مورد صدا داده شود.
   با سپاس

 • مهدی ۱۲ بهمن ۱۳۹۹

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من الان ۱۹سالمه و دانشگاه می رم ولی هنوز صدام زنانه و نازکه تو دبیرستانم که بودم همین طوری بود و مسخرم میکردن و صدام هم ضعیفه یعنی نمیتونم بلند صحبت کنیم لطفا اگه میشه کمکم کنین ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • موسی فخیره ۱۳ بهمن ۱۳۹۹

   سلام مهدی جان
   وقتت بخیر
   خیلی از راهکار ها وجود داره که می توانید انجام دهید.
   مثلا خوردن مدام آب ولرم
   نخوردن آب جوش یا آب یخ و نخوردن قهوه قبل از صحبت
   لطفا یک زحمت بکشید برای اینکه توضیحات بیشتری به شما داده شود.
   با این شماره تماس بگیرید.
   ۰۹۱۹۸۱۴۸۵۸۲
   تا به شما مشاوره در مورد صدا داده شود.
   با سپاس

 • مبین ۵ اسفند ۱۳۹۹

  سلام… من ۱۵ سالمه صدام کلفته ولی اصلا نمیتونم صدامو بلند کنم. خیلی به خودمم فشار میارم تو یه جمع هم اصلا بهم توجه نمی کنن و این باعث شده اصلا تو جمع و کلاس زبان و مدرسه و… اصلا حرف نزنم.
  اگه راهکاری چیزی هست که صدام بلند تر بشه ممنون میشم بگید
  ممنون از سایت خوبتون.

  • موسی فخیره ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

   سلام وقت شما بخیر
   با این شماره تماس بگیرید ۰۹۱۰۰۷۷۶۹۶۹ تا شما را راهنمایی کنیم.

 • امیر کرمزاده ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

  من مداحی می کنم و وقتی مداحی می کنم صدام لرزش داره و ه نمیره بالا نمی تونم اوج بگیرم

  • امیر مصطفی ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

   درود بر شما امیر عزیز
   دوره جامع صداسازی براتون فوق‌العاده سودمند خواهد بود.
   https://amirmostafa.com/product/voice

 • امیر کرمزاده ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

  من مداحی می کنم میخوام یکم صدام بهتر شه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *